Odnowa w Duchu Świętym "Chrystus Król" w Gorzowie Wielkopolskim

Odnowa w Duchu Świętym "Chrystus Król" w Gorzowie Wielkopolskim Zapraszamy na spotkania wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy we wtorek po mszy świętej wieczornej w salce na plebanii. (Ulica Woskowa 1B) List św.

Jeśli Duch Święty jest bliski Twojemu sercu i chciałbyś uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej przy śpiewie, muzyce, chwilach refleksji, rozważaniu Pisma Świętego oraz wspólnym dzieleniu się przemyśleniami - zapraszamy Cię do nas. Uczestnicząc w naszych spotkaniach doświadczysz tego wszystkiego oraz o wiele więcej. Nie zastanawiaj się dłużej. Przyjdź i przekonaj się sam. "Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi." Pawła do Rzymian 8,14.

Zatrzymaj się na chwilę.Posłuchaj, zanim powiesz.Mów tylko wtedy,gdy w twoich słowach jest Życie —bo masz Moc ukoić, mas...
30/04/2026

Zatrzymaj się na chwilę.
Posłuchaj, zanim powiesz.

Mów tylko wtedy,
gdy w twoich słowach jest Życie —
bo masz Moc ukoić, masz Moc podnosić,
przynieść oddech drugiemu człowiekowi.
Nie zawsze nas tego uczono.
Czasem dom był miejscem ostrych słów i kłótni,
a szkoła — przestrzenią, w której trzeba było przetrwać.

I tak, uczymy się ranić, choć wcale tego nie chcemy.
Małe „kąsania”, ciche walki o rację,
zdania wypowiedziane zbyt szybko,
zbyt mocno, przyklejające się do serca na lata.
A potem cisza. Dystans.
Zamknięte drzwi między sercami.
Lęk. Obrona. Wycofanie. Odejście.
Samotność, która rośnie po cichu.

Dlatego dziś —
wybierz Słowo, które niesie Pokój.
Nie musisz „wygrać”. Nieraz przegrana, staje się zwycięstwem.

Spójrz na Jezusa.
Nie mówił po to aby wygrać —
lecz by ocalić.
A milczeniem— ocalił więcej, niż inni słowami zniszczyli.

06/04/2026

WIELKANOC

Bazie w wazonie
Baranek i pisanki w koszyczku
Rześkość poranka w drodze na rezurekcję
Wyciągnięta dłoń z jajeczkiem
Oczy pełne radości i miłości nad tą dłonią.. a pod tym wszystkim Ukryty w tle naszych myśli ON -
- Panie znów zmartwychwstałeś w moim sercu - to cud ....

Oto źródło ludzkiego cierpienia:"brać za trwałe to, co przemija".Cicho budujemy swoje spichlerze,opieramy serce na tym, ...
04/04/2026

Oto źródło ludzkiego cierpienia:
"brać za trwałe to, co przemija".

Cicho budujemy swoje spichlerze,
opieramy serce na tym, co kruche,
jakby czas miał nas ominąć.

A przecież wszystko płynie:
bogactwo znika,
życie jest jak oddech,
okoliczności zmieniają się jak wiatr.

Niech więc nie zagłuszą cię
troski świata
ani łagodna, zwodnicza obietnica posiadania.
Zejdź głębiej.
Tam, gdzie nie sięga przemijanie,
gdzie nie rdzewieje sens,
gdzie nic nie trzeba zatrzymywać na siłę.

Tam jest Skała.
Tam jest Zmartwychwstanie.
Tam — Życie.
Tam Jest Bóg.

Panie Jezu, naucz mnie - czuwania.Miłość czuwa, nawet gdy inni śpią — tak jak rodzice, którzy w nocy troszczą się o swoj...
29/03/2026

Panie Jezu, naucz mnie - czuwania.
Miłość czuwa, nawet gdy inni śpią — tak jak rodzice, którzy w nocy troszczą się o swoje dzieci.
Nie potrzebuję wielu słów, wystarczy że jestem przy Tobie i przy bliskich, bo najwierniejsza modlitwa rodzi się w ciszy.
Gdy w moim życiu nie dzieje się najlepiej, wiem że Ty - jesteś zawsze najbliżej mnie.
Zdrada, samotność i opuszczenie których doświadczyłeś, pokazują mi, że każda chwila poświęcona tym, których kocham, ma wartość wieczną.
Panie, niech moje serce czuwa tak jak Twoje,
pełne miłości, wierności i Obecności.

Panie Jezu Chryste, Mesjaszu,przyszedłeś do swojego ludu, ale wielu Cię nie rozpoznało.Ty jednak wciąż jesteś blisko każ...
09/03/2026

Panie Jezu Chryste, Mesjaszu,
przyszedłeś do swojego ludu, ale wielu Cię nie rozpoznało.
Ty jednak wciąż jesteś blisko każdego z nas, często nierozpoznany.
Dziękuję Ci za każdą chwilę wewnętrznego uzdrowienia,
bo wiem, że to Twoja ręka mnie dotyka i podnosi.
Gdy ogarnia mnie zniechęcenie, ciemność i ból,
wierzę, że Ty jesteś ze mną i przechodzisz ze mną przez moją mękę.
Kiedy słucham, czytam lub patrzę…
I rodzi się we mnie światło natchnienia,
to rozpoznaję w nim Twój głos —
głos Mistrza, który wzywa mnie, abym był Twoim uczniem.

Pozwól mi trwać w ciszy Twojej obecności.
Niech Twoja obecność mnie leczy, odnawia i stwarza na nowo.
Dodaj mi odwagi, abym szedł za Tobą każdego dnia.
Pragnę odpoczywać w Twojej kochającej obecności
i trwać przed Tobą w Adoracji,
z sercem przepełnionym wdzięcznością.

22/02/2026

Wielki Post …
- wielki ?
- post ???

bo bez słodyczy
bo bez telewizji
bo bez YT , fb , insta …, itd.
bo nie przeklinam
bo nie piję alkoholu
bo daję na dobre cele (wg mnie)

przez 40 dni

potem święta

potem … cały rok bez Boga … czy to aby nie wtedy trwa WIELKI POST ….

Kiedy trwam w biernym myśleniu– niech wydarzy się coś wyjątkowego,niech zmieni się moja sytuacja,niech wszystko samo się...
24/12/2025

Kiedy trwam w biernym myśleniu
– niech wydarzy się coś wyjątkowego,
niech zmieni się moja sytuacja,
niech wszystko samo się ułoży –
pozostaję w iluzji.
Bo w tym czekaniu tracę to, co najważniejsze.
Chwile, w których Bóg jest obecny. Tu. Teraz.
A przecież On nie czeka w przyszłości.
Jest w tym momencie.
Może właśnie teraz, zaprasza mnie do doświadczenia,
które powoli, cicho,
ale naprawdę przynosi zmianę.
Nie chcę już czekać na cud,
który może przyjdzie, a może nie.
Zaczynam widzieć, że cud już się dzieje.
Oddycham.
Żyję.

Droga życia nie jest oczekiwaniem na coś nieznanego.
Jest uważnym zauważeniem tego,
że tu i teraz spotykam Boga:
w twarzy drugiego człowieka,
w rozmowie, w myśli,
w biegu wydarzeń.

Wdzięczność rodzi się z uważności.
Z prostego spojrzenia na to, co małe.
A kiedy się rodzi, zaczyna promieniować.
Cicho. Naturalnie.
Klucz do szczęścia jest bliżej, niż myślę.
Jest w umiejętności widzenia.
Bo drobnych darów jest wokół mnie tak wiele,
że mogą napełnić moje wnętrze smakiem życia.

To moja historia.
Chcę widzieć to, co już jest.
Chcę widzieć dobro.
Chcę w nim być obecny.
I przychodzi moment,
w którym sam wypowiadam te słowa:
błogosławiony jestem.
Błogosławiona jestem.
Bo Bóg zadziałał. Bo był obecny.
Bo jest.
Wdzięczność otwiera drogę.
I tą drogą jest sam rodzący się we mnie Chrystus.

Wspominając swoje życie, widzimy, jaką drogę przeszliśmy i jak bardzo zmieniała się nasza modlitwa. Bardzo często podcza...
13/12/2025

Wspominając swoje życie, widzimy, jaką drogę przeszliśmy i jak bardzo zmieniała się nasza modlitwa. Bardzo często podczas modlitwy skupiamy się na słowach, na naszej wierze, na tym, jak „pięknie się modlimy”, jakie „cudowne formuły wypowiadamy”, jaka była „jakość modlitwy”. W rzeczywistości widzimy wtedy jedynie słowa i samych siebie. Nie dostrzegamy Osoby Pana Boga. Każdy byłby zawiedziony spotkaniem z człowiekiem, który go ignoruje. Jeśli tak wygląda modlitwa, prawdopodobnie w podobny sposób traktujemy również innych ludzi — choć są oni odbiciem Bożej miłości. Z każdym kolejnym doświadczeniem coraz wyraźniej widzę, że Bóg nie czeka na moje piękne słowa, ale na mnie. Ucząc się prawdziwego spotkania z Bogiem, uczymy się także spotykać drugiego człowieka.

07/12/2025

ADWENT …

Jeśli nie staniecie się jak dzieci …
… ufni choć nazywają to naiwnością
… bezbronni gdy świat krzyczy walcz
… radośni wbrew wszystkim ważnym wiadomościom
… prości zamiast stylowi
… kochający a nie rywalizujący

Miłość do nas przyszła właśnie tak …
… wszystko zniosła
… wszystko przetrzymała
… ciągle w nas wierzy
… wciąż pokłada w nas nadzieję

NIE USTAJE …

Jesteś kochany przez Boga BEZWARUNKOWO! Zapamiętaj dobrze to zdanie do końca swoich dni. Bezwarunkowo. Nic nie potrzebuj...
30/11/2025

Jesteś kochany przez Boga BEZWARUNKOWO! Zapamiętaj dobrze to zdanie do końca swoich dni. Bezwarunkowo. Nic nie potrzebujesz czynić, by Bóg cię kochał.

Cóż więc z tymi wszystkimi dobrymi czynami – spytasz, które powinienem wykonywać i przykazaniami, których powinienem przestrzegać?

Najpierw jest Jego miłość. Przyjmij ją całym sobą, „wchłaniaj” ją w siebie każdego dnia, otwieraj się na nią. To jedyne, co możesz przed Bogiem „zrobić” i co jest dla Niego bardzo ważne. Cała reszta, a więc uczynki, przykazania, altruizm, dobroczynność itp. wypływają z twojego serca i są odpowiedzią na Jego miłość. We wszystkim co czynisz musisz więc mieć miłość, którą Bóg cię pierwej obdarzył. Nie chciej jednak czynić niczego, by zyskać miłość Boga – to jest bez sensu! Możesz uczynić wiele zła, skrzywdzić wielu ludzi. Najpierw kochaj, potem czyń!

Adres

Gorzów Wielkopolski
66-400

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Odnowa w Duchu Świętym "Chrystus Król" w Gorzowie Wielkopolskim umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Odnowa w Duchu Świętym "Chrystus Król" w Gorzowie Wielkopolskim:

Udostępnij