W 1985 roku grupa wierzących postanowiła założyć nowy zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Gdyni. Dotychczas jeździli bowiem do odległego kościoła w sąsiednim mieście, Gdańsku. Z pomocą ludzi i Rady KChB w Warszawie zakupiono kilkukondygnacyjną kamienicę. W 2010 roku podjęliśmy decyzję o ostatecznym przeniesieniu niedzielnych nabożeństw w inne większe miejsce. Obecnie spotykamy się w łatwo dostęp
nym miejscu w centrum Gdyni - Morskim Instytucie Rybackim - gdzie w największej dostępnej sali mieści się około 200 osób. W naszym kościele panuje rodzinna atmosfera. Ludzie są w różnym wieku, w ostatnich latach przybyło wiele małych dzieci. Dla nich i tych starszych prowadzimy w niedzielę szkółkę biblijną. Po nabożeństwie zostajemy, aby porozmawiać ze sobą przy kawie i herbacie. Poza niedzielami spotykamy się również w ciągu tygodnia w grupach domowych, co daje nam możliwość jeszcze silniejszego pogłębiania więzi, poznawania nowych ludzi, studiowania słowa i wspólnej modlitwy. Jeśli szukasz miejsca w którym chciałbyś, chciałabyś zbliżyć się do Boga, to być może nasz zbór jest tym miejscem, którego szukasz. Wierzymy jednak, że to nie kościół i nie ludzie dadzą ci to czego pragniesz, ale nasz wspaniały Bóg. Być może nasza społeczność będzie miejscem, które pozwoli ci być... bliżej Boga i ludzi...