Franciszek z Asyżu . Jej nazwa pochodzi od drugiego rozdziału księgi Dziejów Apostolskich. Duszpasterzem prowadzącym wspólnotę jest ks. dr Jacek Socha.
„Dzieje II: Nawrócenie, Głoszenie, Wspólnota” to nie tylko nazwa wspólnoty, to również parafialny proces ewangelizacji. Naszym celem jest odnowa życia parafii głównie poprzez bezpośrednią ewangelizację mieszkańców parafii. Parafia stopniowo przemi
eniana jest w ewangelizującą wspólnotę przez System Małych Grup Parafialnych – małych ewangelizujących wspólnot. Jesteśmy po to, by pomagać ludziom aby na nowo doświadczali mocy Ducha Świętego w swoim codziennym życiu poprzez doprowadzenie ich do poznana Jezusa w osobisty sposób jako Pana i Zbawiciela. Jest to doświadczenie pełne mocy . Jest ono możliwe przez proklamację Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Nasza wspólnota jest zakorzeniona w Słowie Bożym i szuka wypełnienia Słowa w codziennym życiu, będąc przez to wspólnotą wzajemnej troski, dzielenia się i wsparcia, podejmującą zobowiązania wobec Pana i wobec siebie nawzajem. Spotykamy się w dwóch małych grupach w poniedziałki (o godz.11.00) i czwartki (o godz. 18.00) w Domu Parafialnym w sali nr 12. Na spotkaniach małych grup wielbimy Pana pieśnią i modlitwą, rozważamy fragmenty Pisma Świętego aby słyszeć to, co Jezus Chrystus mówi do każdego z nas osobiście, modlimy się wstawienniczo w potrzebach bliźnich, a także modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie kończy się wspólnym, skromnym poczęstunkiem. W odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II do podjęcia, przez członków Kościoła Powszechnego, nowej ewangelizacji każdy z nas może podjąć próbę czynnego uczestniczenia w realizacji dzieła, do którego wzywa nas również papież Franciszek. Ewangelizatorzy z "Dzieje II" aktualnie prowadza misje ewangelizacyjne w Gdyni.