Pierwsze greckokatolickie nabożeństwo w Gorzowie Wielkopolskim odprawił w kościele Świętego Krzyża ks. Jarosław Wodonos, ks. Zenon Złoczowski, ks. Michał Doczyło. Od 1972 roku duszpasterzem w Gorzowie Wielkopolskim został ks. Władysław Rosiecki. Od 1974 roku, dzięki staraniom ówczesnego wikariusza w katedrze ks. Jana Martyniaka, greckokatolickie nabożeństwa były odprawiane w kaplicy cmentarnej prz
y ulicy Warszawskiej. W tej kaplicy odprawiane są nabożeństwa greckokatolickie do dzisiaj. Parafianie odremontowali kaplicę (doprowadzili prąd, wyremontowali dach). Dzięki hojności darczyńców – Państwa Marii i Mikołaja Petryszyn ze Stanów Zjednoczonych zakupiono ołtarz, tetrapod, proskomedijnyk, ławki, konfesjonał i żyrandole. Parafianie zakupili ikony, które napisała siostra urszulanka + Małgorzata Majerska z Pniew. Każdego dnia w cerkwi odbywają się Msze Święte, przed świętami- nieszpory i akatysty. Organizowane są odpusty parafialne, które zrzeszają wiernych z okolicznych miejscowości oraz rekolekcje wielkopostne, które głoszą greckokatoliccy kapłani z Polski i Ukrainy. Dzieci z parafii uczą się greckokatolickiej religii, której naucza ks. Jan Jadłowski. Zajęcia z języka ukraińskiego prowadzi pani Olha Berkyta. Dzieci przygotowują koncerty dla Świętego Mikołaja, jasełka, koncerty poświęcone T. Szewczence oraz koncerty na zakończenie szkolnego roku. W 2012 roku parafianki z Gorzowa i Skwierzyny stworzyły zespół wokalny (kierownik artystyczny Irena Boruszczak-Hubiak), który z sukcesem wystąpił podczas Wigilii Narodów w Gorzowie oraz na koncercie kolęd w Skwierzynie. Parafialny odpust przypada na święto Jozafata Biskupa i Męczennika dnia 25 listopada.