Klerycy Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Klerycy Archidiecezji Gnieźnieńskiej . Miejsce rozeznawania powołania do służby Bogu i bliźniemu na drodze kapłańskiej.

Więcej zdjęć z wydarzeń w Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie znajdziesz na platformie Flickr: https://tiny.pl/tphn7

➡ Powiadomienie z Watykanu  # 1Przed Wami pierwsze przesłanie Ojca Świętego Leona XIV dla nas na rozpoczęty Tydzień Modl...
26/04/2026

➡ Powiadomienie z Watykanu # 1

Przed Wami pierwsze przesłanie Ojca Świętego Leona XIV dla nas na rozpoczęty Tydzień Modlitw o powołania! Szukajmy tego, co prawdziwie wielkie w oczach Boga!

26/04/2026

➡️Chrystus żyje… i chce żebyś ty też żył # 1
Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania. Zapraszamy byście razem z nami w tych dniach przyjrzeli się adhortacji ,,Christus vivit” papieża Franciszka. Dziś kl. Jakub zwraca naszą uwagę na Jezusa Zmartwychwstałego i ciągle młodego, który pragnie też naszej młodości!

Archidiecezja Gnieźnieńska
Effatha / Duszpasterstwo Powołań Archidiecezji Gnieźnieńskiej

25/04/2026

Trumienka św. Wojciecha już w Bazylice Prymasowskiej a to oznacza, że już dziś wieczorem rozpoczną się ogólnopolskie uroczystości ku czci tego wielkiego Patrona Polski. Zapraszamy do udziału!

Archidiecezja Gnieźnieńska
Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej

W dniu imienin życzymy Księdzu Prymasowi wielu Bożych łask przez wstawiennictwo św. Wojciecha na czas posługi prymasowsk...
23/04/2026

W dniu imienin życzymy Księdzu Prymasowi wielu Bożych łask przez wstawiennictwo św. Wojciecha na czas posługi prymasowskiej i arcybiskupiej!

Św. Wojciechu, módl się za nami!

➡Ostatnią niedzielą rozpoczęliśmy letni sezon niedziel powołaniowych. Razem z księżmi przełożonymi, ks. dr. Tomaszem Krz...
21/04/2026

➡Ostatnią niedzielą rozpoczęliśmy letni sezon niedziel powołaniowych. Razem z księżmi przełożonymi, ks. dr. Tomaszem Krzysztofiakiem i ks. dr. Andrzejem Nowickim, odwiedziliśmy parafie pw. św. Floriana w Chodzieży i pw. św. Mikołaja w Powidzu. 😃

Był to czas modlitwy o powołania i okazja do podzielenia się tym, jak to się stało, że każdy z nas wstąpił do seminarium. Mieliśmy także okazję poprowadzić spotkanie z dziećmi oraz nabożeństwo powołaniowe dla młodych. 🙂

W Powidzu, w swojej ikonie i relikwiach, obecny był z nami św. Carlo Acutis. Na przykładzie jego życia pokazywaliśmy, że świętość jest dla każdego z nas, że do świętości w codzienności Pan Bóg powołuje wszystkich. 😇

Dziękujemy księżom proboszczom, ks. prał. Ireneuszowi Szypurze i ks. Alfredowi Lewiczowi, a także księżom wikariuszom za zaproszenie i przyjęcie. Dziękujemy wszystkim parafianom za wspólną modlitwę, rozmowy, dobre słowo i poświęcony nam czas. 😉

Św. Carlo, wypraszaj dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych!

Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne zbliża się wielkimi krokami, a my zgodnie z zapowiedzią przedstawiamy n...
18/04/2026

Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne zbliża się wielkimi krokami, a my zgodnie z zapowiedzią przedstawiamy naszą propozycję dla Was dobrego przeżycia tego czasu! 😎

Codziennie od 26 kwietnia do 2 maja zapraszamy na nasze media społecznościowe. O 8:00 i 14:00 widzimy się na facebook’u i instagramie, a nasza wspólna modlitwa NA ŻYWO o godz. 21:00 odbywać się będzie na facebook’u. Oprócz tego pojawi się coś jeszcze, ale szczegółów nie będziemy na razie zdradzać 🤫. Nie może Was zabraknąć! 😁

