Parafia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku

Parafia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku Parafia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku Chełmie.

Msze święte w niedziele i uroczystości: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 20.00 (w wakacje: 8.00, 9.30, 11.15, 18.00, 20.00)
Msze święte w dni powszednie: 6.30, 18.00.

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24.05.2026 r.1. Jutro, w poniedziałek, drugi dzień Uroczystości Zesłan...
25/05/2026

Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24.05.2026 r.

1. Jutro, w poniedziałek, drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Św. i Święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.

2. Zapraszamy wszystkich do naszego parafialnego wieczernika na uroczystość Zesłania Ducha Św. przez posługę biskupa Wiesława Szlachetkę, który udzieli sakramentu bierzmowania 28 młodzieży. 28 maj godz 18.00. Przyjdźmy do kościoła i dajmy wsparcie modlitewne i wspólnotowe, jako duszpasterze, bardzo was o to prosimy. Tego dnia wyjątkowo nabożeństwo majowe w dolnym kościele.

3. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej i koniec okresu spowiedzi wielkanocnej.

4. Codziennie po mszy św. wieczornej, zapraszamy na nabożeństwo majowe.

5. Od wtorku 19 maja chcemy przygotowywać się jako parafia, naśladując Apostołów do przyjęcia darów Ducha św. Podczas nabożeństwa majowego odprawimy z młodzieżą nowennę do Ducha św. przed bierzmowaniem.

6. 28 maja przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, ustanowiła Stolica Apostolska w 2012 roku na prośbę papieża Benedykta XVI.

7. Czas na spowiedź św. wielkanocną kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za tydzień. Szczególny czas na spowiedź i wyciszenie się, jest w każdą niedziele podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 18.00 do godziny 20.00. Odwagi!!!

8. W najbliższy piątek przypada nasz odpust parafialny św. Urszuli Ledóchowskiej. Uroczystej mszy św. odpustowej w piątek o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Krzysztof Ławrukajtis proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gdańsku-Brętowie. Razem będą z nami księża wikariusze, którzy pracowali w naszej parafii, a którzy będą mogli przybyć. Wszystkich pracowało 33 kapłanów przez 41 lata. Niestety 6. z nich już nie żyje.

Uroczystości odpustowe będą przebiegały tak: po zakończeniu mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, odczytanie wprowadzenia duchowego do ostatniej części nowenny, Litania do św. Urszuli, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i adoracja do godz. 21.00 prowadzona przez grupy duszpasterskie. Przewodnią myślą jest modlitwa o powrót naszych dzieci, krewnych, parafian i sąsiadów do Boga i Kościoła przez wstawiennictwo św. Urszuli naszej Patronki i św. Michała Archanioła.

9. Komunikat o I Komunii Św. Podobnie jak w zeszłym roku, również w tym, oprócz tradycyjnego przygotowania do I Komunii Świętej będzie możliwość przygotowania się w ramach tzw. Grupy Barankowej, również dzieci młodszych (są to przygotowania oparte na katechezie domowej oraz spotkaniach warsztatowych w małej grupie). Szczegóły na Facebooku i stronie parafialnej. Zgłoszenia do 17 czerwca u s. Joanny Stefańskiej.

10. Młodzież zapraszamy na spotkania w każdą sobotę na godz. 19.00 do sali Carlo Acutisa.

11. Spotkania biblijne w piątki w godz. 18.40-20.00 w sali św. Jana Pawła II.

12. Parafialne Przedszkole „Dobry Port” i Klubik przyjmują zapisy dzieci.

13. Zapraszamy dzieci na półkolonie od 3 do 7 sierpnia (w programie wycieczki, wspólne gry i zabawy). Wiadomość u Sióstr Urszulanek.

14. W księgarni przy wieży kościelnej można nabyć literaturę katolicką i prasę.

15. Dziękujemy ks. Zbigniewowi Drzałowi, za homilię na temat: „Bohaterowie wiary – gdańscy męczennicy II wojny światowej”.

Przy tej okazji możemy otrzymać te słowa w historyczny albumie autorstwa ks. Zbigniewa poświęcony tej tematyce.

Za nami wyjątkowy czas wspólnego pielgrzymowania, modlitwy i odkrywania pięknych miejsc związanych z historią oraz wiarą...
24/05/2026

Za nami wyjątkowy czas wspólnego pielgrzymowania, modlitwy i odkrywania pięknych miejsc związanych z historią oraz wiarą ❤️

Podczas naszej pielgrzymki odwiedziliśmy m.in.:
✨ Ostrą Bramę i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie
✨ Troki i malowniczy rejs statkiem
✨ Ponary – miejsce pamięci i zadumy
✨ Cmentarz na Rossie
✨ Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej
✨ i wiele niezwykłych miejsc Wilna

Każdy dzień był pełen wspólnej modlitwy, Eucharystii, rozmów, radości i integracji. Nie zabrakło również czasu na poznawanie historii, kultury oraz smaków Litwy – szczególnie karaimskich specjałów 😊

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, wspólną atmosferę, życzliwość i piękne świadectwo wiary 🙏
Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i bezpiecznego przebiegu wyjazdu.

