02/06/2026
Przybądź, Duchu Święty,
Ześlij z nieba wzięty
Światła Twego strumień.
Przyjdź, Ojcze ubogich,
Dawco darów mnogich,
Przyjdź, światłości sumień.
O najmilszy z Gości,
Słodka serc radości,
Słodkie orzeźwienie.
W pracy Tyś ochłodą,
W skwarze żywą wodą,
W płaczu utulenie.
Światłości najświętsza,
Serc wierzących wnętrza
Poddaj Twej potędze.
Bez Twojego tchnienia
Cóż jest wśród stworzenia?
Jeno cierń i nędze.
Obmyj, co nieświęte,
Oschłym wlej zachętę,
Ulecz serca ranę.
Nagnij, co jest harde,
Rozgrzej serca twarde,
Prowadź zabłąkane.
Daj Twoim wierzącym,
W Tobie ufającym,
Siedmiorakie dary.
Daj zasługę męstwa,
Daj wieniec zwycięstwa,
Daj szczęście bez miary. Amen
Bierzmowanie to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej i świadomego "tak" dla wiary. To wyjątkowy drogowskaz - moment, w którym młody człowiek otrzymuje dary Ducha Świętego, by z odwagą mądrością i miłością kroczyć przez życie. To chwila, w której młody człowiek przestaje opierać się na wierze swoich rodziców, a zaczyna budować własną, świadomą więź z Bogiem. To czas na zadawanie pytań i szukanie własnej drogi.
W dniu 24 maja 2026 roku podczas Mszy Świętej o godz.12.00 w uroczystość Zesłania Ducha Świetego J.E Ks. Biskup Henryk Tomasik namaścił Naszą Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Jasieńcu Iłżeckim i Małyszynie olejem Krzyżma Świętego. W tym wyjątkowym dniu młodzieży towarzyszyli rodzice, wychowawcy, katecheci oraz dyrektorzy szkół. Ważnym gestem dla naszej młodzieży było wsparcie jakie otrzymali od swoich świadków, którzy pięknym gestem położenia dłoni na ramieniu okazują wsparcie, przyjaźń i pomoc na drodze wiary.
W trakcie uroczystej Mszy Świętej modliliśmy się także w intencji Naszych Druhów Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu Iłżeckim, którzy po zakończonych uroczystościach przygotowali poczęstunek dla naszych Gości.
Opr. Rafał Słomka
fot. Marlena Wójcik