Odnowa w Duchu Świętym "Magnificat" przy Bazylice Mniejszej w Gorlicach

Odnowa w Duchu Świętym "Magnificat" przy Bazylice Mniejszej w Gorlicach Katolicka Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Magnificat". Spotykamy się w każdy piątek po Mszy Św. o 18.00 w salce w domu katechetycznym na I piętrze.

Zapraszamy każdego do naszej Wspólnoty.

25/01/2026

Kolędowanie w gorlickim szpitalu 😇

24/01/2026

WSPÓLNOTA MAGNIFICAT W GORLICACH

Jesteśmy grupą Odnowy w Duchu Świętym działającą przy Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia NMP w Gorlicach. Grupa została założona w roku 1982 i aktualnie liczy około 40 aktywnych członków. Nasze spotkania odbywają się w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej w salce parafialnego domu katechetycznego.

Spotkania rozpoczynamy od zapalenia świecy na znak obecności Jezusa Chrystusa. Stałą ich częścią jest wspólna modlitwa, podczas której uwielbiamy naszego Pana za wszelkie łaski, dobro które nas spotkało, za nasze rodziny, dzieci, przedstawiamy nasze prośby i dziękczynienia, rozważamy słowo Boże, dzielimy się doświadczeniem życia w Duchu Świętym. Naszym opiekunem jest ks. Mateusz Olbrot.

W ramach grupy funkcjonują trzy diakonie posługujące: muzyczna, modlitwy nieustannej oraz wstawiennicza. W otwartości na charyzmaty Ducha Świętego i Jego prowadzenie podejmujemy rozmaite posługi w samej parafii oraz poza nią. Jako wspólnota jesteśmy otwarci na potrzeby parafii i chętnie włączamy się w jej życie.

Mszą Świętą wieczorną rozpoczęliśmy😇 Seminarium Rozwoju Życia Duchowego "DWIE DROGI". Na ten czas błogosławieństwa udzie...
16/01/2026

Mszą Świętą wieczorną rozpoczęliśmy😇 Seminarium Rozwoju Życia Duchowego "DWIE DROGI". Na ten czas błogosławieństwa udzielił nam Proboszcz ks. Stanisław Ruszel. Duchu Święty prowadź🕊🕊

Już jutro 16 stycznia😊 po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na otwarte Seminarium Rozwoju Życia Duchowego DWIE DROGI do...
15/01/2026

Już jutro 16 stycznia😊 po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na otwarte Seminarium Rozwoju Życia Duchowego DWIE DROGI do naszej salki w domu katechetycznym na 1 piętrze.

↔️"DWIE DROGI" to SEMINARIUM rozwoju życia duchowego na które zapraszamy już od 1️⃣6️⃣ STYCZNIA 2026 r.

❇️Jest to cykl 5 otwartych spotkań co piątek po Mszy Świętej wieczornej o 18.00 w Domu Katechetycznym

✅️DLA KOGO➡️DLA WSZYSTKICH, którzy chcą nauczyć się zaufania Bożej Mądrosci w trudnych sytuacjach.
✅️PO CO? ➡️ Żeby lepiej poznać i zrozumieć Słowo Boże w Piśmie Świętym.

Seminarium „Dwie drogi” dotyka kilku najistotniejszych przestrzeni ludzkiego życia: naszej wolności, poznania Boga i budowania osobistej więzi z Nim, wyboru stylu życia, poznania celu i sensu swojego istnienia, zaufania Bożej mądrości.
DLATEGO zapraszamy do jego przeżycia 😇🙏 Nie prowadzimy zapisów wystarczy przyjść.

↔️"DWIE DROGI" to SEMINARIUM rozwoju życia duchowego na które zapraszamy już od 1️⃣6️⃣ STYCZNIA 2026 r. ❇️Jest to cykl 5...
05/01/2026

↔️"DWIE DROGI" to SEMINARIUM rozwoju życia duchowego na które zapraszamy już od 1️⃣6️⃣ STYCZNIA 2026 r.

❇️Jest to cykl 5 otwartych spotkań co piątek po Mszy Świętej wieczornej o 18.00 w Domu Katechetycznym

✅️DLA KOGO➡️DLA WSZYSTKICH, którzy chcą nauczyć się zaufania Bożej Mądrosci w trudnych sytuacjach.
✅️PO CO? ➡️ Żeby lepiej poznać i zrozumieć Słowo Boże w Piśmie Świętym.

Seminarium „Dwie drogi” dotyka kilku najistotniejszych przestrzeni ludzkiego życia: naszej wolności, poznania Boga i budowania osobistej więzi z Nim, wyboru stylu życia, poznania celu i sensu swojego istnienia, zaufania Bożej mądrości.
DLATEGO zapraszamy do jego przeżycia 😇🙏 Nie prowadzimy zapisów wystarczy przyjść.

W ostatnią niedzielę 21 grudnia nasza Wspólnota uczestniczyła w Wigilii✨️ kilku grup parafialnych. Lider Krzysiek powita...
27/12/2025

W ostatnią niedzielę 21 grudnia nasza Wspólnota uczestniczyła w Wigilii✨️ kilku grup parafialnych. Lider Krzysiek powitał wszystkich zgromadzonych, a następnie ks. Proboszcz pobłogosławił opłatki, którymi podzieliliśmy się wzajemnie. Wspólne kolędowanie oraz pyszne pierogi i ciasta wprowadziły nas w przedswiateczny nastrój😇.
Zdj. W. Bednarczuk, S. Machowska

W naszej Wspólnocie jak co roku odbyła się Agapa🥣🥧🍰 z okazji wspomnienia Św. Cecylii patronki grup muzycznych, chorów, w...
29/11/2025

W naszej Wspólnocie jak co roku odbyła się Agapa🥣🥧🍰 z okazji wspomnienia Św. Cecylii patronki grup muzycznych, chorów, wszystkich którym bliska jest muzyka kościelna, liturgiczna🎤🎶🎼🎸. Było smacznie, wesoło i jak zawsze śpiewająco😊🥰

Dziś 22 listopada wspominamy Św. Cecylię męczennicę, patronkę chórzystów, muzyków, osób pielęgnujących śpiew. Naszej dia...
22/11/2025

Dziś 22 listopada wspominamy Św. Cecylię męczennicę, patronkę chórzystów, muzyków, osób pielęgnujących śpiew. Naszej diakoni muzycznej życzymy wielu bożych łask, by nadal swoim śpiewem ubogacała liturgię Mszy Świętych, nabożeństw, uroczystości, pielgrzymek. Św. Cecylio módl się za nami🎤🎶🙏🎼🎹🥰😊


Już jutro piątek 21 listopada. Zapraszamy🙏
20/11/2025

Już jutro piątek 21 listopada. Zapraszamy🙏

W tym miesiącu zapraszamy tydzień wcześniej bo już w piątek 2️⃣1️⃣ listopada na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
➡️Rozpoczniemy Mszą Świętą o 18.00.
Wysłuchamy katechezy na temat Pascha-Przejście-Zwycięstwo którą wygłosi ks. Mateusz. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, śpiewu, uwielbienia i dziękczynienia, a także do składania intencji modlitewnych📝 czy osobiście czy tutaj w komentarzach 📥📦📲.
Przez każdy miesiąc trwa modlitwa naszej grupy nieustannej 🙏w tych intencjach, prośbach składanych podczas nabożeństwa. Sami również trwajmy w niej zabierając cegiełkę modlitewną 📥z koszyka intencji.

W tym miesiącu zapraszamy tydzień wcześniej bo już w piątek 2️⃣1️⃣ listopada na Adorację Najświętszego Sakramentu z modl...
13/11/2025

W tym miesiącu zapraszamy tydzień wcześniej bo już w piątek 2️⃣1️⃣ listopada na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
➡️Rozpoczniemy Mszą Świętą o 18.00.
Wysłuchamy katechezy na temat Pascha-Przejście-Zwycięstwo którą wygłosi ks. Mateusz. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, śpiewu, uwielbienia i dziękczynienia, a także do składania intencji modlitewnych📝 czy osobiście czy tutaj w komentarzach 📥📦📲.
Przez każdy miesiąc trwa modlitwa naszej grupy nieustannej 🙏w tych intencjach, prośbach składanych podczas nabożeństwa. Sami również trwajmy w niej zabierając cegiełkę modlitewną 📥z koszyka intencji.

"Nadzieja zawieść nie może" 😇 te słowa będące hasłem tegorocznego Jubileuszowego XV Podkarpackiego Forum Charyzmatyczneg...
12/11/2025

"Nadzieja zawieść nie może" 😇 te słowa będące hasłem tegorocznego Jubileuszowego XV Podkarpackiego Forum Charyzmatycznego w Krośnie towarzyszyły nam przez 2 dni w ostatni weekend 8 i 9 listopada.
Były one tematem konferencji głoszonych przez o. Haydena Williamsa pochodzącego z Malty charyzmatyka, głosiciela i ewangelizatora. Posługę muzyczną pełnili Mocni w Duchu z Łodzi, którzy od pierwszego forum są obecni każdego roku. Ich muzyczna podróż po piosenkach własnej twórczości umilała czas forum od zawiązania Wspólnoty, przez adoracje, Eucharystie i Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. Eucharystiom przewodniczył w sobote Bp. Stanisław Jamrozek, a w niedzielę Bp. Adam Szal.
Był to czas, gdzie każdy z uczestników mógł usłyszeć jeśli tylko otworzył swoje serce i uszy że, "póki żyjesz nadzieja zawieść nie może. Nie wczoraj, nie dziś ale jutro". Czas radości, tańców, uwielbienia i przede wszystkim nadziei☺️😃🙏.

Fotorelacja z piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie 🙏Fot. S. Machowska M. Sternik
02/11/2025

Fotorelacja z piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie 🙏
Fot.
S. Machowska
M. Sternik

Adres

Plac Kościelny 1
Gorlice
38-300

Telefon

+48505225704

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Odnowa w Duchu Świętym "Magnificat" przy Bazylice Mniejszej w Gorlicach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Odnowa w Duchu Świętym "Magnificat" przy Bazylice Mniejszej w Gorlicach:

Udostępnij