06/05/2026
W niedzielę 3 maja odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji wspomnienia św. Floriana – patrona strażaków. Wszyscy w galowych mundurach oddali hołd swojemu patronowi oraz wspólnie modlili się w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin. Uroczystość miała podniosły charakter i była okazją do podkreślenia roli strażaków w służbie społeczeństwu, a także wyrazem wdzięczności za ich codzienną gotowość do niesienia pomocy.
Foto: Magdalena Maciejewska