Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Gnieźnie

Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Gnieźnie Strona Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Gnieźnie. Utworzona podczas pandemii SARS-CoV-2, aby um

✝️✝️Rozpoczynamy Triduum Paschalne✝️✝️Dziś Wielki Czwartek, dzień w którym wspominamy ustanowienie Eucharystii i Kapłańs...
02/04/2026

✝️✝️Rozpoczynamy Triduum Paschalne✝️✝️

Dziś Wielki Czwartek, dzień w którym wspominamy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa, dzień pełen symboli.

Pozwólcie jednak, że zwrócę Waszą uwagę na jedno zdanie, które porusza mnie co roku. To słowa Jezusa „Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?” (Mt 26,40).
Chciałbym zaprosić Was do odpowiedzi na to wezwanie i do udziału w adoracji przed Najświetniejszym Sakramentem.

Dzisiaj o 18:00 odbędzie się Msza Wieczerzy Pańskiej po której Najświętszy Sakrament w procesji odniesiony zostanie do Ołtarza Ciemnicy. Tam będziemy mogli adorować go do godziny 21:00.

Jutro - w Wielki Piątek - adoracja w Ciemnicy od godziny 8:00. Tradycyjnie ostania Droga Krzyżowa o godzinie 11:00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego w godzinę śmierci Jezusa - o godzinie 15:00. O godzinie 18:00 Liturgia Wielkiego Piątku, a po niej adoracja przy Grobie Pańskim do 21:00.

W Wielką Sobotę adoracja od 8:00 aż do Wigilii Paschalnej.

Zachęcam do adoracji choćby przez tą jedną godzinę🙏🙏

Przeżywamy Wielki Tydzień, przed nami najważniejsze dni - Triduum Paschalne!Już dzisiaj zapraszamy do udziału w Liturgia...
01/04/2026

Przeżywamy Wielki Tydzień, przed nami najważniejsze dni - Triduum Paschalne!
Już dzisiaj zapraszamy do udziału w Liturgiach tych dni.
Wielki Czwartek - Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00
Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18:00
Wielka Sobota - Ceremonie Wielkiej Nocy o godzinie 20:00

Już w najbliższy weekend rozpoczynamy nasze Rekolekcje wielkopostne "Jak pokonać trudności w małżeństwie i rodzinie".Gło...
12/03/2026

Już w najbliższy weekend rozpoczynamy nasze Rekolekcje wielkopostne "Jak pokonać trudności w małżeństwie i rodzinie".

Głosić je będzie ksiądz Marek Dziewiecki - psycholog i duszpasterz, znany z działalności w obszarze wychowania, profilaktyki uzależnień oraz promocji dojrzałej miłości i odpowiedzialności w życiu osobistym i rodzinnym.

Jest doktorem psychologii i autorem wielu książek oraz artykułów poświęconych m.in. komunikacji, relacjom międzyludzkim, wychowaniu młodzieży i radzeniu sobie z kryzysami życiowymi. W swojej pracy łączy wiedzę psychologiczną z duchowością chrześcijańską.

Ks. Dziewiecki przez wiele lat był krajowym duszpasterzem powołań oraz wykładowcą w wyższych seminariach duchownych. Prowadzi liczne rekolekcje, konferencje i warsztaty dla młodzieży, małżeństw, rodziców i wychowawców. Jego publikacje i wystąpienia cieszą się dużą popularnością w środowiskach katolickich w Polsce.

Zachęcamy do zagospodarowania sobie czasu na jeszcze głębsze przygotowanie siebie i swoich rodzin do Świąt Wielkanocnych!

✝️✝️Od soboty 14 marca będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W tym roku tematem będzie pokonywanie trudności w małżeństwie i rodzinie. Zachęcamy do zapoznania się z programem rekolekcji już dzisiaj. Niech ten czas będzie dla nas okazją do jeszcze głębszego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych.✝️✝️

Dzisiaj Dzień Kobiet! Chciałbym życzyć Wam, abyście były miłowane dzisiaj, a kiedyś stały się Umiłowanymi Boga na wieki!...
08/03/2026

Dzisiaj Dzień Kobiet! Chciałbym życzyć Wam, abyście były miłowane dzisiaj, a kiedyś stały się Umiłowanymi Boga na wieki!

Życzenia pozwolę sobie połączyć z zaproszeniem na rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Tak o Was mówił, na rozpoczęcie jednych z licznych rekolekcji, nasz tegoroczny kaznodzieja, ksiądz doktor Marek Dziewiecki: https://youtu.be/y3869OkgTNg?t=11&is=ZyvHxdJtQx7ku4wt

Ksiądz Marek Dziewiecki - psycholog i duszpasterz, znany z działalności w obszarze wychowania, profilaktyki uzależnień oraz promocji dojrzałej miłości i odpowiedzialności w życiu osobistym i rodzinnym.

Jest doktorem psychologii i autorem wielu książek oraz artykułów poświęconych m.in. komunikacji, relacjom międzyludzkim, wychowaniu młodzieży i radzeniu sobie z kryzysami życiowymi. W swojej pracy łączy wiedzę psychologiczną z duchowością chrześcijańską.

Ks. Dziewiecki przez wiele lat był krajowym duszpasterzem powołań oraz wykładowcą w wyższych seminariach duchownych. Prowadzi liczne rekolekcje, konferencje i warsztaty dla młodzieży, małżeństw, rodziców i wychowawców. Jego publikacje i wystąpienia cieszą się dużą popularnością w środowiskach katolickich w Polsce.

