W dokumencie z 1695 roku czytamy:
„Kościół parafialny we wsi Grabowie jest drewniany, pokryty szkudłami, pod tytułem św. Jadwigi, poświęcony przez Przewielebnego Wojciecha, zakonu kaznodziejskiego, biskupa gnieźnieńskiego, sufragana poznańskiego w roku 1522. Kościół w Grabowie nie zawiera w sobie żadnych zgoła pomników z przeszłości. Grożąc za początku zeszłego wieku upadkiem, podźwignionym zosta
ł przez Wojciecha Radolińskiego, ówczesnego dzierżawcy Grabowa.”
Pierwszym proboszczem, którego wspominają dokumenty, był ks. Od tego czasu do dzisiaj duszpasterzowało w naszej parafii wg dostępnych nam danych trzydziestu księży proboszczów. W czasie wizytacji dziekańskiej z 21.10.1828 roku stojąca tu wówczas świątynia została opisana w takich słowach: „Kościół drewniany w blochy starożytnej struktury. Deskami zewnątrz pobity. Postać zewnętrzna dość porządna, ściany malaturą starożytną przyozdobione. Ołtarzy jest 5, między którymi, wielki ołtarz przystrojony.” Należy przypuszczać, że był to pierwszy budynek kościoła, który kilkanaście lat później albo uległ zniszczeniu albo w jego miejsce wybudowano nowy kościół. Wynika to z kolejnego opisu kościoła dokonanego w czasie wizytacji dziekańskiej 10.11.1844 roku, w którym czytamy:
„Kościół teraźniejszy w Grabowie jest nowo przed trzema laty drzewa zbudowany, dobrze dachówką poryty, na którym znajduje się mała wieżyczka zwyczajna, blachą pokryta, a w niej jest powieszony dzwonek, czyli sygnarek. Tenże kościół wybudowany jest według zasad krajowego prawa kosztem kolatora Leszczyńskiego i włościan grabowskich i krzywogórskich.” I tak oto, w tym rysie historycznym, dochodzimy do czasów dwudziestego stulecia, kiedy to powstała obecna świątynia, ufundowana przez Witolda Saryusza Wilkoszewskiego (ur. 22.10.1881r. w Bystrej na Podhalu, zmarł w Grabowie 17.01.1937r., pochowany został w krypcie pod kościołem). Nabył on majątek w Grabowie od poprzedniego właściciela po niższej cenie za to, że wybuduje nową parafialną świątynię na miejscu istniejącego drewnianego kościoła. Hrabia Wilkoszewski z zobowiązania się wywiązał. Nowy, murowany kościół zbudowany został w stylu neobarokowym wg projektu Stanisława Mieczkowskiego. Moment poświęcenia kościoła został opisany w wielu gazetach. Przewodnik Katolicki z dnia 21 sierpnia 1927 roku zamieścił na swych łamach zdjęcia nowo wybudowanego kościoła w Grabowie pod Wrześnią ukazujące jego wygląd zewnętrzny oraz wnętrze. To również stamtąd dowiadujemy się, że nasz kościół został wymalowany przez Józefa Piekarka. Żyrandole, które służą do oświetlenia po dzień dzisiejszy wykonał Stefan Żuromski, ślusarz artystyczny z Poznania, a wszystkie sprzęty wykonały firmy krajowe.