30/04/2026
Drodzy Parafianie!
W naszej Wspólnocie zbliża się czas Misji Świętych. Jest to szczególny czas łaski, w którym Pan Jezus – tak jak przed dwoma tysiącami lat – pragnie spotkać się z każdym z nas, by nas uszczęśliwić i obdarzyć potrzebnymi łaskami.
Dziś, tak jak wówczas, wielu jest zagubionych, utrudzonych, zmęczonych czy chorych. Są radośni i smutni, mający się dobrze i potrzebujący. A wszystkim nam potrzeba czasu, by odetchnąć, odpocząć i nabrać nowych sił do życia
w pełni chrześcijańskiego. Taką możliwością zatrzymania się, zadumy
i refleksji jest czas Misji Świętych. Jest to sposobność, by w blasku Bożej prawdy zrobić generalny rachunek sumienia, by to, co chore – uleczyć, co pokrzywione – wyprostować, a za wszelkie dobro – podziękować.
Droga Siostro i Drogi Bracie, przyjmij serdeczne zaproszenie do uczestnictwa w Misjach Świętych. Niech nikogo z nas nie zabraknie! Polecając Was przed Bogiem, proszę wszystkich o osobistą i rodzinną modlitwę za Misje, za ojców misjonarzy i za naszą Rodzinę Parafialną.
Wasz Proboszcz
ks. Piotr Tworek
"Bóg w Maryi wypełnia misję miłosierdzia i zbawienia, która koncentruje się w najwyższym przywileju Boskiego macierzyństwa."