Pod postem, w komentarzach znajdziecie plan rekolekcji, które już za tydzień. Zachęcamy do zagospodarowania sobie czasu na jeszcze głębsze przygotowanie siebie i swoich rodzin do Świąt Wielkanocnych!

Ks. Marek Dziewiecki, rekolekcjonista, doktor psychologii, autor bestsellerowych książek, prowadzi w kościele Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi Wielkopostne Re...

✝️✝️Od soboty 14 marca będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W tym roku tematem będzie pokonywani...
01/03/2026

✝️✝️Od soboty 14 marca będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W tym roku tematem będzie pokonywanie trudności w małżeństwie i rodzinie. Zachęcamy do zapoznania się z programem rekolekcji już dzisiaj. Niech ten czas będzie dla nas okazją do jeszcze głębszego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych.✝️✝️

Za nami Święto Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. W końcu i oni dotarli do naszej parafialnej szopki.To również dzień,...
06/01/2026

Za nami Święto Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. W końcu i oni dotarli do naszej parafialnej szopki.
To również dzień, w którym swoje spotkanie opłatkowe miały nasze Marki Żywego Różańca. I choć Kościół dzisiejszym świętem zakończył okres Bożego Narodzenia, my jednak tradycyjnie trwać będziemy przy żłobku, choinkach i kolędach w kościele do 2 lutego.
Załączamy kilka zdjęć z naszego kościoła i spotkania opłatkowego na plebanii.

Dzisiaj drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. To dobra okazja do podziękowań. Dziękujemy bardzo serdecznie, za tak wspani...
26/12/2025

Dzisiaj drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. To dobra okazja do podziękowań.

Dziękujemy bardzo serdecznie, za tak wspaniały odzew na post, o ubieraniu kościoła! Każda dodatkowa para rąk pomogła nam niezmiernie! Dzięki wszystkim, którzy przybyli nam z pomocą mogliśmy postawić siedmio i pół metrową choinkę i nasza świątynia wygląda tak wspaniale! Niech Nowonarodzony błogosławi Wam i Waszym rodzinom.

Bardzo dziękujemy!

Już niedługo Święta! Nasz kościół już niedługo zabłyśnie świątecznymi ozdobami, pojawi się żłóbek i choinki.Większość z ...
17/12/2025

Już niedługo Święta! Nasz kościół już niedługo zabłyśnie świątecznymi ozdobami, pojawi się żłóbek i choinki.
Większość z nas pamięta piękne przystrojenie kaplicy, przygotowywane przez niezastąpionego pana Jurka i jego ekipę. Gdy przenieśliśmy się do nowego kościoła i pan Jurek powoli wycofywał się z aktywnej służby w kościele zadeklarowałem chęć przejęcia tej pałeczki :-) Mam ogromne szczęście współpracować i zawsze mogę liczyć na pomoc stałej od jakiegoś czasu ekipy. Chciałbym podziękować Tomkowi, Jarkowi, Błażejowi, Ryszardowi, Wojtkowi, Krzysztofowi, Łukaszowi i Dawidowi za wielką pomoc. Pani Beni za wykonczenie i dopieszczenie każdego projektu. Wielu innym, którzy pomagali przez te lata!

Chciałbym zachęcić do współpracy w tej kwestii nowe osoby. Jeśli chcielibyście wziąć w tym udział, dołączyć do nas i wspólnie stworzyć to dzieło, poczuć magię świąt, zjeść z nami pączka i wypić kawę to serdecznie zapraszamy :-)

Każdy mile widziany, choć nie ukrywamy, że to w większości praca fizyczna. Przyda się każda para rąk, tym bardziej, że w tym roku znowu stawiamy choinkę po sam sufit kościoła.
Także zapraszamy serdecznie do dołączenia do nas czy to jednorazowo czy to na stałe. W tym tygodniu zbieramy się w piątek o 19:00 i w sobotę o 10:00. Jeśli masz ochotę pomóc napisz na priv, albo w komentarzu pod postem.
Pozdrowiam serdecznie i z góry dziękuję. Kulecki Piotr.

W sobotę 20.12 będziemy mieli możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej adwentowej. Przed południem od 8:30 do końca p...
16/12/2025

W sobotę 20.12 będziemy mieli możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej adwentowej. Przed południem od 8:30 do końca porannej mszy świętej i po południu od 16:00 do wieczornej mszy świętej.
Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości i przygotowania naszych serc na nadchodzące Święta.

Już jutro - 7 czerwca po wieczornej mszy świętej około godziny 18:45 odbędzie się Koncert Organowy w naszej parafii! Będ...
06/06/2025

Już jutro - 7 czerwca po wieczornej mszy świętej około godziny 18:45 odbędzie się Koncert Organowy w naszej parafii! Będzie to pierwszy z koncertów organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie i Archidiecezja Gnieźnieńska zaplanowanych na czerwiec, lipiec i sierpień 2025.
Będziemy mieli przyjemność wysłuchać koncert Nauczycieli i Uczniów, w którym zaprezentują się Julia Kubacka-Klej i Krystian Klej wraz ze swoimi uczniami, którzy przybędą głównie jako reprezentanci Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Kurpińskiego we Wschowie. Wykonają oni głównie muzykę organową Johanna Sebastiana Bacha (Toccata F-dur BWV 540, chorał Jesus bleibet, meine Freude BWV 147, a także Koncert organowy d-moll BWV 596 będący opracowaniem Koncertu na orkiestrę Antonio Vivaldiego).
Zapraszamy serdecznie!

Adres

Pustachowska
Gniezno
62-200

Telefon

+48614256008

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Gnieźnie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij