Członkiem KSM może zostać każdy, pragnący wszechstronnie się rozwijać i aktywnie współdziałać z innymi dla dobra Kościoła i Ojczyzny. Czym się różni od innych organizacji? KSM jest stowarzyszeniem opierającym się na statucie zatwierdzonym przez Kościół i Państwo, stąd struktury organizacyjne (kraj-diecezja-parafia) i jasność, kto za co odpowiada. KSM ma coś, czego inni nie mają, między innymi os
obowość prawną i kościelną - ułatwia to zdobywanie funduszy i pozwoleń na działalność, można zwracać się o pomoc do władz samorządowych, wojewódzkich ...
W różnych formach działania każdy znajdzie dla siebie miejsce:
Elementy formacji: skupienia, rekolekcje, spotkania formacyjne, praca nad sobą, spotkania biblijne, katechizmowe, realizacja 10 zasad KSM, składane przyrzeczenia KSM, modlitwa. Elementy aktywności społecznej: zbiórki pieniędzy, żywności, korepetycje, opieka nad niepełnosprawnymi, Diecezjalny Turniej Sportowy dla KSM, szosowe wyścigi rowerowe, spartakiada dla niepełnosprawnych, organizowanie festynów, dyskotek, kolonii, festiwali, dyskusyjnych spotkań otwartych…
Powyższe propozycje nie wyczerpują wszystkich możliwości pracy w Stowarzyszeniu. Godłem Stowarzyszenia jest połączenie krzyża i Orła Polskiego. Stowarzyszenie używa własnej roty, przyrzeczenia, hymnu, sztandaru, odznaki organizacyjnej, legitymacji członkowskich oraz pieczęci okrągłej i podłużnej z nazwą i adresem. Po bliższe informacje zgłoś się na najbliższe spotkanie KSM-u w swojej parafii, jeśli KSM już tam istnieje. W przeciwnym wypadku możesz powołać KSM z naszą pomocą oraz przyjaciół i księdza w swojej parafii.
ŚWIĘTO PATRONALNE:
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. PATRONI STOWARZYSZENIA:
- bł. Karolina Kózkówna.
- św. Stanisław Kostka