02/06/2026
Jedną z najpiękniejszych praktyk wynagradzających Panu Jezusowi za nasze grzechy jest Godzina Święta.Chrystus wskazał to nocne czuwanie Małgorzacie Marii Alacoque podczas trzeciego objawienia w 1674r.,kiedy powiedział:
,, A we wszystkie noce z czwartku na piątek dam ci uczestnictwo w tym śmiertelnym smutku,
który odczułem w Ogrodzie Oliwnym. I żeby mi towarzyszyć w tej pokornej Modlitwie, którą zanosiłem wówczas do mego Ojca wśród wszystkich Moich udręczeń, będziesz wstawać między godziną jedenastą, a północą, by w ciągu godziny klęczeć wraz ze mną z twarzą pochyloną ku ziemi. A czynić to będziesz tak dla uśmierzenia gniewu Bożego, błagając o miłosierdzie tak dla grzeszników, jak dla złagodzenia w pewien sposób goryczy,którą czułem z powodu opuszczenia Apostołów, tak iż musiałem czynić im wyrzuty,
że nie mogli czuwać ze Mną jednej godziny."
Św. Siostra Faustyna starała się odprawiać
Godzinę Świętą pomimo oschlości, zmęczenia
i choroby.Wiele razy opisała to w Dzienniczku:
W ostatnie dni karnawału, kiedy odprawilam Godzinę Świętą, ujrzałam Pana Jezusa, jak cierpiał biczowanie. O, niepojęta to katiusza! Jak strasznie Jezus cierpiał przy biczowaniu. O biedni grzesznicy, jak wy się spotkacie w dzień sądu z tym Jezusem, którego teraz tak katujecie? Krew Jego płynęła na ziemię, a w niektórych miejscach ciało zaczęło odpadać.( Dz.188)
Chociaż jestem chora,postanowiłam dziś odprawić jak zwykle Godzinę Świętą. W tej godzinie ujrzałam Pana Jezusa przy słupie biczowanego;
w tej strasznej katuszy Jezus modlił się ,po chwili rzekł do mnie :
Mało jest dusz, które rozważają mękę Moją z prawdziwym uczuciem; najwięcej łask udzielam duszom , które pobożnie rozważają mękę Moją.
( Dz. 737)
👉I Czwartek miesiąca 23:00-24:00👈
Górny Kościół
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
i
Świętego Piotra Rybaka
Gdynia ul.Portowa 2
ZAPRASZAMY BRACIA I SIOSTRY
DO WSPÓLNEGO CZUWANIA I MODLITWY
W OGRÓJCU BY BYĆ BLISKO PANA JEZUSA
🙏🙏🙏