Niech wspomnienia z tej pielgrzymki pozostaną w naszych sercach na długo ❤️

"Weźmijcie Ducha Świętego." (J 20,23)Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego, więc na "Kredkach" nie mogło zabraknąć moty...
24/05/2026

"Weźmijcie Ducha Świętego." (J 20,23)
Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego, więc na "Kredkach" nie mogło zabraknąć motywu płomienia, który jest Jego symbolem.
Niech Duch Święty wylewa na nas obficie swoje dary, nie tylko dzisiaj! 🔥🔥🔥

Małe przypomnienie tego, co robiliśmy na spotkaniu "Kredkami do nieba" w zeszłym tygodniu: "A oto Ja jestem z wami przez...
24/05/2026

Małe przypomnienie tego, co robiliśmy na spotkaniu "Kredkami do nieba" w zeszłym tygodniu: "A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata" (Mt 28,20) Na kartkach z kalendarza dzieci rysowały jak spotykają Pana Jezusa w swojej codzienności. Powstały piękne prace ozdobione hojnie brokatem. 🙂

Ogloszenia na Uroczystość Wniebowstapienie Pana Jezusa 17.05.20261. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy...
17/05/2026

Ogloszenia na Uroczystość Wniebowstapienie Pana Jezusa 17.05.2026

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstalego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Zyjemy nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystapić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Swiętej za dwa tygodnie.

3. W przyszłą niedziele przypada uroczystość Zesłania Ducha św.

4. Codziennie po mszy św wieczornej, zapraszamy na nabożeństwo majowe.

5. Bierzmowanie w naszej parafii. W czwartek 28 maja o godzinie 18.00 bp Wiesław Szlachetka udzieli sakramentu Bierzmowania 26 młodym. Prosimy Was o modlitwe w intencji naszej młodzieży. Od wtorku 19 maja podczas nabożeństwa majowego nowenna przed bierzmowaniem.

6. Komunikat o I Komunii Św. Podobnie jak w zeszłym roku, również w tym, oprócz tradycyjnego przygotowania do I Komunii Swiętej będzie możliwość przygotowania się w ramach tzw. Grupy Barankowej, również dzieci młodszych (są to przygotowania oparte na katechezie domowej oraz spotkaniach warsztatowych w małej grupie). Szczegóły na Facebooku i stronie parafialnej. Zgłoszenia do 17 czerwca u s. Joanny Stefańskiej adres [email protected].

7. Pielgrzymka do Wilna. W czwartek 21 maja o g.4.50 zbiórka pielgrzymujących do Wilna. Prosimy o punktualność.

8. Planujemy w dniu 14 czerwca zorganizować festyn parafialny w którym połączymy takie wydarzenia jak Dzień Matki, odpust parafialny i Dzień Dziecka. Jednym słowem, święto rodzin. W najbliższą środę 20 maja, po wieczornej mszy do kawiarenki. Która znajduje się za salą św JPII. Spotkanie jest dla wszystkich którzy chcą pomóc i się zaangażować w organizację festynu parafialnego i w ten sposób bardziej zaznaczyć swoją obecność dla wspólnoty parafii.

9. Młodzież zapraszamy na spotkania w każdą sobotę na g.19.00 do sali Carlo Acutisa, która znajduje się w budynku parafialnym naprzeciw wyjścia z górnego kościoła.

10. Zapraszamy doroslych na spotkania dla wiedzy biblijnej w piątki w godz. 18:40-20:00 w sali św Jana Pawła II.

11. Dziękujemy członkom wspólnoty „Kręgów Rodzinnych Kościoła Domowego" za odnowienie salki przy zakrystii i dostosowanie jej do pracy z dziećmi. Te grupy dzieci to: Oaza dzieci Bożych, niedzielna grupa przedszkolaków o nazwie Kredkami do Nieba, Wspólnota przygotowująca dzieci do wczesnej komunii św tzw. „Baranki"

12. Parafialne Przedszkole „Dobry Port" i Klubik przyjmują zapisy dzieci.

13. Zapraszamy pielgrzymów jadących do Medjugorie, na spotkanie 19 maja po nabożeństwie majowym do sali Jana Pawła II.

14. Zapraszamy dzieci na półkolonie od 3 do 7 sierpnia (w programie wycieczki, wspólne gry i zabawy). wiadomość u sióstr urszulanek

