29/04/2026
Dziś świętowaliśmy 47 Rocznicę Święceń Kapłańskich naszego drogiego ks. kan. Kazimierza Śmigeckiego- seniora byłego prob. w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Wąbrzeżnie w Diecezji Toruńskiej. Z tej okazji o godz. 12-tej w kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza św. której przewodniczył ks. bp. Józef Szamocki -biskup pomocniczy w Diecezji Toruńskiej, ks.kan. prob. Wincenty Pytlik w raz z kapłanami, którzy również obchodzą ten wyjątkowy jubileusz święceń kapłańskich: ks. kan. Eugeniusz Grzędzicki- senior były prob. w parafii i Sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Kaszub w Sianowie, ks. kan. Zygmunt Leyk- prob. w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radominie w Diecezji Toruńskiej, ks. kan. Krzysztof Nagórski - senior w Domu Kapłana Seniora w Chojnicach w Diecezji Pelplińskiej, ks. kan. Piotr Neumann-senior były prob. w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Grudziądzu w Diecezji Toruńskiej, ks. kan. Wiesław Roczniak - prob. w parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grzywnie w Diecezji Toruńskiej, ks. kan. Stanisław Szuca- prob. w parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa w Papowie w Diecezji Toruńskiej, ks. prałat Eugeniusz Pepliński -prepozyt Kapituły Kolegiackiej Kamieńskiej, prob. w parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim w Diecezji Pelplińskiej, ks. kan. Andrzej Poteracki- prob. w parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego w Kotomierzu w Diecezji Bydgoskiej, ks. kan. Stanisław Pluto Prondzinski-senior były prob. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Leśnie w Diecezji Pelplińskiej, ks. kan. Czesław Rajda -prob. w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Strzelnie w Archidiecezji Gdańskiej, ks. kan. Marian Zbrojski - senior, były prob. w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszelewach w Diecezji Toruńskiej oraz zaproszeni księża i goście. Serdeczne pozdrowienia dla nieobecnego ks. Georga Laube. Wszystkim dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Niech Pan Bóg nadal obdarza jubilatów zdrowiem, siłą i potrzebnymi łaskami na kolejne lata.