10/08/2022
Przypominamy o jutrzejszym koncercie, 18.00 w naszym kościele.
Kilka słów o wspaniałym chórze "Harmonica".
Zespół Harmonica działa przy Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Sokołach od 2015 roku. Jego członkowie to uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studenci, ale przede wszystkim osoby dorosłe związane z gminą Sokoły w powiecie wysokomazowieckim.
Obecnie skład zespołu liczy ok. 40 osób. Zespół prowadzi Piotr Ostrowski, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Wśród członków zespołu mamy licznych uczniów szkół muzycznych, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina, czy stypendystów Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego dla artystycznie uzdolnionych uczniów.
W repertuarze Harmoniki znajdują się utwory: rozrywkowe, ludowe, patriotyczne, religijne, muzyka gospel. Soliści i zespół biorą udział w festiwalach, przeglądach muzycznych i uświetniają lokalne, regionalne uroczystości.
W 2016 roku uczestniczyła w Festiwalu „W drodze do … Krakowa” w Sokołach zorganizowanego z okazji Światowych Dni Młodzieży oraz w Dożynkach Diecezji Łomżyńskiej w Kobylinie Borzymach. W 2017 roku Harmonica zajęła II miejsce w kategorii zespoły w Festiwalu Pieśni Sakralnej „Łapskie Te Deum”.
W roku 2015 i 2016 zespół wygrywał w Festiwalu Muzyki Ludowej „Dawne pieśni – młode głosy” w Waniewie nad Narwią.
Na festiwalu "Nadzieja w chórze" w Tykocinie zarówno w 2018 i 2019 roku zdobył srebrne dyplomy, w 2022 natomiast złoty dyplom.
W roku 2020 wystąpił podczas Gościńca w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.
W 2021 roku wspólnie z czterema chórami z województwa podlaskiego uczestniczył w projekcje „Barwy muzyki a`cappella i nie tylko”, wykonywał „Little Jazz Mass” (Mała Msza Jazzowa) Boba Cholcott.
Zespół występował na wielu koncertach w regionie, m. in. w Brańsku, Wysokiem Mazowieckiem, Łapach, Szepietowie, Kurowie oraz w Polsce: w Częstochowie, Rzeszowie, Łukowie, Nowym Stawie, Gibach, Suwałkach, Białymstoku.
Zespół kilkukrotnie występował w programach telewizyjnych emitowanym na antenie TVP 1 i TVP2. M. in. „Tydzień” wydanie wielkanocne i bożonarodzeniowe oraz „Pytanie na śniadanie”.
W planach jest nagranie płyt z muzyką patriotyczną i rozrywkową.