26/04/2026
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Wielkanocna
26.04.2026
Skarby Moje❤️
📌Dziś rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
📌Zgodnie z wcześniejszymi ogłoszeniami, w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu Msze Święte w dni powszednie (z wyjątkiem czwartku) będą sprawowane o godz. 19:00 zamiast 17:00. Wszystkie intencje z godz. 17:00 zostają przeniesione na godz. 19:00.
Nabożeństwa majowe i czerwcowe będą odprawiane o godz. 19:30. Zmiany wynikają z konieczności organizacyjnej związanej z pracami budowlanymi.
W tym tygodniu:
🙏🏻29.04. - środa - obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy - Msza św. o godzinie 17.00.
🙏30.04. - czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca
7.00 – Msza Święta
23.00–24.00 – Godzina Święta.
🙏1.05. - pierwszy piątek miesiąca - Święto św. Józefa Robotnika
18.00 – Spowiedź
19.00 – Msza Święta
19.30 – Nabożeństwo majowe
Ze względu na świąteczny charakter dnia 1 maja, biskup diecezji udziela dyspensy od piątkowego postu.
🙏2.05. - pierwsza sobota miesiąca - do chorych z Komunią świętą pójdę o godzinie 8.30.
Decyzją Episkopatu Polski uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny, zostaje przeniesiona z 3 na 2 maja.
19.00 – Msza Święta z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i zawierzeniem Matce Bożej naszej Ojczyzny, ślubami Jana Kazimierza oraz nabożeństwem majowym.
🙏3.05. - pierwsza Niedziela miesiąca - po Mszy św. o godzinie 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu
📌W środę o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Grecji.
📌 Jutro o godzinie 18.00. bardzo serdecznie proszę o pomoc w rozbiórce grobu pańskiego i ciemnicy.
📌 Decyzją moją oraz członków Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej Parafii, po uroczystościach Pierwszej Komunii Świętej rozpoczynamy prace wewnątrz kościoła - układanie podłogowej instalacji grzewczej. Z uwagi na ograniczone możliwości finansowe, tymczasowo wstrzymujemy prace przy wykończeniu łazienek.
📌 Zachęcam do lektury Tygodnika "Idziemy".
Dziękuję za życzliwość, dobre słowo oraz ofiary składane na potrzeby parafii.
Ks. Jarosław Wyszomierski