10/05/2026
📣📣📣
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI Niedziela Wielkanocna, 10.05.2026
W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
w środę: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; trzynasty dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie z procesją po Mszy św. o godz. 18.00.
w czwartek: św. Macieja, apostoła.
w sobotę: św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
Dzisiaj procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00.
Msza św. w intencji solenizanta, ks. Macieja CR, zostanie odprawiona w czwartek, 14 maja, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Nabożeństwo majowe z Litanią do Matki Bożej po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Apel Maryjny we wtorek i czwartek na zakończenie adoracji w kościele. W środę przy kapliczce przy ul. Malborskiej, a w piątek przy kapliczce przy ul. Czarnogórskiej o godz. 20.30.
Taca w przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, zostanie przeznaczona na cele gospodarcze. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Drodzy Parafianie, dzięki Waszej życzliwości, otwartemu sercu i ofiarności kończymy pierwszy etap prac przy najbardziej wymagającej, frontowej części naszego kościoła. Bardzo się cieszę, że wspólnym wysiłkiem udało się już tak wiele wykonać. Mam nadzieję, że wszystkie prace porządkowe w tej części świątyni zakończą się przed uroczystością I-Komunii Świętej. Do wykonania pozostanie jeszcze obłożenie kamieniem, jednak ten etap będzie można spokojnie zrealizować w późniejszym czasie. Równocześnie prowadzone są prace związane z usuwaniem grzyba oraz malowaniem prezbiterium. W trakcie tych prac pojawiły się jednak nieprzewidziane trudności. Po zastosowaniu środka grzybobójczego okazało się, że farba na suficie zaczęła odpadać całymi fragmentami. Przyczyną była stara warstwa farb wapniowych, które z biegiem lat utraciły swoją trwałość. Konieczne stało się więc usunięcie całej starej powłoki i wykonanie sufitu na nowo przy użyciu współczesnych materiałów i farb. Dodatkowo pojawiły się także pęknięcia wymagające naprawy. Wszystko to wiąże się niestety z większymi kosztami oraz wydłużeniem czasu prac. Mimo tych trudności pozostaję pełen nadziei i wierzę, że również ten etap uda się zakończyć przed I-Komunią Świętą. W ostatnim czasie została również pomalowana zakrystia, wymieniono drzwi do domu katechetycznego, zamurowano część drzwi wejściowych oraz wymieniono dwa okna w przedsionku kościoła. To pokazuje, że prace systematycznie posuwają się naprzód. Z całego serca dziękuję Wam za każdą modlitwę, życzliwe słowo i materialne wsparcie. Jestem głęboko przekonany, że dzięki naszej wspólnej trosce i ofiarności będziemy mogli cieszyć się pięknem naszego kościoła — miejsca, które służy nie tylko nam, ale będzie służyło także przyszłym pokoleniom.
Spotkanie Rady Parafialnej, w poniedziałek, 11 maja, o godz. 19.00, w sali pod kościołem.
11 maja zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 oraz nowennę, podczas których będziemy modlić się o rychłą beatyfikację czcigodnego Sługi Bożego księdza Pawła Smolikowskiego. Eucharystia będzie sprawowana także w intencjach wszystkich próśb składanych przez wiernych oraz o wypraszanie potrzebnych łask za jego wstawiennictwem.
Chętnych do wspólnej lektury Słowa Bożego zapraszamy na kolejne już spotkanie Koła Biblijnego w środę, 13 maja, o godz. 19.30, (z racji nabożeństwa Fatimskiego)do sali pod kościołem.
W najbliższą sobotę, o godz. 11.00 i 13.00 i następną niedzielę, o godz. 11.30 i 13.00, dzieci klas III przyjmą I-Komunię Świętą. Prosimy osoby, które zazwyczaj uczestniczą w Eucharystii o godz. 11.30 i 13.00 w niedzielę, aby wybrać inny termin. Pozostawmy tę Mszę świętą dla dzieci komunijnych i ich rodzin.
Spowiedź dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. w piątek od godz. 16.30. Przypominamy, że spowiadamy codziennie na początku każdej Mszy św. Prosimy rodziców, by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI odbędzie się we wtorek, 19 maja, o godz. 19.00 w sali pod kościołem.
Drodzy Parafianie, poszukujemy i jednocześnie serdecznie zapraszamy osobę grającą na gitarze do pomocy w prowadzeniu scholi dziecięcej „Boże Nutki”. Aby schola mogła dobrze funkcjonować i rozwijać się, potrzebuje osoby, która swoim talentem, zaangażowaniem i obecnością będzie wspierać dzieci podczas prób oraz Mszy św. dla dzieci. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w tę piękną posługę muzyczną, prosimy o kontakt z ks. Kamilem CR.
W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Roman Pawlina, śp. Maria Siuda, śp. Barbara Bułat. Polećmy Ich nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu.
ks. Stanisław Zaryczny
proboszcz