26/04/2026
LIST PROBOSZCZA DO PARAFIAN
Drodzy Parafianie
W Wielki Czwartek 28 marca 2024 r., podczas Mszy Krzyżma Świętego, w katedrze ełckiej, rozpoczął się diecezjalny Kongres Eucharystyczny. Wydarzeniom Kongresowym towarzyszy hasło: „Ja Jestem z wami”. Kongres został podzielony na trzy etapy. Pierwszy etap Kongresu trwał do 31grudnia 2024 r. i przeżywany był szczególnie w parafiach. Drugi etap, przypadający na 2025 r. przeżywaliśmy bardziej ewangelizacyjnie, realizując hasło Roku Jubileuszowego: „Pielgrzymi nadziei”. Natomiast od 1 stycznia 2026 r. realizujemy już trzeci etap Kongresu Eucharystycznego, który zakończy się 4 czerwca 2026 r., w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
W czasie ostatniego etapu Kongresu Eucharystycznego będziemy przeżywać szczególny czas – STATIO - w wyznaczonych ośmiu rejonach: w Sejnach, Augustowie, Giżycku, Olecku, w Piszu, Suwałkach, Studzienicznej i w Ełku.
Nasza Wspólnota Parafialna włącza się w STATIO, które odbędzie się w sobotę 2 maja 2026, w parafii NMP Królowej Polski w Olecku, w godzinach od 10.00 do 14.00. Podczas tego świętowania będziemy mieli możliwość włączyć się we wspólną modlitwę, wysłuchać katechezy eucharystycznej, umocnić się świadectwami, spotkać się z Panem Jezusem w czasie adoracji, a przede wszystkim przeżyć dar Mszy św. To świętowanie zakończy się wspólną agapą.
Natomiast w niedzielę 3 maja będziemy przeżywali świętowanie STATIO w naszym kościele parafialnym, na które każdy z Was szczególnie jest zaproszony. W tym dniu będzie sprawowana uroczysta Msza św. o godzinie 12:00 z procesją eucharystyczną. Przed Mszą św., od godziny 10:00 zapraszam do udziału w adoracji oraz uwielbieniu Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Aby w pełni przeżyć to STATIO już od środy 29 kwietnia jesteśmy zaproszeni do przygotowania się przez spotkanie modlitewne oraz katechezę eucharystyczną w gronie rodzinnym. Od poniedziałku do piątku zapraszam na Msze św. o godzinie 18:00 oraz do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele parafialnym w godzinach 17:00 – 18:00. W piątek przed południem również odwiedzimy naszych chorych.
Każdego dnia w okresie wielkanocnym zachęcam do odmówienia różańca: Tajemnica Światła: Ustanowienie Eucharystii w intencji o odnowę eucharystyczną w rodzinie i pokoju na świecie.
Eucharystia jest sercem Kościoła. To w niej Chrystus nieustannie oddaje się nam jako Pokarm na życie wieczne, umacnia nasze rodziny, leczy rany serca i prowadzi nas drogą miłości. Każdego z nas Pan Jezus zaprasza, abyśmy doświadczyli Jego miłości miłosiernej.
Na to wydarzenie zapraszam każdego z Was, bo wszyscy tworzymy naszą Rodzinę Parafialną.
Z pasterskim błogosławieństwem
Ks. Proboszcz