15. W ksiegarni przy wieży kościelnej można nabyć literaturę katolicka i prasę.

16. W przyszłą sobotę na mszy św o godz. 18,00 i niedzielę ks. proboszcz Zbigniew Drzał, wygłosi homilię na temat: „Bohaterowie wiary - gdańscy męczennicy II wojny światowej"
Przy tej okazji będziemy mogli nabyć album historyczny autorstwa ks. Zbigniewa poświęcony tej tematyce. Zawiera on szereg wiadomości oraz fotografii poświęconych życiu Polaków przedwojennego Gdańska. W 400 - stu stronnicowej publikacji szczególnie uwzględniono wybuch II wojny światowej oraz funkcjonowanie obozu koncentracyjnego Stutthof. Książka w cenie 60 zł stanowi cegiełkę na rzecz budowy przedszkola parafialnego dla dzieci z niepełnosprawnościami w Letnicy

17. Dziś przed świątynią, jak zawsze w trzecia niedziele miesiąca, kwesta na Gdańskie Seminarium Duchowne, dzięki któremu otrzymujemy corocznie nowych kapłanów dla szafowania sakramentów i uświecania ludu bożego. Bóg zapłać za ofiarność.

Pierwsza nocowanka CarloEkipy przeszła do historii 🔥Było dosłownie wszystko — śmiechy do rana, wspólne granie, tańce i r...
17/05/2026

Pierwsza nocowanka CarloEkipy przeszła do historii 🔥Było dosłownie wszystko — śmiechy do rana, wspólne granie, tańce i rozmowy 😂Mało snu, ale właśnie o to chodziło! Atmosfera była totalnie rodzinna i już teraz wiemy, że to dopiero początek takich nocnych odpałów 💫

Dzięki każdemu, kto był częścią tej nocy — CarloEkipa pokazuje, że razem potrafimy stworzyć najlepszy klimat ❤️Czekacie na kolejną nocowankę? 👀

CarloEkipa na Wieczorze Modlitwy Młodych 😇🕊️
15/05/2026

CarloEkipa na Wieczorze Modlitwy Młodych 😇🕊️

W minioną sobotę nasza wspólnota Baranankowa 2025/26 przeżyła Sakrament Pierwszej Komuni Świętej. Emocje jeszcze dobrze ...
14/05/2026

W minioną sobotę nasza wspólnota Baranankowa 2025/26 przeżyła Sakrament Pierwszej Komuni Świętej. Emocje jeszcze dobrze nie opadły, a my kujemy żelazo póki gorące i prowadzimy nabór na edycję 2026/27. Liczba miesc jest ograniczona, zaopiekujemy 7 rodzin. Zgłoszenia przyjmujemy do 14 czerwca włącznie, wyłącznie poprzez mail [email protected]. Więcej informacji o tym czym są Baranki na poniższych plakatach, oficjalnej stronie https://mms.edu.pl/baranki/ oraz u animatorów, którzy będą do Waszej dyspozycji po niedzielnej mszy święt rozpoczynającej się o godzinie 11.

"Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z...
13/05/2026

"Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy" (J 14, 15-17)
Na niedzielnych "Kredkach" w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego wyklejaliśmy grupę ludzi, którzy wypełniają przykazanie wzajemnej miłości. ❤️🙂

Kilka wspomnień z sobotniego wyjazdu do Pelplina.Wielopokoleniowa grupa pielgrzymów z naszej parafii wraz z ks. Proboszc...
13/05/2026

Kilka wspomnień z sobotniego wyjazdu do Pelplina.
Wielopokoleniowa grupa pielgrzymów z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem i siostrami Urszulankami wyjechała rano autokarem do Pelplina. Pierwszym punktem programu była msza św. następnie pani przewodnik oprowadziła nas po katedrze i Muzeum Diecezjalnym, w którym najcenniejszym eksponatem jest Biblia Gutenberga - pierwszy drukowany egzemplarz Biblii w Europie. Zobaczyliśmy też wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II, który podczas pielgrzymki do Polski w 1999 r. odwiedził Pelplin. Dzieci wzięły udział w warsztatach, na których poznały technikę czerpania papieru. Było też dużo wolnego czasu, a pogoda i piękna okolica sprzyjała spacerom i kontemplowaniu wiosennej przyrody.
W drodze powrotnej zaczął powstawać plan kolejnej pielgrzymki trasą Wejherowo - Piaśnica - Chłapowo i zobaczymy co jeszcze... Już teraz zapraszamy 🙂

Salka dla młodzieży niemal gotowa, więc przyszedł czas na salkę w której swoje spotkania mają dzieci 🐏💪🙏 Pierwsze efekty...
11/05/2026

Salka dla młodzieży niemal gotowa, więc przyszedł czas na salkę w której swoje spotkania mają dzieci 🐏💪🙏 Pierwsze efekty już są 🩷😇😍

Adres

Cieszyńskiego 1
Gdansk
80-809

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Parafia pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku:

Udostępnij