Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie

Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie Franciszkanie, Klasztor w Kobylinie, Matka Boża przy Żłóbku, Sanktuarium Kobylin

Drodzy,W tym tygodniu odbył się końcowy odbiór prac przez konserwatora z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Kaliszu...
22/05/2026

Drodzy,

W tym tygodniu odbył się końcowy odbiór prac przez konserwatora z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Kaliszu. Wszystkie prace zostały odebrane, dlatego już oficjalnie pragniemy wyrazić Wam naszą wdzięczność za pomoc i wsparcie.

Już wkrótce rozpoczniemy kolejną inwestycję – renowację XVIII-wiecznej dzwonnicy, w której zostanie umieszczona sygnaturka. Będzie ona również służyć jako miejsce informacji o szlaku Braci Mniejszych w Wielkopolsce.

Dzięki Waszemu wsparciu przez wiele lat udało się wykonać i zrealizować wiele ważnych prac: zadbać o posadzkę, wykonać nową instalację elektryczną, przeprowadzić naprawę i odbudowę zabytkowych organów, odnowić elewację kościoła i klasztoru, pomalować oraz odświeżyć wnętrze świątyni, przeprowadzić renowację już trzech ołtarzy, zakupić nowe ławki do kościoła, a także wyremontować pomieszczenia parafialne. Dziękujemy również za wszelką pomoc przy pracach wewnątrz i na zewnątrz klasztoru, także przy naszym gospodarstwie.

Szczególne podziękowania kierujemy także za pomoc podczas kwesty zakonnej, którą nadal pragniemy kontynuować. Jest to piękna i ważna tradycja naszego życia zakonnego.

Przez wiele lat, współpracując z Wami, my – Bracia Mniejsi – mogliśmy podejmować te dzieła. Tym większa jest nasza wdzięczność za wieloletnie wsparcie nas oraz tego wyjątkowego miejsca. To dziedzictwo jest naszą tożsamością. Klasztor Braci Mniejszych w Kobylinie świadczy o wyjątkowości tego miejsca. Dzięki Wam możliwe są nie tylko remonty i renowacje, ale również to, że klasztor może istnieć i funkcjonować.

Z serca dziękujemy.

Polecamy Was naszej modlitwie i pamiętamy o Was w naszym życiu zakonnym.

Uwielbienie
15/05/2026

Uwielbienie

Serdecznie zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia.W najbliższy piątekrozpoczniemy Eucharystią o godz. 18:00,następnie około ...
12/05/2026

Serdecznie zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia.

W najbliższy piątek
rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18:00,
następnie około godz. 18:45 odbędzie się uwielbienie.

Dni Krzyżowe. Modlitwa o dobre urodzaje
11/05/2026

Dni Krzyżowe. Modlitwa o dobre urodzaje

Imieniny ojca Hioba
11/05/2026

Imieniny ojca Hioba

Warsztaty "Dobra żona"
11/05/2026

Warsztaty "Dobra żona"

Dziś swoje imieniny obchodzi o. Hiob.Przede wszystkim dziękujemy Ci za każdą posługę w parafii, szkole i klasztorze.Życz...
10/05/2026

Dziś swoje imieniny obchodzi o. Hiob.

Przede wszystkim dziękujemy Ci za każdą posługę w parafii, szkole i klasztorze.
Życzymy otwartości na działanie łaski Bożej, światła Ducha Świętego oraz wiele radości i dobra każdego dnia.

Katechezy w minionym tygodniu:- dla dorosłych temat: Reformacja i Kontrreformacja- dla młodzieży: Mlodzi na progu - dla ...
08/05/2026

Katechezy w minionym tygodniu:
- dla dorosłych temat: Reformacja i Kontrreformacja
- dla młodzieży: Mlodzi na progu
- dla dzieci: " Zarzuć sieci - św. Juda Tadeusz"

Nabożeństwo majowe w ogrodach w każdą niedzielę o godzinie 15:00
03/05/2026

Nabożeństwo majowe w ogrodach w każdą niedzielę o godzinie 15:00

Drodzy, trudno nie napisać świadectwa o szczególnej opiece św. Józefa w naszej wspólnocie.Zacznę od końca.Parę miesięcy ...
01/05/2026

Drodzy, trudno nie napisać świadectwa o szczególnej opiece św. Józefa w naszej wspólnocie.

Zacznę od końca.
Parę miesięcy temu zapytaliśmy konserwatora, kiedy planowane jest odsłonięcie ołtarza i demontaż rusztowania. Odpowiedź była niejednoznaczna – trudno było to określić, ponieważ prace renowacyjne są trudne do oszacowania. Zawsze otrzymywaliśmy dyplomatyczną odpowiedź.

Nagle okazało się, że rozbiórkę rusztowania zaplanowano na piątek tego tygodnia. Przyjąłem tę informację spokojnie, ale dziś spotkała nas niespodzianka – właśnie dziś przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Co ciekawe, niekoniecznie było to wiadome dla pana konserwatora.

Św. Józef szczególnie pomagał nam także wcześniej – przy zakupie nowych ławek w czasie pandemii, gdy obowiązywały ograniczenia liczby uczestników liturgii, oraz przy planowaniu renowacji ołtarzy. Początkowo planowana była inna kolejność prac, jednak można odnieść wrażenie, że św. Józef chciał, aby jego ołtarz został odnowiony wcześniej. Z kolei ołtarz św. Franciszka powinien był zostać wykonany w roku jemu poświęconym, a ołtarz św. Józefa – w lipcu 2025 roku, w szczególnym czasie dla jednego ze współbraci.

Dostrzegamy jego działanie i jego wstawiennictwo. Ktoś może powiedzieć, że to przypadki, ale trudno uwierzyć, by tak wiele spraw było jedynie zbiegiem okoliczności.

Pamiętajmy, że mamy orędownika przy naszej Matce Bożej – przy żłóbku św. Józefa. Módlmy się przez jego wstawiennictwo.

Święty Józefie, nasz Patronie – dziękujemy

Najbliższa katecheza parafialna odbędzie się w piątek, 1 maja 2026 r.🕓 16:00 – Eucharystia🕟 16:30 – katecheza „w łodzi” ...
30/04/2026

Najbliższa katecheza parafialna odbędzie się w piątek, 1 maja 2026 r.

🕓 16:00 – Eucharystia
🕟 16:30 – katecheza „w łodzi” – w tym miesiącu poznamy św. Tadeusza Judę

Na zakończenie zapraszamy na agapę, czyli słodki poczęstunek.

Adres

Plac Glabera 4
Kobylin
63-740

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie:

Udostępnij