Parafia św. Andrzeja Apostoła w Konojadzie

Parafia  św. Andrzeja Apostoła w Konojadzie Konojad, oficjalna strona parafii św.

Andrzeja Apostoła w Konojadzie , Konojad fanpage, Doły fanpage, Maksymilianowo fanpage, Łagiewniki fanpage, Sepno fanpage, Sepienko fanpage

30/05/2026
28/05/2026

❗️🇻🇦 UWAGA: Publikujemy audiobook encykliki Leona XIV

Polska redakcja Radia Watykańskiego – Vatican News opublikowała bezpłatny audiobook encykliki Leona XIV „ ”. Na portalu Vatican News dostępne jest „Wprowadzenie” i pierwszy rozdział dokumentu. Kolejne części pierwszej encykliki Leona XIV będą udostępnione w najbliższych dniach

➡️ tiny.pl/9m_0tsmmq

Konferencja Episkopatu Polski

Św Andrzeju Bobolo módl się za nami⛪️ 16 maja przypada Święto Świętego ANDRZEJA BOBOLI, prezbitera i męczennika, główneg...
16/05/2026

Św Andrzeju Bobolo módl się za nami

⛪️ 16 maja przypada Święto Świętego ANDRZEJA BOBOLI, prezbitera i męczennika, głównego Patrona Polski 🇵🇱

Święty Andrzej Bobola został nam dany przez Boga, by orędował w ważnych sprawach dla Ojczyzny. Potwierdził to Św. Jan Paweł II, ogłaszając Go Patronem Polski, 16 maja 2002 roku.



❤️‍🔥 Św. Andrzej Bobola ❤️‍🔥

🔴 Był jezuitą, pochodzącym ze szlacheckiego rodu herbu Leliwa. Urodził się w Strachocinie, miejscu, gdzie po raz ostatni ukazał się...kilka lat temu.
Prosi, aby czcić go jako głównego patrona Polski 🛡️
🔴 Znał grekę, mógł więc prowadzić dyskusje z duchownymi prawosławnymi. Zdobył także wykształcenie teologiczne i filozoficzne na Akademii Wileńskiej 📚 Pełnił odpowiedzialne funkcje, pracował w Wilnie, Warszawie, Łomży, opiekował się Sodalicją Mariańską 🩵
🔴 Jako misjonarz ludowy obchodził wioski i mówił o Jezusie ✝️ Udzielał mieszkańcom sakramentów, nawrócił tak znaczną liczbę ludzi, że zaczęto go nazywać „Łowcą dusz”. Przez to miał także wielu wrogów, którzy czyhali na jego życie.
🔴 To on był autorem ślubów króla Jana Kazimierza, w których Maryja została oficjalnie ogłoszona Królową Polski 👑
🔴 Został nazwany największym męczennikiem Kościoła powszechnego! Wycierpiał naprawdę wiele. Pojmali go kozacy.
Torturowano go w rzeźni, wybito zęby, wyrwano język, wycięto skórę w kształcie ornatu, a to nie wszystkie męki jakim go poddano.
🔴 Andrzej Bobola do ks. Niżnika, któremu się objawił przekazał: „Popatrz – mnie patronem Ojczyzny ustanowił sam Bóg. W chwili mojej śmierci Bóg mi zlecił opiekę nad Polską. Wojciecha i Stanisława wybierali sobie ludzie, chcieli, żeby byli ich patronami, ale mnie Bóg zlecił opiekę nad Polską” 🇵🇱
🔴 „Niezwyciężony mocarz Chrystusowy”, taką nazwę nosi encyklika Piusa XII, wyjątkowy tego rodzaju dokument poświęcony w całości jednemu świętemu – co zdarza się niezwykle rzadko.
(Ze strony: TV Trwam)
https://www.facebook.com/share/18hAE6gepS/?mibextid=wwXIfr&wa_status_inline=true

https://www.facebook.com/share/p/1C5Pmbn27r/?mibextid=wwXIfr&wa_status_inline=true

🌹LITANIA do Św. ANDRZEJA BOBOLI

Kyrie eleison, Christe eleison, Kyrie eleison
Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas.

Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Maryjo, módl się za nami.

Św. Andrzeju Bobolo, módl się za nami.
Św. Andrzeju, wierny naśladowco Dobrego Pasterza, módl się za nami.
Św. Andrzeju, napełniony duchem Bożym, módl się za nami.
Św. Andrzeju, czcicielu Niepokalanie Poczętej Maryi Panny, módl się za nami.
Św. Andrzeju, duchowy synu świętego Ignacego Loyoli, módl się za nami.
Św. Andrzeju, miłujący Boga i bliźnich aż do oddania swego życia, módl się za nami.
Św. Andrzeju, w życiu codziennym oddany Bogu i bliźnim, módl się za nami.
Św. Andrzeju, zjednoczony z Bogiem przez nieustanną modlitwę, módl się za nami.
Św. Andrzeju, wzorze doskonałości chrześcijańskiej, módl się za nami.
Św. Andrzeju, Apostole Polesia, módl się za nami.
Św. Andrzeju, powołany przez Boga do jednoczenia rozdzielonych sióstr i braci, módl się za nami.
Św. Andrzeju, gorliwy nauczycielu dzieci i ludzi religijnie zaniedbanych, módl się za nami.
Św. Andrzeju, niezachwiany w wierze mimo gróźb i tortur, módl się za nami.
Św. Andrzeju, wytrwały w największych cierpieniach, módl się za nami.
Św. Andrzeju, męczenniku za jedność chrześcijan, módl się za nami.
Św. Andrzeju, męczenniku i apostole, módl się za nami.
Św. Andrzeju, apostołujący po śmierci wędrówką relikwii umęczonego ciała, módl się za nami.
Św: Andrzeju, wsławiony przez Boga wielkimi cudami, módl się za nami.
Św. Andrzeju, chlubo naszej Ojczyzny, módl się za nami.
Św. Andrzeju, wielki Orędowniku Polski, módl się za nami.
Św: Andrzeju, proroku zmartwychwstania Polski po trzecim rozbiorze, módl się za nami.
Św. Andrzeju, nasz wielki Patronie, módl się za nami.

Abyśmy wszyscy chrześcijanie stanowili jedno, uproś nam u Boga.
Abyśmy nigdy od naszej wiary nie odstąpili, uproś nam u Boga.
Abyśmy żadnego grzechu ciężkiego nie popełnili, uproś nam u Boga.
Abyśmy za popełnione winy szczerą pokutę czynili, uproś nam u Boga.
Abyśmy dla naszego zbawienia gorliwie z łaską Bożą współpracowali, uproś nam u Boga.
Abyśmy Bogu wiernie służyli, uproś nam u Boga.
Abyśmy Najświętszą Maryję Pannę jako Matkę miłowali, uproś nam u Boga.
Abyśmy w znoszeniu wszelkich przeciwności wytrwali, uproś nam u Boga.
Abyśmy z Tobą nieustannie Bogu chwałę oddawali, uproś nam u Boga.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

Kapłan: Módl się za nami święty Andrzeju Bobolo
Wierni: Abyśmy się stali godni obietnic Chrystusowych.
Módlmy się.
Boże, nasz Ojcze, Ty przez śmierć umiłowanego Syna chciałeś zgromadzić rozproszone dzieci.
Spraw, abyśmy gorliwie współpracowali z Twoim dziełem, za które oddał życie święty Andrzej, Męczennik.
Prosimy o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Święty Andrzeju Bobolo, wielki nasz orędowniku, módl się za nami, wypraszaj łaskę wiary, jedności i pokoju dla nas i Ojczyzny naszej 🇵🇱🙏

14/05/2026

Papież Leon XIV mianował Polaka, abpa Tomasza Grysę nuncjuszem apostolskim w Ugandzie.

Misyjny Poznań

https://drogafatimy.pl/1 ObjawienieDaty nie mogę określić dokładnie, bo w owym czasie nie umiałam jeszcze liczyć lat ani...
09/05/2026

https://drogafatimy.pl/

1 Objawienie

Daty nie mogę określić dokładnie, bo w owym czasie nie umiałam jeszcze liczyć lat ani miesięcy, ani nawet dni tygodnia. Wydaje mi się jednak, że musiało to być wiosną 1916 r., kiedy Anioł pokazał się nam po raz pierwszy w Loca do Cabeco.

W moim piśmie o Hiacyncie wspomniałam już, jak wchodziliśmy na zbocza szukając schronienia. Jak po spożyciu podwieczorku i po modlitwie zobaczyliśmy w pewnym oddaleniu, ponad drzewami w kierunku wschodnim, światło bielsze od śniegu w kształcie młodziana przejrzystego, bardziej lśniącego niż kryształ w blasku słonecznym. W miarę jak się zbliżał, mogliśmy rozpoznać jego rysy. Byliśmy bardzo zaskoczeni i przejęci. Nie mogliśmy wypowiedzieć ani słowa.

Zbliżywszy się do nas, powiedział:

-„Nie bójcie się, jestem Aniołem Pokoju! Módlcie się ze mną".

Uklęknął i pochylił głowę aż do ziemi.

Porwani siłą nadprzyrodzoną robiliśmy to samo i powtarzaliśmy słowa wymawiane przez niego:

-„O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie, kocham Cię. Proszę Cię, byś wybaczył tym, którzy nie wierzą, którzy Cię nie uwielbiają, którzy Cię nie kochają, którzy Ci nie ufają".

Po powtórzeniu tego trzy razy, powstał i powiedział:

-„Tak macie się modlić! Serce Jezusa i Maryi słuchają z uwagą waszych próśb".

I zniknął.

Atmosfera nadprzyrodzoności, która nas otaczała, była tak silna, że przez długi czas prawie nie zdawaliśmy sobie sprawy z naszego istnienia. Pozostawaliśmy w tej samej pozycji, w której nas zostawił Anioł i powtarzaliśmy ciągle tę samą modlitwę. Obecność Boga odczuwaliśmy tak silnie i głęboko, że nawet nie odważyliśmy się rozmawiać ze sobą. Jeszcze następnego dnia odczuwaliśmy, że nasze dusze wciąż są ogarnięte tą atmosferą, która bardzo powoli znikała. Żadne z nas nie myślało, by mówić o tym zjawieniu. Taka postawa sama się narzucała. To było coś tak osobistego, że nie było łatwo powiedzieć o tym chociażby słowa. Może to zjawienie zrobiło na nas tym większe wrażenie, ponieważ było ono pierwsze.”

(za: sekretariatem fatimskim)

Komentarz

Podstawowa sprawa – mamy się modlić. Przychodzi posłaniec z nieba, a jeśli przychodzi z nieba i przychodzi do dzieci, to przychodzi z czymś ważnym. Pierwsze jego słowa to: „Módlcie się". A więc przekazuje nam, że modlitwa jest czymś niezmiernie ważnym. I to niezależnie od tego, czy to będzie ktoś dorosły, czy dziecko – mam się modlić. A jak się modlę, to modlę się do Pana Boga. A więc On Jest. Treść modlitwy, której nas uczy Anioł podczas spotkania z dziećmi, pokazuje, że są ci, którzy wierzą, i ci, którzy nie wierzą w Jego istnienie. Jeśli więc ja wierzę, mam to Panu Bogu powiedzieć: Wierzę w Ciebie, uwielbiam Cię, ufam Tobie i miłuję Ciebie. Trzeba to wypowiedzieć. Znaleźć chwilę czasu, ofiarować z niego ziarenko, by powiedzieć Panu Bogu, że Go kocham, ale są inni, którzy nie wierzą. To nie są moi wrogowie, i nieważne, kim jest drugi człowiek. Grzech nie sprawia, że przestaje on być moim bliźnim.

To Anioł uczy, że mam powiedzieć dobre słowo w intencji bliźniego, który jest grzesznikiem. Mam się modlić nie tylko za tego, kto jest moim przyjacielem i się razem ze mną modli do Boga. Mam się również modlić za tych, którzy nie wierzą, nie ufają, nie miłują Pana Boga. Mam również w ich intencji powiedzieć Panu Bogu dobre słowa. W ten sposób Anioł przygotowuje serca dzieci na spotkanie z Matką Bożą. Dzięki temu będą one w stanie przyjąć orędzie modlitwy za grzeszników, ofiarować cząstkę swojego życia, serca, cierpienia, ofiary. Nie będą prosić tylko w swoich intencjach, ale też wyjdą ze świata swojego egoizmu. Małe dzieci, jak wiemy, mają nastawienie na siebie i dla samego siebie. Jeśli kocham Pana Boga, to Mu to oczywiście mówię, ale mam też coś ofiarować za innych, za moich bliźnich, którzy nie są moimi wrogami. Mam powiedzieć: Panie Boże, przebacz tym, którzy w Ciebie nie wierzą, Ciebie nie uwielbiają, Tobie nie ufają i Ciebie nie miłują.

Drugi człowiek przez grzech nie przestaje przecież być moim bliźnim i mam coś dla niego zrobić. Od tego rozpoczyna się katecheza Anioła. Przygotowaniem na spotkanie z Matką Bożą jest modlitwa. Jeśli kocham, to mówię to Panu Bogu i opowiadam Mu też o innych. Nie przekreślam ich, nie potępiam, tylko w modlitwie mówię o nich Panu Bogu. Także o tych, którzy się ode mnie oddzielają przez grzech. Ja jednak się od nich nie oddzielam.

Ks. dr Krzysztof Czapla SAC

Zadanie

Rozważę treść modlitwy, które uczy nas Anioł i będę starał się nią modlić każdego dnia:

„O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie, kocham Cię. Proszę Cię, byś wybaczył tym, którzy nie wierzą, którzy Cię nie uwielbiają, którzy Cię nie kochają, którzy Ci nie ufają"

Z SERCA ZAPRASZAMY:)
09/05/2026

Z SERCA ZAPRASZAMY:)

Adres

Kościelna 3
Konojad
64-061

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia św. Andrzeja Apostoła w Konojadzie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Parafia św. Andrzeja Apostoła w Konojadzie:

Udostępnij