22/05/2026
Drodzy,
W tym tygodniu odbył się końcowy odbiór prac przez konserwatora z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Kaliszu. Wszystkie prace zostały odebrane, dlatego już oficjalnie pragniemy wyrazić Wam naszą wdzięczność za pomoc i wsparcie.
Już wkrótce rozpoczniemy kolejną inwestycję – renowację XVIII-wiecznej dzwonnicy, w której zostanie umieszczona sygnaturka. Będzie ona również służyć jako miejsce informacji o szlaku Braci Mniejszych w Wielkopolsce.
Dzięki Waszemu wsparciu przez wiele lat udało się wykonać i zrealizować wiele ważnych prac: zadbać o posadzkę, wykonać nową instalację elektryczną, przeprowadzić naprawę i odbudowę zabytkowych organów, odnowić elewację kościoła i klasztoru, pomalować oraz odświeżyć wnętrze świątyni, przeprowadzić renowację już trzech ołtarzy, zakupić nowe ławki do kościoła, a także wyremontować pomieszczenia parafialne. Dziękujemy również za wszelką pomoc przy pracach wewnątrz i na zewnątrz klasztoru, także przy naszym gospodarstwie.
Szczególne podziękowania kierujemy także za pomoc podczas kwesty zakonnej, którą nadal pragniemy kontynuować. Jest to piękna i ważna tradycja naszego życia zakonnego.
Przez wiele lat, współpracując z Wami, my – Bracia Mniejsi – mogliśmy podejmować te dzieła. Tym większa jest nasza wdzięczność za wieloletnie wsparcie nas oraz tego wyjątkowego miejsca. To dziedzictwo jest naszą tożsamością. Klasztor Braci Mniejszych w Kobylinie świadczy o wyjątkowości tego miejsca. Dzięki Wam możliwe są nie tylko remonty i renowacje, ale również to, że klasztor może istnieć i funkcjonować.
Z serca dziękujemy.
Polecamy Was naszej modlitwie i pamiętamy o Was w naszym życiu zakonnym.