23/05/2026
Ogłoszenia parafialne.
Zesłanie Ducha św. 24 maja 2026 r.
Opublikowany 23/05/2026 przez szus
1 Bóg zapłać P. Marcie i Grzegorzowi Węglickim za sprzątanie naszego kościoła przed dzisiejszą niedzielą oraz złożoną ofiarę. O troskę o kościół przed kolejną niedzielą proszę rodziców dzieci pierwoszokomunijnych.
2 Dziś uroczystość Zesłania Ducha św., która stała się jednocześnie datą narodzin Kościoła. Chrystus spełnił swoją obietnicę Ducha Pocieszyciela i posyła swoich Apostołów, aby z odwagą głosili Ewangelię i włączali do Kościoła poprzez chrzest tych, którzy uwierzą ich nauczaniu. Za tydzień niedziela Trójcy św. kończąca okres wielkanocny.
3 Rozpoczynamy ostatni tydzień maja. Zapraszam każdego dnia na nabożeństwa maryjne do naszego kościoła po Mszy św. o godz. 17.00 zwłaszcza tych, którzy w tym roku jeszcze nie znaleźli czasu na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej. We wtorek 26 maja będziemy modlić się szczególnie za nasze żyjące i zmarłe Mamy.
4 Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.30 dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę 30 maja o godz. 9.00. W imieniu rodziców, bardzo proszę, aby osoby nie związane z dziećmi w miarę możliwości w tym dniu wybrały Mszę św. o godz. 9.00.
5 Od poniedziałku 1 czerwca dzieci wraz z rodzinami będą przeżywać swój Biały Tydzień. W tym roku ten czas zbiega się z doroczną Uroczystością Bożego Ciała, która przypada 4 czerwca. Na jedynej w tym dniu Mszy św. o godz. 11.00 tradycyjnie dzieci klas IV będą przeżywać swoją uroczystość rocznicową. Po Mszy św. dzieci klas III i IV wspólnie z nami udadzą się w procesji eucharystycznej. W tym roku udamy się z procesją do dzielnicy Trzymorgi i z powrotem.
5 Pragnę raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do renowacji figury św. Jana Nepomucena poświęconej w miniony czwartek. Dziękuję właścicielom działki p. Korcz z Kłonówka, na której znajduje się figura za zgodę na wykonanie prac.
6 Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w uporządkowanie terenu. Dziękuję p. Bartłomiejowi Marek za wykonanie i montaż nowej kapliczki, w której została umieszczona figura. Dziękuję wreszcie wszystkim za zaangażowanie w przebieg uroczystości poświęcenia. Dziękuję p. Sebastianowi Babula, paniom z zawiązującej się scholii dorosłych w naszej parafii, za przygotowanie ołtarza p. Tadeuszowi Marek, państwu Karcz, za przygotowanie pikniku KGW, GAM, p. Karolinie Mazur oraz niezawodnym braciom strażakom. Dziękuję wszystkim za poświęcony czas, wysiłek i życzliwość.
7 Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy przy okazji ogólnopolskiego spotkania KŻR. Wyjazd w sobotę 6 czerwca. Koszt wraz z ubezpieczeniem to 65 zł.
8 Bóg zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na tacę gospodarczą w wys. 2234 zł oraz za ofiary indywidualne: bezimienne 300 i 500 zł., p. Katarzyna i Ryszard Siara 500 zł., które pozwoliły nam pokryć część finansowych zobowiązań związanych z ostatnimi inwestycjami.
9 Intencje Mszy św. w rozpoczynającym się tygodniu: (zakładka intencje)
10 Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom a także Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swoje święta, życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask oraz opieki św. Maksymiliana – naszego Patrona.
_____________________________________________
Zaszufladkowano do kategorii Ogłoszenia duszpasterskie Grzmucin