Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Organizacja religijna, Staszica 38, Koszalin.

Duszpasterstwo Nauczycieli w Koszalinie to nauczyciele, pedagodzy i wychowawcy, którzy pragną pomimo swoje szkolnej i akademickiej pracy spotykać się przy Jezusie Chrystusie i jeszcze bardziej pogłębiać z Nim relację.

DUSZPASTERSTWO NAUCZYCIELI NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ To już taka nasza tradycja, że w maju pielgrzymujemy do Sanktuarium Matki...
21/05/2026

DUSZPASTERSTWO NAUCZYCIELI NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ
To już taka nasza tradycja, że w maju pielgrzymujemy do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. Tak też bylo 20 maja- nauczyciele, wychowawcy i sympatycy Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zgromadzili się licznie aby w Sanktuarium uczestniczyć we wspólnej Eucharystii, nabożeństwie majowym oraz wysłuchać konferencji wygłoszonej przez naszego duszpasterza księdza Remigiusz Szauer . Na zakończenie naszego spotkania przenieśliśmy sie do Cafe Chełmska aby przy ☕️ omówić szczegóły zbliżającej sie pielgrzymki do Częstochowy, która odbędzie sie w dniach 30 czerwca- 4 lipca. Na pielgrzymkę sa jeszcze wolne miejsca- zainteresowane osoby zachęcamy do kontaktu ( prosimy o zostawienie komentarza- z pewnością sie odezwiemy)

Trwają zapisy na doroczną Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego serdecznie zapraszamy...
19/05/2026

Trwają zapisy na doroczną Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pojechać razem z nami, zarówno tych, którzy pielgrzymują co roku, jak i tych, którzy jeszcze nigdy nie byli i może trochę się wahają :-)

Warto się odważyć. To zawsze jest czas szczególny: modlitwy, spotkania, umocnienia, rozmów i doświadczenia wspólnoty ludzi, którym bliska jest szkoła, wychowanie i troska o młodych.

Wyjazd: 30 czerwca z Koszalina i Słupska
Przejazd do Częstochowy.

W dniach 1–2 lipca weźmiemy udział w programie 89. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli na Jasną Górę, której tegoroczne hasło brzmi:

„Uczniowie – Nauczyciele – Misjonarze”

W programie m.in.: sympozjum, czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu, godzina świadectw, różaniec przy Szczycie Jasnogórskim, centralna Msza Święta, Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich oraz rozesłanie. Pielgrzymce patronuje bł. Natalia Tułasiewicz.

Po części jasnogórskiej, w dniach 3–4 lipca, połączymy wymiar duchowy z odpoczynkiem i zwiedzaniem. Odwiedzimy m.in. zamek w Pszczynie, sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, a także zatrzymamy się na wypoczynek w Szczyrku.

Koszt udziału: 1500 zł.
W cenie zawarte są: przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, bilety wstępu, opłata pielgrzymkowa oraz pozostałe koszty organizacyjne.

Ta pielgrzymka to nie tylko wyjazd. Jedziemy także po to, żeby pobyć razem, zaczerpnąć ducha, umocnić się i wrócić z poczuciem, że nasza droga wiary i życia ma sens.

Zapraszamy do kontaktu i zapisów.
Są jeszcze wolne miejsca. Można pojechać z nami!

W dniach 6-8 marca w Dom Rekolekcyjny im. bpa Czesława Domina w Podczelu odbyły się WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE BIBLIJNE,  k...
08/03/2026

W dniach 6-8 marca w Dom Rekolekcyjny im. bpa Czesława Domina w Podczelu odbyły się WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE BIBLIJNE, które wspaniale zorganizował ksiądz Remigiusz Szauer . Słowo Boże głosił dla nas ksiądz profesor Cezary Korzec, który zachęcał nas do uważnego czytania Pisma Świętego i wyjaśniał reguły Królestwa Bożego. Był to wyjątkowy czas zatrzymania, wspólnej modlitwy , medytacji , dzielenia się swoimi przemyśleniami i bycia razem we wspólnocie. Za nami piękna Droga Krzyżowa, codzienna Eucharystia , wspólne spacery nad morzem , pogaduchy przy kawce i herbatce i wspólne świętowanie Dnia Kobiet 🥰. Były też prezenty dla wszystkich uczestników- oryginalne kwiatki ceramiczne, które wykonała nasza utalentowana koleżanka Jola 🥰 a na nich cytaty i piękne przemyślenia , którymi dzieliliśmy się po rekolekcjach 😇 Były też rozmowy o kolejnych naszych spotkaniach i zapowiedź corocznej pielgrzymki do Częstochowy, która odbędzie się na początku lipca 😇 Chwała Panu za ten piękny czas i wyjątkowych ludzi, którzy tworzą wspólnotę Duszpasterstwa Nauczycieli 🙏❤️

Zapraszamy na wyjątkowe rekolekcje 🙏😇
07/02/2026

Zapraszamy na wyjątkowe rekolekcje 🙏😇

22/01/2026

Zapraszamy Panie (w każdym wieku) na weekendowe skupienie do CEF u.

Temat: Kobiety w Bożej kuchni.

Do czego jestem Bogu potrzebna? Do czego zachęca nas "Pieśń Narzędzia"?

Przez te i podobne tematy będzie prowadzić nas p. Basia Chmielewska z Szensztackiego Instytutu Pań. Można się już zapisywać u s. Krzysztofy Fulneczek ISSM; tel: 605 871771

6 grudnia w Dom Rekolekcyjny im. bpa Czesława Domina w Podczelu odbył się DZIEŃ SKUPIENIA dla nauczycieli pt. " Gdy Bóg ...
06/12/2025

6 grudnia w Dom Rekolekcyjny im. bpa Czesława Domina w Podczelu odbył się DZIEŃ SKUPIENIA dla nauczycieli pt. " Gdy Bóg wchodzi w nasze historie" , którego prowadzącym był ksiądz Remigiusz Szauer . Duszpasterz nauczycieli uświadomił zgromadzonym, że Adwent jest czasem przyjęcia własnej historii i zachęcał, byśmy się nie lękali zaufać Bogu i dać mu się poprowadzić. Był to czas zatrzymania, wspólnych rozmów przy kawie, dzielenia się przeżyciami , rozważania słowa Bożego, wspólnej modlitwy a także spaceru nad morze. Dzień Skupienia zakończyliśmy Eucharystią 🙏❤️ . To był radosny czas spotkania naszej wspólnoty Duszpasterstwa Nauczycieli i owocnego przygotowania do Świat Bożego Narodzenia 🥰

Jeśli interesujesz się TEOLOGIĄ to zaproszenie do udziału w II edycji Spotkań z Teologią jest dla Ciebie. Są jeszcze wol...
27/09/2025

Jeśli interesujesz się TEOLOGIĄ to zaproszenie do udziału w II edycji Spotkań z Teologią jest dla Ciebie. Są jeszcze wolne miejsca w Słupsku i w Koszalinie🙂

Siostry zapraszają 😇
05/07/2025

Siostry zapraszają 😇

W niedzielę 6 lipca, siostry organizują kolejny Dzień Kultury dla Góry. W programie Eucharystia o godz. 12:00, w intencji wszystkich ofiarodawców i przyjaciół Góry. Od godz. 10.00 – do końca wydarzenia na ‘Placu Gościńcowym’ namioty kreatywnej twórczości: kulinarnej z wyrobami własnymi, rękodzielniczej z możliwością wyrobu produktu wg potrzeb indywidualnych, galerii ze sprzedażą obrazów malarskich. 14.00 – 16.00 - koncert Koszalińskiej Orkiestry Akordeonowej AKORD pod kierunkiem i dyrekcją Artura Zajkowskiego. W przerwie będzie możliwość zakupienia licytowanych unikatów. W Cafe Chełmska będą niespodzianki....: dobre ciasto, pyszna kawa i prawdziwa lemoniada.😄☕☕
Całość zakończy się modlitewnym zawierzeniem Królowej Przymierza wszystkich pielgrzymów i turystów Góry.

Przesłanie dla tegorocznych pielgrzymów 😇
02/07/2025

Przesłanie dla tegorocznych pielgrzymów 😇

Zapraszamy! Zapisy ruszyły! Do 28 września
20/09/2024

Zapraszamy! Zapisy ruszyły! Do 28 września

Adres

Staszica 38
Koszalin
75-449

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij