26/04/2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkanocna, Dobrego Pasterza 26.04.2026 r.
1️⃣ Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna czas modlitw o powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego.
2️⃣ Dzisiaj Siostry Pasterzanki świętują jubileusz 130-lecia swego istnienia. W intencji Zgromadzenia modlimy się podczas Mszy św. o godz. 12.00. Dziękujemy siostrom za zaangażowanie w życie naszej parafii.
Po zakończeniu Mszy św. wieczornej, siostry poprowadzą Wieczór Uwielbienia pod hasłem: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Serdecznie zapraszamy.
3️⃣ W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca (01.05). W tym dniu odwiedzimy także chorych. Spowiedź po południu od godz. 17.00 . O godz. 17.10 czciciele Chrystusa Ukrzyżowanego poprowadzą różaniec wynagradzający za grzechy zazdrości.
4️⃣ W piątek rozpoczynamy także nabożeństwa majowe, które w kościele będą sprawowane codziennie o godz. 17.30 .
Spotkania przy kapliczkach o godz. 19.30 : w poniedziałek (04.05) przy ul. Chylickiej i Kołobrzeskiej, w środę (06.05) przy ul. Pułaskiego i Kołobrzeskiej, w piątek (08.05) przy ulicy Chylickiej i Kazimierzowskiej.
5️⃣ Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się jutro (27.04) po zakończeniu Mszy św. Wieczornej. Różaniec o godz. 17.30 w intencji dzieł powstałych przy radiu, Kościoła, Ojczyzny, prezydenta i rządzących poprowadzą przedstawiciele koła.
6️⃣ W I sobotę miesiąca (02.05) nabożeństwo wieczorne o godz. 17.30 poprowadzi Róża Rodzin i Róża Wdów.
7️⃣ Spotkanie zespołu Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek (27.04) po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
8️⃣ Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczamy na utrzymanie Seminarium Duchownego w Warszawie.
9️⃣ Siostry od Aniołów zapraszają na pielgrzymkę do południowej Francji, w tym na grób blog. Pauliny Jaricot, w dniach 10-17 lipca. Bliższe informacje na plakacie. Jest jeszcze wolnych 10 miejsc. W najbliższy piątek (01.05) po zakończeniu Mszy św. o godz. 17.00, siostry zapraszają do swej kaplicy przy ul. Broniewskiego 28/30 na wyjątkowe nabożeństwo- Akatyst ku czci św. Józefa.
🔟 Szkoła z ul. Wojewódzkiej przyjęła w gościnę grupę dzieci z Ukrainy. Gdyby ktoś zechciał obdarzyć je środkami czystości lub żywnością, dzisiaj i jutro można złożyć dary w budynku starej plebani. Bliższe informacje na stronie internetowej szkoły.
1️⃣1️⃣ Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Bartłomiej Michał Dominik z par. tutejszej i Kinga Lewicka z par. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wildze.