To co, widzimy się? 🤔

Archidiecezja Gnieźnieńska
LSO Archidiecezji Gnieźnieńskiej
Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej
Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży - Gniezno
Franciszkanie Postulat
Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia - Archidiecezja Gnieźnieńska
Effatha / Duszpasterstwo Powołań Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Zbliża się Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, który w tym roku przeżywamy pod hasłem ,,Z ...
16/04/2026

Zbliża się Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, który w tym roku przeżywamy pod hasłem ,,Z domu do powołania". Rozpocznie się on w Niedzielę Dobrego Pasterza, czyli 26 kwietnia i potrwa do 2 maja. 😎

Już niedługo zaprezentujemy naszą klerycką propozycję na ten tydzień, abyśmy wszyscy dobrze wykorzystali czas, jaki daje nam Kościół. 😇

To co, wchodzicie w to? 😉

Effatha / Duszpasterstwo Powołań Archidiecezji Gnieźnieńskiej
Archidiecezja Gnieźnieńska
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej
Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej
Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży - Gniezno
Franciszkanie Postulat
LSO Archidiecezji Gnieźnieńskiej
Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia - Archidiecezja Gnieźnieńska

Już w najbliższą niedzielę odwiedzimy dwie parafie naszej archidiecezji:➡parafię pw. św. Floriana w Chodzieży,➡parafię p...
13/04/2026

Już w najbliższą niedzielę odwiedzimy dwie parafie naszej archidiecezji:

➡parafię pw. św. Floriana w Chodzieży,
➡parafię pw. św. Mikołaja w Powidzu.

Cieszymy się, że znów spotkamy się z Wami w ramach niedzieli powołaniowej. Będzie to okazja do usłyszenia świadectw naszego powołania, rozmowy z nami i wspólnej modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. 😃

Do zobaczenia! 😎

Na zakończenie oktawy Zmartwychwstania Pańskiego przeżywaliśmy w naszej seminaryjnej wspólnocie dzień skupienia, który p...
12/04/2026

Na zakończenie oktawy Zmartwychwstania Pańskiego przeżywaliśmy w naszej seminaryjnej wspólnocie dzień skupienia, który poprowadził ks. Adam Sarbinowski, wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu, która jest archidiecezjalnym sanktuarium Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Czas ten przeżyliśmy pod hasłem ,,Na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata”.

Jak zaznaczył rekolekcjonista, Pan daje nam czcić Zmartwychwstanie przez cały okres oktawy jako jeden dzień właśnie po to, by zatrzymać się na chwilę w biegu codzienności i przeżyć Paschę Pana jako własną Paschę. Dzień skupienia nie jest egoistycznym zatrzymaniem się nad sobą, ale czynimy to także z myślą o tych wszystkich, do których zostaniemy posłani w przyszłości.

,,Miłości nie wyraża się słowami, ale czynami. Słowa są jak ramka miłości, ale obraz który jest w ramie malują wydarzenia, to co robimy”- wskazywał ks. Adam. Właśnie dlatego, jak podkreślał, Zmartwychwstały kiedy ukazuje się uczniom, nie mówi im: ,,kocham was”, ale pokazuje swoje przebite ręce i bok – znak Jego miłości do człowieka, jak gdyby chciał powiedzieć ,,zobacz, co dla Ciebie zrobiłem, oto dowód mojej miłości”. Tacy mamy być dla wszystkich wśród których się znajdziemy – malować obraz miłości swoimi czynami, wpatrzeni w Dobrego Pasterza. ,,Jezus wzywa, by Apostołowie głosili Ewangelię. Najpierw ją doświadczcie, a potem ogłoście!”-wzywał na koniec kaznodzieja.

Dziękujemy Księże Adamie za twoje świadectwo kapłańskiego życia i miłości do Boga i Kościoła, za każdą rozmowę, naukę i obecność. Do zobaczenia!

Archidiecezja Gnieźnieńska
Effatha / Duszpasterstwo Powołań Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Ostatni weekend aktywnie spędziliśmy w naszej prymasowskiej archidiecezji.W sobotę 28.03.2026 r. udaliśmy się do Inowroc...
30/03/2026

Ostatni weekend aktywnie spędziliśmy w naszej prymasowskiej archidiecezji.
W sobotę 28.03.2026 r. udaliśmy się do Inowrocławia na Misterium Męki Pańskiej, które prawie po 20 latach powróciło do tego miasta. Wydarzenie miało miejsce w Parku Solankowym. ✝

Niedziele Palmową spędziliśmy w Gnieźnie.😀 Na godz. 10:00 udaliśmy się na uroczystą Mszę św. do bazyliki prymasowskiej. Eucharystii przewodniczył bp Radosław Orchowicz.
Po południ uczestniczyliśmy w ostatnim nabożeństwie Gorzkich Żali w tym roku, które były sprawowane w katedrze.

