05/06/2026
🔴 Tegoroczne centralne obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w naszej parafii rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. mgr Robert Karaś.
🔴 Po zakończonej eucharystii wyruszyliśmy tradycyjną procesją do czterech ołtarzy, które zlokalizowane zostały wzdłuż ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Rozważaliśmy fragmenty Ewangelii oraz prosiliśmy dobrego Boga, by błogosławił naszym domostwom i warsztatom pracy.
🔴 Odśpiewaliśmy hymn Te Deum oraz przyjęliśmy uroczyste błogosławieństwo na końcowym punkcie procesji - osiedlowym placu zabaw (Osiedle Górne).
🟠 Przypominamy, że przez całą Oktawę Bożego Ciała wyruszać będziemy z procesją eucharystyczną po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00, zaś w niedzielę po sumie o godz. 11:00. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do licznego udziału! 🌻 🙏
📸 Obszerna relacja tekstowa i zdjęciowa dostępne są na naszej stronie internetowej (link w komentarzu). 💬