24/05/2026
Świętujemy wspólnie z naszym Księdzem Proboszczem, który obchodzi dziś 4️⃣0️⃣ rocznicę święceń kapłańskich 🤍 dokładnie 24 maja, 40 lat temu został wyświęcony we wrocławskiej katedrze ⛪️
Rozpoczęliśmy od uroczystej Eucharystii, podczas której dziękowaliśmy za dar powołania i kapłaństwa Ks. Proboszcza 🙏 uczestniczył w niej także Ks. prałat Eugeniusz Kuźmik.
"Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch, różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich"🔥 tak samo Ks. Proboszcz wspominał, jak różne były pod każdym względem 3 parafie w których posługiwał - ale we wszystkich ten sam Duch 🔥 oczywiście był czas wspomnień, podsumowań tego wszystkiego co udało sie wspólnie zrobić. Można długo mówić o tym co widzialne bo to łatwo dostrzec mówimy o ratowaniu z ruin Dom rekolekcyjny Garnierówka ale mamy także głębokie przeświadczenie o budowaniu przez te lata wspaniałego Kościoła duchowego, odradzania kultu maryjnego. To wszystko jest cudem ❤️
Po Eucharystii wspólnie w duchu radości i wdzięczności przeszliśmy na plac przyklasztorny, gdzie czekał na nas pieczony dzik, pyszne pączki p. Wiesi, smakowity tort, lody dla ochłody - tyle dla ciała, a dla ducha jeszcze więcej 🥳 gry, zabawy i konkursy dla małych i tych całkiem dużych 😅❤️
Zasadzone zostało dziś także drzewo jubileuszowe - jabłoń 🍏 a na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie majówkę 💙🤍
Wkrótce obszerniejsza relacja zdjęciową 😉
ALLELUJA I DO PRZODU ❤️🔥