02/04/2026
✝️✝️Rozpoczynamy Triduum Paschalne✝️✝️
Dziś Wielki Czwartek, dzień w którym wspominamy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa, dzień pełen symboli.
Pozwólcie jednak, że zwrócę Waszą uwagę na jedno zdanie, które porusza mnie co roku. To słowa Jezusa „Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?” (Mt 26,40).
Chciałbym zaprosić Was do odpowiedzi na to wezwanie i do udziału w adoracji przed Najświetniejszym Sakramentem.
Dzisiaj o 18:00 odbędzie się Msza Wieczerzy Pańskiej po której Najświętszy Sakrament w procesji odniesiony zostanie do Ołtarza Ciemnicy. Tam będziemy mogli adorować go do godziny 21:00.
Jutro - w Wielki Piątek - adoracja w Ciemnicy od godziny 8:00. Tradycyjnie ostania Droga Krzyżowa o godzinie 11:00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego w godzinę śmierci Jezusa - o godzinie 15:00. O godzinie 18:00 Liturgia Wielkiego Piątku, a po niej adoracja przy Grobie Pańskim do 21:00.
W Wielką Sobotę adoracja od 8:00 aż do Wigilii Paschalnej.
Zachęcam do adoracji choćby przez tą jedną godzinę🙏🙏