13/10/2025
🎊Rocznica Beatyfikacji Marii od Apostołów 🎊
Cud za wstawiennictwem Matki Marii
Był rok 1951, 37-letni Sycylijczyk Antonino Di Mauro,
z zawodu rzymski policjant, latem cierpiał z powodu bólu jelita grubego. W grudniu trafił on do Międzynarodowego Szpitala Salvator Mundi w Rzymie i był operowany przez profesora Nardone. Operacja udała się i Antonino miał opuścić szpital. Niestety, stan pacjenta nagle się pogorszył. Lekarz stwierdził zakrzepicę, a następnie symptomy zatorowości płucnej. Nie potrafił samodzielnie oddychać, otrzymywał tlen. 16 grudnia pacjent był już bliski śmierci.
Do chorego - Siostry Salwatorianki, do których należał ten szpital, przyniosły relikwie Siostry Marii od Apostołów. I prosiły o jej wstawiennictwo. Następnego dnia sytuacja chorego nagle poprawiła się, nie miał problemu z oddychaniem, nie miał krwawienia ani gorączki.
Tak o tym zdarzeniu relacjonuje profesor Muto Nardone:
"Kiedy 17 grudnia, z rana, wszedłem do kliniki i zobaczyłem siedzącego pacjenta i szczęśliwe Siostry Salwatorianki i kiedy jako lekarz wiedziałem, jaka była wczorajsza diagnoza, byłem głęboko poruszony. Byłem przekonany, że uzdrowienie przyszło nagle, przez nadprzyrodzone, nienaturalne siły"
Sam Antonino Di Mauro daje takie świadectwo:
"Siostry zgromadziły się do modlitwy i położyły relikwie i obrazek Matki Marii pod moją poduszkę. Sama ręka Boża mnie uratuje. Modliłem się w zaufaniu do Boga, żeby uzdrowił mnie przez wstawiennictwo Matki Marii. W nocy z 16/17 grudnia pojawiła się ona w moim śnie i powiedziała:
Nie poświęcajcie się zbytnio dla mojej beatyfikacji, bo jeszcze nie nadszedł jej czas. Jest ktoś inny, kto najpierw powinien być beatyfikowany. Potem dotknęła mego ramienia i powiedziała: podnieść się i odejdź w pokoju.
Obudziłem się nagle i zawołałem s. Lorenzinę i opowiedziałem jej mój sen, była także pod wrażeniem ... szczególnie, że po dwóch godzinach, tj. o 6 rano temperatura mi opadła i gorączka zniknęła. Łaska została już udzielona. Dlatego zawdzięczam Matce Marii, że za jej wstawiennictwem odzyskałem zdrowie."
/"Dokumenty i Świadectwa z życia Marii od Apostołów Teresy von Wüllenweber" - Proces beatyfikacyjny Matki Marii, Grupa Studyjna „Marii od Apostołów”, Rzym 2013/
„Z upodobaniem zatrzymujemy się w tym momencie, by popatrzeć z podziwem na podwójny wymiar powołania i życia Błogosławionej: jej apostolstwo i misję. Nie są to dwa różne aspekty, które różnicowałyby jej postać. Są to raczej dwa tytuły tej samej postaci, która z apostolstwa uczyniła cel swego życia oraz motyw poświęcenia się i całkowitego wyrzeczenia się siebie dla sprawy Chrystusa; i zapragnęła, aby jej apostolstwo osiągnęło swój ewangeliczny i bardzo współczesny wyraz poprzez działalność misyjną”
(z homilii papieża Pawła VI w czasie beatyfikacji Teresy von Wüllenweber – bł. Marii od Apostołów w Rzymie, 13 października 1968.)