24/05/2026
SAKRAMENT BIERZMOWANIA
20. maja, w naszej parafii, podczas Mszy Świętej o godz. 17.00, kandydaci do bierzmowania przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.
Sakramentu bierzmowania udzielił ks. kan. dr Zbigniew Przybylski Wikariusz Generalny Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
"Drodzy młodzi, jako chrześcijanie, którzy otrzymują dzisiaj dar Ducha Świętego uświadamiacie sobie z nową mocą, że od dnia chrztu świętego nosicie wryte w sercu oblicze Jezusa Chrystusa Zbawiciela. To oblicze wyrył wtedy sam Duch Święty a dzisiaj pragnie je odnawiać. I ten Duch Święty pragnie wam przypominać, że nieustannie w każdym aspekcie waszego życia macie upodabniać się do Chrystusa . Macie patrzeć na świat Jego oczyma, myśleć i mówić tak jak On, kochać to co On ukochał. Ten Duch Święty pragnie wam przypominać, że jesteście cenni w Bożych oczach, że pan Bóg kocha was takimi jakimi jesteście. Przed Nim naprawdę nie musicie udawać, nie musicie zakładać żadnych masek, żadnych fałszywych profili. On bowiem dogłębnie zna wasze serca. Kocha was od zawsze i na zawsze. Kocha nieodwołalnie i bezwarunkowo. Kocha także wtedy, gdy o Jego miłości zapominacie, gdy nią gardzicie i gdy ją odrzucacie. (......) drodzy młodzi chrześcijanie nie musicie kierować najważniejszych życiowych pytań w próżnię, bez nadziei uzyskania jakiejkolwiek odpowiedzi. Naszą odpowiedzią jest Jezus Chrystus a Duch Święty, którego dzisiaj obficie przyjmujecie będzie wam o tym nieustannie przypominać. I on także pragnie abyście doświadczeniem Pana Boga dzielili się z innymi ludźmi tam gdzie mieszkacie, uczycie się, pracujecie wypoczywacie, w mediach społecznościowych, w których jesteście obecni (.....)
Wy zatem staracie się żyć Ewangelią, gdy wprowadzacie sprawiedliwość, pokój i radość, gdy przebaczacie, gdy angażujecie się na rzecz potrzebujących, gdy ufacie nawet wbrew ludzkiej nadziei - wtedy inni mogą doświadczyć Jezusa, wtedy mogą przekonać się o tym że On naprawdę jest. Zmartwychwstał żyje i kocha w swoim Kościele. Kocha was a poprzez was innych ludzi....." - mówił do młodzieży ks. kan. dr Zbigniew Przybylski przed udzieleniem sakramentu.