Na koniec dnia, pojechaliśmy do Chodzieży, do Parafia Nawiedzenia NMP w Chodzieży na Misterium Męki Pańskiej. Dziękujemy bardzo całej wspólnocie parafialnej na czele z ks. kan. Janem Korygaczem za przygotowanie misterium oraz miłe i serdeczne przyjęcie nas. Była to okazja dla nas, aby zatrzymać się na chwilę refleksji oraz by wejść w obchody Wielkiego Tygodnia. 🙏😊

Dobrego i owocnego przeżywania tajemnicy Wielkiego Tygodnia!!! 🙂

Fot. Gnieźnieńska

➡W środę 25.03.2026 r., w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, przeżywaliśmy odpust naszej seminaryjnej ka...
26/03/2026

➡W środę 25.03.2026 r., w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, przeżywaliśmy odpust naszej seminaryjnej kaplicy. Mszy św. przewodniczył oraz słowo wygłosił ks. inf. Przemysław Kwiatkowski, proboszcz parafii archikatedralnej w Gnieźnie. W tym dniu podczas Eucharystii wspólnie z siostrami zakonnymi, posługującymi na terenie naszej archidiecezji, modliliśmy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o ochronę życia poczętego. Razem z nami modlił się także ks. kan. Michał Sołomieniuk, dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie. 😀

Kaznodzieja wskazał, że Bóg zaprosił Maryję do życia, którego nie da się po ludzku poukładać. „Pan Bóg zaprasza nas ciągle do czegoś nowego i tam zaczyna się Dobra Nowina. Przeprowadza nas przez zmiany – jeśli pochodzą od Niego, to jest to właśnie Dobra Nowina.
Nie pyta czy wszystko rozumiemy, ale zadaje jedno pytanie: Czy się zgodzisz?
Nie pierwszy raz słyszymy to pytanie w naszym powołaniu. Bóg ciągle je zadaje. On nie przestaje pytać, nie zmienia zdania. Naszym złudzeniem jest, że Pan Bóg będzie działał w naszym życiu, kiedy wszystko poukładamy - Pan Bóg działa w nas wtedy, kiedy się na to zgodzimy” – mówił ks. Przemysław.

„Zwołał On nas do tej kaplicy, która pamięta wiele wieków, by pokazać, że droga powołania trwa, że nie przestał mówić” – dodał na koniec. 🙏

Dziękujemy siostrom zakonnym oraz kapłanom za czas wspólnej modlitwy i spotkania, podczas którego mogliśmy się lepiej poznać. 😊

Nowoustanowieni akolici zostają posłani na praktyki duszpastersko-katechetyczne do różnych parafii naszej Archidiecezja ...
15/03/2026

Nowoustanowieni akolici zostają posłani na praktyki duszpastersko-katechetyczne do różnych parafii naszej Archidiecezja Gnieźnieńska. Oto one:
➡kl. Bartłomiej Dyrka zostaje posłany do parafii p.w. św. Floriana w Żninie,
➡kl. Bartosz Jaskólski zostaje posłany do parafii archikatedralnej p.w. Wniebowzięcia NMP w Gnieźnie,
➡kl. Szymon Kaja zostaje posłany do parafii p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława, biskupa i męczennika, we Wrześni,
➡kl. Jakub Sucharski zostaje posłany do parafii p.w. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w Wągrowcu.

Módlmy się za naszych braci, aby rozpoczęte w ten weekend praktyki umocniły ich na drodze powołania i stały się okazją do dzielenia się wiarą i Ewangelią z tymi, do których zostali posłani.😃😎

Dobrej Niedzieli Radości! Już widać Wschodzące Słońce 😉

Adres

Seminaryjna 2
Gniezno
62-200

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:00 - 21:00
Wtorek 07:00 - 21:00
Środa 07:00 - 21:00
Czwartek 07:00 - 21:00
Piątek 07:00 - 21:00
Sobota 07:00 - 21:00
Niedziela 07:00 - 21:00

Telefon

+48614264661

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Klerycy Archidiecezji Gnieźnieńskiej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij