Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - oddział Korytnica

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - oddział Korytnica Oddział KSM w Korytnicy działa już od 2007 roku. 29 października 2012r. obchodziliśmy 5-lecie prawnego zatwierdzenia i istnienia naszego oddziału. o godz. 17.00.

Z tej okazji wspólnie sprawiliśmy sobie przepiękny prezent, a mianowicie dzięki uprzejmości wielu fundatorów i własnej sumiennej pracy i stworzyliśmy swój oddziałowy Sztandar KSM. Przez nasz oddział przewinęło się już wiele wspaniałych ludzi, którzy na stałe wpisali się w historię naszego oddziału. Obecnie nasza grupa liczy ok. 15 osób, znajdują się w niej zarówno „juniorzy”, „seniorzy” jak i inni

, bo Pan Bóg cały czas powołuje młodych do naszego stowarzyszenia... Spotykamy się systematycznie w każdy piątek po Mszy Św. Spotkania odbywające się na przemian mają charakter: modlitewny, formacyjny, organizacyjny i rozrywkowy. Naszym Asystentem od września 2013 roku jest ks. Piotr Jarosiewicz. Jako wspólnota ludzi wierzących bierzemy czynny udział w rekolekcjach, obozach i wielu innych akcjach organizowanych przez KSM DD, a także w kursach organizowanych przez Drohiczyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Józefa. Czynnie włączamy się w akcje diecezjalne m.in. „Flaga w twoim oknie”, „Akcja Pocztówka na Boże Narodzenie i Wielkanoc”, „Odpady na wartościowe wypady”. Organizujemy także własne akcje, których nie sposób opisać tutaj... m.in. przedstawienia, czuwania, wyjazdy na Wieczory Chwały do Siedlec, bale karnawałowe, wyjazdy do kina, kajaki, sprzątanie zaniedbanych grobów, oraz wiele wiele innych akcji. W pełni nowych sił i z cała odpowiedzialnością odpowiadamy : „GOTÓW!” w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie!

Pomóżmy! 😍
05/01/2019

Pomóżmy! 😍

🆕Podajemy dalej tą prośbę i zachęcamy mieszkańców do wsparcia bo na pewno w każdym domu jest coś z czego już nie koniecznie korzystamy a innym mógłby się teraz bardzo przydać ! 😉
❗️W nocy w dniu 01.01.2019 w Łojkach (Gmina Łochów) spłonął dom naszych podopiecznych w którym mieszkały 3 osoby. Rodzina straciła swój cały skromny dobytek. Nie mają stałego dochodu, utrzymują się z prac dorywczych. W chwili obecnej zapewniliśmy rodzinie tymczasowe schronienie. Jesteśmy w trakcie organizacji mieszkania zastępczego. W związku powyższą sytuacją apelujemy o pomoc. Rodzina potrzebuje między innymi: szafy, sprzętu RTV/AGD, chemii ,środków czystości, ubrań damskich rozmiar 2xxl, buty damskie 39/40, ubrań męskich M/L, ręczniki, zastawy kuchennej, pościeli, długoterminową żywność.❤️
📞Prosimy o kontakt w godzinach pracy MGOPS pod numer telefonu 25-643-78-41.

Wczoraj kilka osób z naszego KSM-u pojechało do Milejczyc by wraz i innymi osobami pomodlić się o pokój dla świata. Ucze...
08/10/2017

Wczoraj kilka osób z naszego KSM-u pojechało do Milejczyc by wraz i innymi osobami pomodlić się o pokój dla świata. Uczestniczyliśmy tam we mszy świętej. Następnie o 14:00 razem z całą Polską ruszyliśmy do modlitwy różańcowej. W między czasie mogliśmy liczyć na gorącą herbatę i mały poczęstunek, przygotowany przez mieszkańców Milejczyc :) :)

Biskup drohiczyński w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczyna wizytacje kanoniczną w parafii pw. Św....
24/05/2016

Biskup drohiczyński w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczyna wizytacje kanoniczną w parafii pw. Św. Wawrzyńca w Korytnicy i tam będzie celebrował uroczystą Eucharystię o godzinie 10.30, po której poprowadzi procesję eucharystyczna do czterech ołtarzy w tej miejscowości - my jako KSMowicze z naszej parafii również będziemy i serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych z naszej parafii! :)


http://drohiczynska.pl/wizytacja-w-korytnicy-w-uroczystosc-najsw-ciala-i-krwi-jezusa/

Wizytacja w Korytnicy w Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Jezusa 24 maja 2016 Biskup drohiczyński w uroczystość Najświętszego Ciało i Krwi Chrystusa rozpoczyna wizytacje kanoniczną w parafii pw. Św. Wawrzyńca w Korytnicy i tam będzie celebrował uroczystą Eucharystię o godzinie 10.30, po której poprowa...

Dziś o godzinie 18.00 odbyło się spotkanie formacyjne młodzieży zgromadzonej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży w Kor...
22/05/2016

Dziś o godzinie 18.00 odbyło się spotkanie formacyjne młodzieży zgromadzonej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży w Korytnicy. Formację poprowadziła Olga Witkowska i Aleksandra Niemczyk. Temat: "Troska o wykształcenie i kulturę osobistą". KSM-owicze długo prowadzili dyskusje na temat swojego wychowania, szacunku do innych oraz szacunku do nauki. Temat moralności dotyczy każdego człowieka. Dzisiejsze spotkanie okazało się ważną lekcją dla wszystkich uczestników. Drugą częścią spotkania były zabawy sprawdzające umiejętności z zakresu języka polskiego. Mogliśmy sprawdzić się w dyktandzie oraz w znajomości literatury. Dziękujemy dziewczynom za odwagę i miło spędzony czas! :)

sklejka kilku zdjęć - więcej zdjęć z czasem! :)
31/01/2016

sklejka kilku zdjęć - więcej zdjęć z czasem! :)

Adres

Korytnica
07-120KORYTNICA

Godziny Otwarcia

17:00 - 20:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży - oddział Korytnica umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij