Parafia prawosławna pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gródku

Parafia prawosławna pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gródku oficjalna strona parafii

🌿Święto parafialne w Gródku🌿☦️Harmonogram uroczystości w Gródku:30 maja 2025 r. (sobota)Wspomnienie zmarłych9:00 – Święt...
25/05/2026

🌿Święto parafialne w Gródku🌿

☦️Harmonogram uroczystości w Gródku:

30 maja 2025 r. (sobota)
Wspomnienie zmarłych
9:00 – Święta Liturgia i Panichida
17:00 – Całonocne czuwanie przed świętem Zesłania Ducha Świętego na Apostołów

31 maja 2025 r. (niedziela)
Zesłanie Ducha Świętego na Apostołów
9:00 – Święta Liturgia

1 czerwca 2024 r. (poniedziałek)
dzień Świętego Ducha – Święto Parafialne
8:00 – małe poświęcenie wody
9:00 – Święta Liturgia celebrowana przez Jego Ekscelencję Biskupa Supraskiego Andrzeja

🌿Modlitwa przy krzyżu za jedną z dzielnic Gródka🌿
24/05/2026

🌿Modlitwa przy krzyżu za jedną z dzielnic Gródka🌿

Nasza młodzież wraz z opiekunem, ks. Darkiem, wzięła udział w 47. Paschalnej Pielgrzymce Młodzieży Prawosławnej na Święt...
17/05/2026

Nasza młodzież wraz z opiekunem, ks. Darkiem, wzięła udział w 47. Paschalnej Pielgrzymce Młodzieży Prawosławnej na Świętą Górę Grabarkę.

Miło nam poinformować, że podczas 45. Międzynarodowego Festiwalu „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej” nasz chór parafialny...
16/05/2026

Miło nam poinformować, że podczas 45. Międzynarodowego Festiwalu „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej” nasz chór parafialny odniósł wielki sukces.

Z ogromną radością informujemy, że w kategorii „Chóry parafialne wiejskie” pierwsze miejsce zdobył Chór Parafii Prawosławnej pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gródku!
Dyrygent: Elżbieta Kondrusik-Fiedorczuk.

Serdecznie gratulujemy wszystkim członkom chóru oraz pani dyrygent tego wyjątkowego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Otrzymaliśmy wsparcie na wyjazd do Czarnogóry od Zarządu Województwa Podlaskiego Wyjazd młodzieży z gminy wiejskiej Gród...
14/05/2026

Otrzymaliśmy wsparcie na wyjazd do Czarnogóry od Zarządu Województwa Podlaskiego

Wyjazd młodzieży z gminy wiejskiej Gródek na spotkanie z młodzieżą czarnogórską zostanie zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Województwo Podlaskie. Zarząd Województwa przyznał na to przedsięwzięcie środki w wysokości 5 000 zł brutto, co pozwoli na organizację pielgrzymki i międzynarodowego spotkania młodzieży.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi, a w szczególności Marszałkowi p. Łukaszowi Prokorymowi.

W środę 13 maja 2026 roku o godz. 17:00 w cerkwi Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gródku odbył się koncert towarzys...
13/05/2026

W środę 13 maja 2026 roku o godz. 17:00 w cerkwi Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gródku odbył się koncert towarzyszący 45. Hajnowskim Dniom Muzyki Cerkiewnej. Mury gródeckiej świątyni usłyszały dwa piękne chóry, które swoim śpiewem stworzyły wyjątkową atmosferę modlitwy i duchowego przeżycia.

Przed publicznością wystąpił Chór Żeński Monasteru św. Mikołaja z Horodoka na Ukrainie oraz Chór Studentów Seminarium Duchownego im. św. Jana Rylskiego z Sofii w Bułgarii. Wykonawcy zaprezentowali bogactwo muzyki cerkiewnej.

W koncercie udział wzięli również rektor seminarium Władyka Meletios oraz wójt gminy Gródek Wiesław Kulesza.

Spotkanie było nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale także okazją do wspólnego przeżywania piękna prawosławnej tradycji i kultury.

Foto: Julita Puchalska

12/05/2026

Chór Parafii Prawosławnej pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny (dyrygent Elżbieta Kondrusik – Fiedorczuk) wystąpił na 45 Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Repertuar:
*Christos anesti– grecko – łacińsko – słowiańskie
*Błagosłowi dusze moja Gospoda – moskiewski wariant greckiej melodii, aranżacja P. Samarina
*Błażen muż– muz. W. Kowaldżi
*Chwalitie Imia Hospodnie – z archiwalnych nut
*Wzbrannoj Wojewodie– melodia kijowska
*Alliłuija – muz. F. Stiepanow
*„Anhieł wopijasze” – Makarow
*„Swietisia, swietisia” – 9 pieśń kanonu paschalnego – A. Wiedie

za: https://festiwal.cerkiew.pl/
nagranie: https://www.youtube.com/

Z radością informujemy, że partnerem naszego wyjazdu młodzieży prawosławnej do Czarnogóry został Bank Spółdzielczy w Bia...
10/05/2026

Z radością informujemy, że partnerem naszego wyjazdu młodzieży prawosławnej do Czarnogóry został Bank Spółdzielczy w Białymstoku - https://bs.bialystok.pl

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie, życzliwość i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Osoby, które chciałyby wesprzeć wyjazd młodzieży do Czarnogóry, prosimy o kontakt z wikariuszem ks. Dariuszem Sulimą.

Każda pomoc ma znaczenie. Dziękujemy za otwarte serca i wsparcie naszej młodzieży.

Dziś w naszej cerkwi odbył się molebien za pomyślność uczniów podchodzących do egzaminu ósmoklasisty. Wspólnie modliliśm...
10/05/2026

Dziś w naszej cerkwi odbył się molebien za pomyślność uczniów podchodzących do egzaminu ósmoklasisty. Wspólnie modliliśmy się o spokój serca, mądrość, siłę i Boże błogosławieństwo dla wszystkich młodych ludzi stojących przed tym ważnym wydarzeniem.

W modlitwie uczestniczyły dzieci, rodzice, a także mogliśmy gościć Panią Dyrektor wraz z wychowawczyniami. Ks. Dariusz podziękował wszystkim za wspólną modlitwę i życzył uczniom dużo spokoju oraz ufności.

Niech ten czas będzie dla naszych dzieci nie tylko sprawdzianem wiedzy, ale także lekcją zaufania woli Bożej. Czasem martwimy się o wyniki i przyszłość, lecz warto pamiętać, że Pan Bóg prowadzi każdego człowieka najlepszą drogą. Tam, gdzie jest modlitwa, wiara i pokora, tam jest także pokój serca.

Życzymy wszystkim ósmoklasistom światła Ducha Świętego, opanowania i wiary we własne siły. Niech Bóg błogosławi Wam na czas egzaminów.

Foto: Julita Puchalska

Dzisiejsza Niedziela o Samarytance przypomina nam, że Jezus przychodzi do każdego człowieka z miłością, pokojem i żywą w...
10/05/2026

Dzisiejsza Niedziela o Samarytance przypomina nam, że Jezus przychodzi do każdego człowieka z miłością, pokojem i żywą wodą, która gasi pragnienie serca. To spotkanie przy studni pokazuje, że Bóg zna nasze życie i mimo wszystko nie przestaje nas kochać oraz zapraszać do bliskości z Nim.

Dziś wspólnie spotkaliśmy się przy krzyżu we wsi Zarzeczany, aby modlić sie za mieszkańców miejscowości.

Niech Chrystus błogosławi wszystkim mieszkańcom Zarzeczan, obdarza zdrowiem, pokojem i potrzebnymi łaskami.

Foto: Anna Gogiel i Julita Puchalska

Jak co roku mieszkańcy wsi Waliły Stacja zgromadzili się przy krzyżach i stacjach modlitewnych, aby wspólnie modlić się ...
09/05/2026

Jak co roku mieszkańcy wsi Waliły Stacja zgromadzili się przy krzyżach i stacjach modlitewnych, aby wspólnie modlić się z okazji święta św. Jerzego Zwycięzcy.

Dziękujemy wszystkim za obecność, wspólną modlitwę i pielęgnowanie pięknej tradycji, która od pokoleń łączy mieszkańców naszej wsi.

Niech św. Jerzy wyprasza nam siłę, pokój i odwagę w codziennym życiu.

Foto: Julia Markowska i Dawid Popławski

Adres

Ulica Metropolity Bazylego Doroszkiewicza 1
Grodek
16-040

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia prawosławna pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gródku umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Parafia prawosławna pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gródku:

Udostępnij