21/05/2026
Drodzy Jaworzanie, kochana Wspólnoto parafii św. Marcina, Przyjaciele,
z całego serca pragnę Wam podziękować za ogrom dobra, którego doświadczyłem po informacji o moim wypadku jakiego doznałem w naszym kościele w czasie prac wysokościowych. Każdy telefon, wiadomość, modlitwa, dobre słowo, gest życzliwości i pomoc były dla mnie niezwykłym umocnieniem i poruszeniem serca.
Takie chwile szczególnie pokazują, jak wiele dobra dokonało się wspólnie na naszej drodze tutaj, w Jaworze. To już pięć lat wspólnego życia, modlitwy, pracy, trosk i radości. Może właśnie taka sytuacja była mi także potrzebna, abym jeszcze mocniej zobaczył, ilu wspaniałych ludzi Pan Bóg postawił na mojej drodze i jak wielkim darem jest wspólnota, którą razem tworzymy.
Było i jest po drodze wiele trudności, doświadczeń i różnych wyzwań, ale najpiękniejsze jest to, że uczymy się je pokonywać razem — dla dobra, które chcemy wspólnie czynić. Dziękuję Wam za obecność, za pamięć, za każde westchnienie do Boga, za życzliwość, która otacza mnie każdego dnia. Czuję się naprawdę niesiony Waszą dobrocią i modlitwą.
Dziękuję także personelowi medycznemu szpitala w Legnicy oraz pogotowiu ratunkowemu w Jaworze za profesjonalną pomoc, troskę, życzliwość i wsparcie okazane mi w tych chwilach, narazie przede mną jeszcze trochę drogi do zdrowia i pytanie o dwie operacje, w związku ze złamaniem. Pamiętajmy, dobro, które człowiek otrzymuje od drugiego człowieka, zawsze pozostaje głęboko w sercu.
Dziś jeszcze mocniej przytulam Was wszystkich po kapłańsku do serca i modlę się za każdego z Was. Dziękuję, że jesteście. Dziękuję, że pamiętacie. Dziękuję, że wspieracie. Niech Pan Bóg wynagradza Wam wszelkie dobro, którego tak hojnie doświadczam.
Z wdzięcznością i modlitwą ❤️
Święty Marcinie, módl się za nami!
Święta Barbaro, módl się za nami!
Święty Andrzeju Bobolo, módl się za nami!
ks. Łukasz