29/07/2024
“,,, Przeciwieństwem uzależnienia jest więź z innymi.” (Johann Hari)
Kierując się powyższym cytatem zapraszamy do wzięcia udziału w inicjatywie grup AA, która ma za zadanie wspierać osoby znajdujące się w kryzysie alkoholowym, osoby nie radzące sobie z nałogiem, a także ich rodziny, które również cierpią z powodu alkoholizmu.
Grupy AA (Aninimowych Alkoholików) to wręcz wspólnoty samopomocowe, które - podczas mityngów - działają na zasadzie przekazywania doświadczeń na temat trzeźwienia, na wzajemnym wspieraniu się, pokazywaniu, że da się żyć z chorobą alkoholową. Są to spotkania, które dają receptę jak żyć na nowo, tak by wyzbyć się potrzeby sięgania po alkohol. Podczas spotkań przekazywana jest wiedza jak odzyskać swoje życie, jak pogodzić się ze sobą, z otoczeniem i dzięki temu być ludźmi na nowo szczęśliwymi.
Na mityngi można przyjść bez zapowiedzi, bez żadnych formalności, duża część takich spotkań to spotkania otwarte, w których może uczestniczyć osoba z problemem alkoholowym ale również każdy zainteresowany, niekoniecznie uzależniony, a mający np. w rodzinie kogoś z problemem alkoholowym, którym również trzeba pomóc w osiągnięciu właściwej postawy wobec alkoholu i dzięki temu w nieustannym wspieraniu osób bliskich pozostających w tym nałogu.
Inicjatywa jest realizowana w kilku miejscach Jarosławia:
Grupa “Albert” – piątek godz. 18.00, Jarosławskie Opactwo
Grupa “Iskra” – wtorek godz. 18.00, sobota godz. 18.00, sala parafialna klasztor oo. Franciszkanów.
Grupa “Nowa Droga” – niedziela godz. 17.00. sala parafialna klasztor oo. Dominikanów.
Grupa “Razem” – środa godz. 18.00, sobota godz. 18.00, Oddział Zamknięty Leczenia Uzależnień, WSP w Jarosławiu.
Grupa “Alternatywa” – czwartek godz. 18.30, sala parafialna klasztor oo. Dominikanów.
Zadanie: Promowanie postaw trzeźwościowych i proabstynenckich w oparciu o idee AA, AL.-ANON i ALATEEN.(dofinansowane przez Gminę Miejską Jarosław)