17/05/2026
Choć już minął tydzień to wracamy wspomnieniami do tegorocznego Dnia Lektora czyli Dnia Błogosławieństw LSO 🥹 Tradycyjnie nasze spotkanie rozpoczęło się w auli Centrum Edukacyjno-Formacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej, gdzie podsumowaliśmy działania naszego duszpasterstwa w ostatnim roku. Nie zabrakło też zaproszeń na to, co przed nami czyli Dzień Wspólnoty LSO (13 czerwca), XXI Mistrzostwa Polski LSO, których jesteśmy gospodarzami (28-30 czerwca) oraz zaproszeń od Klerycy Archidiecezji Gnieźnieńskiej 😇 Centralnym tematem tegorocznego spotkania był jubileusz 20-lecia działalności Archidiecezjalnej Szkoły Ceremoniarza, która wypromowała już ponad 1000 ceremoniarzy w naszej archidiecezji. Jubileusz był okazją, aby podziękować wszystkim zaangażowanym w funkcjonowanie ASC - księżom, klerykom i animatorom.
W południe rozpoczęła się Msza święta w Katedrze, w czasie której bp Radosław Orchowicz pobłogosławił 117 nowych lektorów, jednego kantora, 52 ceremoniarzy i 14 animatorów. Wręczył także podziękowania od Księdza Prymasa dla kapłanów, którzy mieli szczególny wkład w założenie i rozwój ASC.
Po Eucharystii spotkaliśmy się tradycyjnie w ogrodach seminaryjnych na wspólnym grillowaniu 😎
Wzorem ubiegłego roku Dzień Błogosławieństw poprzedzony był Wieczorem Skupienia - przyszli animatorzy i ceremoniarze zjechali się do CEF w piątek, aby duchowo przygotować się do tego wyjątkowego dnia.
Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu tegorocznego Dnia Lektora - animatorom, scholi kantorów, ceremoniarzom tworzącym asystę, fotografom i wszystkim uczestniczącym 😇