24/05/2026
‼️ 📢OGŁOSZENIA PARAFIALNE ⛪📢
23.05.2026 r.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
🟥Dzisiaj z okazji Dnia Matki w godzinach 11.3o – 14.3o organizujemy na placu za kościołem Parafialny Piknik Rodzinny; w programie warsztaty plastyczne, gry i zabawy dla najmłodszych, kawa i ciasto, muzyka na żywo i loteria fantowa; zapraszamy wszystkich parafian.
🟥Dziś też o godz. 19.3o w Kawiarence Parafialnej rozpocznie się spotkanie Klubu Dyskusyjnego „Zrozumieć współczesność”; poruszony zostanie interesujący temat: „Msza Św. po łacinie i nie tylko – czego dzisiejsi katolicy szukają w tradycji?”; wstęp i prowadzenie – dr Paweł Milcarek.
🟥Jutro, w poniedziałek (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Patrzymy na Tę, która stoi u początków Kościoła i stale towarzyszy jego drogom.
🟥We wtorek po Mszy Św. o 8.oo zostanie odprawione nabożeństwo do Patronki naszej parafii - św. Anny. Można składać intencje, które będziemy wspólnie polecali orędownictwu św. Anny,
🟥Spotkanie w Klubie Mamy z Dzieckiem odbędzie się jak zwykle we wtorek o godz. 16.oo.
🟥We czwartek 28 maja, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
W tym dniu przypada też 45. rocznica śmierci bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Modlimy się o jego rychłą kanonizację.
🟥W najbliższą sobotę o godzinie 1o.oo po raz pierwszy Komunię Św. przyjmą dzieci klas III ze szkoły nr 6. Spowiedź Św. dla tych dzieci, ich rodzeństwa i rodziców – w najbliższy piątek od godziny 17.oo.
W związku z tym, kancelaria w piątek po południu będzie nieczynna.
Dzieci ze szkoły nr 5 swój Biały Tydzień będą obchodziły podczas Mszy Św. o godz. 17.oo.
🟥Również w sobotę w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie o godzinie 1o.oo diakon Radosław Zemło, który przez rok odbywał praktyki duszpasterskie w naszej parafii, przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk J.E. Ks. Abp-a Adriana Galbasa.
Mszę Św. prymicyjną odprawi w naszym kościele w niedzielę 7 czerwca o godz. 13.15. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Radosławie.
🟥Przypominamy o zakończeniu okresu spowiedzi i Komunii wielkanocnej w przyszłą niedzielę.
🟥4 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Św. o 1o.3o wyruszy z naszego kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy i przebiegać będzie trasą nieco zmienioną ze względu na remont deptaka: od pl. Króla Zygmunta do dworca PKP ul. Bałtycką, Piłsudskiego, Żwirki i Wigury, Konspiracji, Limanowskiego, 11 listopada, następnie ulicą Kościuszki do ul. Sienkiewicza i do kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej, kolejarzy z zaprzyjaźnionymi osobami, wspólnoty neokatechumenalne i służbę liturgiczną.
🟥W przyszłą niedzielę ofiarą złożoną do puszki będziemy mogli wspomóc bardzo kosztowne leczenie ciężko chorej, niespełna dwuletniej Julii Godlewskiej.
🟥Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy artykuł: „Zabobony są wśród nas” - dlaczego do dziś wielu ludzi unika przechodzenia pod drabiną, obawia się czarnego kota albo nie podaje ręki przez próg - jak Kościół ocenia zabobony i czym różni się myślenie magiczne od autentycznej wiary opartej na zaufaniu Bogu. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: „Cena tuszu” - o szkodliwych dla zdrowia tatuażach; warto wiedzieć, że im tatuaż jest większy, tym bardziej niebezpieczny. W tygodniku „Idziemy” warto przeczytać ciekawy tekst „Miejsce dla Ducha Świętego” - Pan Bóg nie lubi marnować swoich darów; Duch Święty jest nam dawany w miarę, jak Go rozpoznajemy i Mu ufamy; jest gościem delikatnym - jak Go nie utracić?!
Zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej czynnej w niedziele w godz. 1o.oo-12.oo.
🟥Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.