Spotkania DA "Lux Cordis"
Niedziela | 20:00 - Msza akademicka, 21:20 - spotkanie formacyjne
Wtorek | 19:00 - Msza w kościele, 20:00 - spotkanie formacyjne z cyklu Brata Alberta na Przymorzu skupia osoby z różnych trójmiejskich parafii, a nawet z innych miast Polski, które w naszej wspólnocie odnajdują odpowiadający im nurt duchowości chrześcijańskiej. Trzon pierwszej wspólnoty akademickiej stanow
iła młodzież w wieku akademickim, która wyraziła chęć utworzenia nowej grupy wiekowej Wspólnoty "Lux Cordis". Opiekę duszpasterską nad nowym duszpasterstwem przejął ks. Krzysztof Grzemski. Pierwsze spotkania wspólnoty odbywały się we wtorkowe wieczory, a Mszą Świętą, skupiającą młodzież, stała się niedzielna Eucharystia o godzinie 20.00. Wtorkowe spotkania formacyjne poprzedzone były adoracją i krótką konferencją. Później młodzież spotykała się w salce na tematycznych dyskusjach. Dodatkowo studenci brali udział w różnorodnych wyjazdach, dniach skupienia i działaniach duszpasterskich. Od października 2011 roku do 1 lipca 2013 roku opiekunem Duszpasterstwa Akademickiego był ks. Rafał Dettlaff. W tym też czasie w naszej Wspólnocie działała grupa związana z liturgią Trydencką. W roku akademickim 2012/2013 ks. Rafał współpracował z nowym opiekunem - ks. Mateuszem Lewickim. Spotkania odbywały się w tym czasie w niedziele po Mszy Św. o godzinie 20.00, w poniedziałki (grupa trydencka) i we wtorki. Po przeniesieniu ks. Rafała do innej parafii, jedynym opiekunem Duszpasterstwa Akademickiego "Lux Cordis" pozostał ks. Mateusz Lewicki. Od października 2015 roku opiekunem został ks. Mateusz Konkol. Pełnił tę funkcję przez 5 lat. W tych latach pojawiły się dodatkowe spotkania zwane "Wieczernikami" oraz przed Wielkim Tygodniem przeżywaliśmy wspólną "Paschę". W 2020 roku nowym duszpasterzem został ks. Wiktor Szponar. Obecnie centrum naszego życia duchowego stanowi niedzielna Msza Święta o godzinie 20.00, której bogatą oprawę liturgiczną i muzyczną stara się zapewniać chór Dobre Słowo, zespół Holy Wins, White Soul oraz LSO. Po Eucharystii odbywają się spotkania modlitewne takie jak: "Wieczór Chwały", "Namiot Spotkania" (w kaplicy na plebanii), bądź spotkania integracyjne. Do naszej Wspólnoty w niedzielne wieczory, zapraszamy także ciekawych gości, którzy dzielą się swoim świadectwem wiary. Spotkania formacyjne odbywają się również w ciągu tygodnia. Regularne spotkania odbywają się we wtorki o godzinie 19.00, kiedy to uczestniczymy w wspólnotowej Eucharystii (w kaplicy na plebanii), a następnie bierzemy udział w różnych formach modlitwy i formacji, takich jak: Szkoła Słowa (modlitwa Słowem Bożym), Szkoła Ducha, Szkoła Życia (konferencje tematyczne) - których wspólnym mianownikiem jest dzielenie w małych grupach. Szczegółowy plan naszych spotkań zamieszczony jest w kalendarium: http://www.luxcordis.pl/kalendarium-79.