Kościół Ewangeliczny w Jarosławiu

Kościół Ewangeliczny w Jarosławiu Niedziela godz. 10:30
Czwartek godz. 17:30

Kancelaria zboru
Wtorek 13:00 - 16:00
Czwartek 13:00 - 16:00 w świętość jako Boży standard życia Jego ludu;

10.

WYZNANIE WIARY KOŚCIOŁA EWANGELICZNEGO W JAROSŁAWIU

Wierzymy:

1. w jednego Boga, odwiecznie istniejącego w trzech osobach, to jest Ojca, Syna i Ducha Świętego, który jest w pełni suwerenny w swoich decyzjach;

2. w natchnione przez Boga Pismo Święte, które jest jedynym, pewnym źródłem naszej wiary;

3. że Jezus Chrystus jest jednorodzonym Synem Bożym, poczętym z Ducha Świętego, narodzonym z Mari

i dziewicy;

4. że Jezus został ukrzyżowany, umarł a potem powstał z martwych, następnie wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca, jako jedyny pośrednik pomiędzy człowiekiem a Bogiem;

5. że wszyscy zgrzeszyli i przez to są oddzieleni od Boga oraz,
że upamiętanie jest postanowieniem Bożym i jest konieczne
dla pojednania się z Bogiem i przebaczenia grzechów;

6. że Duch Święty przekonuje wewnętrznie człowieka, przekonuje o grzechu, sprawiedliwości i sądzie, umożliwia nawrócenie się oraz duchowe odrodzenie człowieka, a zamieszkując w wierzących, uzdalnia ich
do świętego życia oraz, że zewnętrznym znakiem wierzącego wobec wszystkich ludzi jest życie w świętości i miłości do Boga i bliźniego;

7. że usprawiedliwienie i zbawienie są osiągalne poprzez wiarę w Jezusa Chrystusa;

8. w chrzest wodny przez pełne zanurzenie w wodzie oraz w to, iż wszyscy, którzy się upamiętali, powinni zostać ochrzczeni w imię Ojca, Syna
i Ducha Świętego na odpuszczenie grzechów by otrzymać dar Ducha Świętego;
9. w powtórne przyjście Jezusa, które zakończy czas Wielkiego Ucisku
i rozpocznie Jego tysiącletnie panowanie;

11. w uświęcenie następujące po nowonarodzeniu;

12. że Kościół Uniwersalny jest Ciałem Chrystusa na ziemi i ponad wszelkimi podziałami zachowuje duchową jedność, a każdy odrodzony duchowo i praktykujący wierzący jest Jego integralną częścią;

13. że zadaniem Kościoła jest zwiastowanie Ewangelii wszystkim ludziom i czynienie ich uczniami Jezusa Chrystusa;

14. że Kościoły Lokalne tworzą na ziemi Kościół Uniwersalny, że są to społeczności chrześcijan, wydzielone organizacyjnie, samostanowiące się
i gromadzące się w określonych miejscach;

15. w Wieczerzę Pańską rozumianą jako duchową obecność Jezusa Chrystusa, obecność ta powodowana jest wiarą spożywającego i nie przemienia fizycznie substancji spożywanych chleba i wina, będącymi widzialnymi symbolami ciała i krwi Zbawiciela;

16. w pochwycenie Kościoła przed Wielkim Uciskiem, który będzie wylaniem Bożego Gniewu;

17. w zmartwychwstanie każdego człowieka, usprawiedliwienie zbawionych do życia wiecznego i skazanie potępionych na wieczne męki;

18. w chrzest w Duchu Świętym, wierzymy, że chrzest ten gwarantuje wytrwałość w zbawieniu, znakiem ochrzczenia jest mówienie językami, jednak rozpoznajemy, że nie każdy chrzest w Duchu Świętym skutkuje mówieniem językami, ostatecznym zaś dowodem są owoce przemienionego życia i wytrwania w świętości pomimo braku mówienia językami.

Święty Kościół, składający się ze świętych ludzi musi świętować. Dzisiaj świętujemy Dzień Matki.Bożego błogosławieństwa ...
26/05/2026

Święty Kościół, składający się ze świętych ludzi musi świętować. Dzisiaj świętujemy Dzień Matki.
Bożego błogosławieństwa dla wszystkich mam 🤎🤎🤎🤎🤎🤎🤎

26/05/2026
24/05/2026
23/05/2026
Mamy weekend. Pewnie wszystko już zaplanowaliście.😓Sobotnie porządki.🍗Obowiązkowy grill, bo piękna pogoda.🍲Niedzielny ob...
23/05/2026

Mamy weekend. Pewnie wszystko już zaplanowaliście.
😓Sobotnie porządki.
🍗Obowiązkowy grill, bo piękna pogoda.
🍲Niedzielny obiad rodzinny.
😴Leniuchowanie tzn. odpoczynek.

Nie zapomnijcie o ✨Niedzielnym Nabożeństwie. Zapraszamy do nas na godz. 10:30

22/05/2026

MIŁOŚĆ DO GRZESZNIKA

Chrystus umarł za bezbożnego.
Kiedyś i ja byłem bezbożny. Nie oznacza to, że nie wierzyłem w Boga, albo nie wiedziałem kim jest Bóg. Nie oznacza to nawet, że nie uznawałem Boga Ojca, Jego Syna - Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego.

Nie oznaczo to również, że nie chodziłem do kościoła, nie modliłem się i nie czytałem Pisma Świętego. Wręcz przeciwnie: nie tylko w niedzielę byłem na nabożeństwie, lecz jeszcze w tygodniu. Biblię czytałem każdego wieczora przed modlitwą a służbę w kościele odprawiałem z radością.

Ten fragment raczej nie zaskakuje ludzi. Nawet ci nie wierzący wiedzą, że zgrzeszyli, zrobili coś złego, złamali prawo. Każdy to wie. Ale czy wiemy że: „Każdy kto grzeszy, umrze” (Księga Ezechiela 18:4).

Pewnie wielu nie zdaje sobie z tego sprawy, bo nawet jeśli wiedzą, że zgrzeszyli, to nie na taką straszną karę jak śmierć. Na taką zasługują tylko zwyrodnialcy. Zapewne wiele osób, tak jak ja wiodło w miarę dobre, religijne życie.

„Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć (...)” (List do Rzymian 6:23). Dla Boga grzech jest sprzeciwieniem się porządkowi Bożemu, jest obrzydliwością a bezbożność, to właśnie sprzeciwienie się temu porządkowi. Wiedząc kto to jest Bóg, znając Jego Słowo wciąż można żyć po swojemu, bez Boga.

I wiecie w tym wszystkim Bóg okazał swoją miłość, która stanęła ponad obrzydzeniem i odruchem wymiotnym (wypluję cię z ust moich).

Bóg umarł za nas, zapłacił tą karę kiedy jeszcze byliśmy grzesznikami (List do Rzymian 5:8). Nie oczekiwał od nas, że najpierw się oczyścimy, zmienimy a dopiero zapłaci za nas słuszną karę. On to zrobił zanim cokolwiek moglibyśmy zrobić. Tylko czy mogliśmy coś zrobić?

Co to za niesamowita miłość!

MODLITWA: Panie, Twoja miłość wciąż mnie zadziwia. Twoja miłość wychodzi poza granice mojego zrozumienia. Nie rozumiem tej miłości, ale dziękuję Ci, że mogę jej dostąpić, poczuć ją i nią żyć. Proszę Cię jeszcze, naucz mnie okazywać tą miłością innym, tak jak Ty mi ją okazałeś.

RADUJ SIĘ SŁOWEM
Paweł Banaś, pastor

Niejednokrotnie słyszałem ludzi, którzy ubolewali, że nie czytają Pisma Świętego, bo go nie rozumieją. Przyznaję, że sam...
20/05/2026

Niejednokrotnie słyszałem ludzi, którzy ubolewali, że nie czytają Pisma Świętego, bo go nie rozumieją. Przyznaję, że sam jeszcze wiele nie rozumiem a niektóre fragmenty w moim polskim przekładzie Biblii, wydają się wciąż być po hebrajsku lub grecku.

Są natomiast fragmenty a nawet księgi, które Bóg w swojej łasce mi "wytłumaczył" i nad tymi w szczególności się pochylam.

Jeśli Ty również chciałbyś zacząć czytać i rozumieć Słowo Boże, jeśli jesteś zainteresowany jakie tajemnice skrywa Biblia 📖? Kim na prawdę jest Bóg i jaki On jest? To zapraszam Cię na czwartkowe nabożeństwo z wykładem Pisma Świętego, gdzie werset po wersecie teraz studiujem List św. Pawła do Efezjan.

Zaczęliśmy nie dawno, więc jeszcze nic straconego. W najbliższy czwartek będziemy odkrywać BOGACTWA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA OD BOGA DUCHA ŚWIĘTEGO.

RADUJ SIĘ SŁOWEM
Paweł Banaś, pastor

20/05/2026

EWANGELIA POKOJU

Pismo Święte informuje nas o walce, jaką będą musieli znosić chrześcijanie z system tego świata, którego księciem jest Szatan. Oczywiście nie będziemy za każdym razem walczyć z samym Diabłem, lecz przede wszystkim na drodze jako przciwnicy staną nam ludzie, których Przeciwnik Chrystusa używa jako swoje narzędzia.

Pamiętajmy o tym. To nie ci ludzie są nam wrogami, lecz Szatan i jego demony.

Bóg również ma narzędzia dla wierzących - jest to cała zbroja Boża a w niej szczególny element - EWANGELIA - Dobra Nowina o POKOJU.

Może się to wydawać zaskakujące a nawet sprzeczne. Jeśli prowadzimy bitwę a nawet wojnę, to raczej nie ma pokoju! Jednak Bóg w swojej miłości jako Jedyny ofiaruje swoim wrogom POKÓJ przez Jezusa Chrystusa. Tylko chrześcijaństwo z wszystkich wierzeń zakłada, że to Bóg składa dar swoim wrogom i tym samym odnosi zwycięstwo a nie ludzie próbują się przypodobać i udobruchać Boga, aby Ten zechciał POKOJU.

Tylko Bóg ma Dobrą Nowinę (Ewangelię) Pokoju, bo nie chce, aby człowiek trwał w wojnie z Bogiem. W to narzędzie wyposaża wszystkich wierzących Chrystusowi i chce, abyśmy wygrywali Ewangelią Pokoju. To oznacza, że chrześcijanie nie walczą oskarżeniami i atakami, tak jak ludzie tego świata, lecz ogłaszają, iż przez WIARĘ w CHRYSTUSA MAMY POKÓJ Z BOGIEM (List do Rzymian 5:1).

Bóg chce okazać ŁASKĘ i POKÓJ wszystkim, którzy się do Niego zwrócą. On nie chce, abyś musiał spłacać swoich przewinień i grzechów wobec Niego. To uczynił już Jezus Chrystus na krzyżu Golgoty, ofiarując każdemu, kto uwierzy WIECZNY POKÓJ (List do Rzymian 5:8).

Apostołowie, kiedy pisali listy do wierzących chrześcijan, to zaczynali zazwyczaj od słów: "Łaska Wam i pokój od Bogo Ojca i Pana Jezusa Chrystusa". Bo Bóg nas powołał do zwiastowania EWANGELII POKOJU.

MODLITWA: Boże Ojcze, dziękuję Ci za pokój w moim życiu. Byłem Twoim wrogiem, lecz Ty wyciągnąłeś do mnie rękę, Twój Syn Jezus Chrystus stał się rozjemcą i usprawiedliwiłeś mnie z moich przewinień.

RADUJ SIĘ SŁOWEM
Paweł Banaś, pastor

19/05/2026

NA POCZĄTKU

Fragment mówiący o stworzeniu Świata podaje nam informację, że wszystko co Bóg uczynił było BARDZO DOBRE. Jednak jak dzisiaj na to spojrzymy, to z pewnością dostrzeżemy piękne miejsca na planecie, ale większości współczesnego Świata daleko do PRZECIĘTNOŚCI i ciężko to nazwać nawet tylko DOBRE. Słowo KIEPSKI lepiej oddaje dzisiejszość.

Czyżby Bóg trochę nad wyraz ocenił swoje dzieło? Niemożliwe, przecież prawdomówny Bóg nie kłamie. Dlaczego w takim razie ciężko powiedzieć o dzisiejszym Świecie - BARDZO DOBRY?

To wszystko przez GRZECH człowieka, a właściwie przez mój GRZECH i Twój również. To człowiek popsuł Świat (List do Rzymian 3:23) poprzez co oddalił się od Boga. Zaczęliśmy myśleć po swojemu, działać po swojemu i w ogóle zajęliśmy się naszymi sprawami a resztę - Boga i innych ludzi zostawiliśmy.

Czy w takim razie przyszło nam już tylko czekać na koniec tego Świata albo na katastrofę klimatyczną?
To któregoś dnia nastąpi, z tym, że Bóg poprzez swojego Syna - Jezusa Chrystusa mówi do nas: "Zmieńcie swoje myślenie i wierzcie Ewangelii" (Ew. Marka 1:15) a wtedy: "Jeszcze dziś będziesz ze mną w Raju" (Ew. Łukasza 23:43).

Tak, w tym pięknym Raju, który był stworzony na początku Świata, gdy ten był BARDZO DOBRY, gdzie Bóg bezpośrednio rozmawiał ze swoimi dziećmi.
Dzięki Jezusowi Chrystusowi nasz świat zostanie naprawiony, odzyskamy relację z Bogiem i z innym ludźmi i znowu wszystko stanie się BARDZO DOBRE, bo Jezus Chrystus już za nas wszystko WYKONAŁ (Ew. Jana 19:30).

MODLITWA: Panie Jezu, to ja popsułem Świat moim grzechem, pogardziłem Tobą i jak Adam z Ewą nie byłem posłuszny Twoim przykazaniom. Słuszną i sprawiedliwą karę powinienem ponieść, a Ty jesteś NIEWINNY i DOSKONAŁY. Wspomnij na mnie i bądź ubłaganiem za grzechy moje u Ojca w Swoim Królestwie.

Adres

Ulica Reymonta 5A
Jarosław
37-500

Godziny Otwarcia

Wtorek 13:00 - 16:00
Czwartek 13:00 - 16:00
17:30 - 19:00
Niedziela 10:30 - 13:00

Telefon

+48606152778

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Kościół Ewangeliczny w Jarosławiu umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Kościół Ewangeliczny w Jarosławiu:

Udostępnij

Kategoria