17/06/2025
🟠 𝗡𝗮𝗯𝗼𝘇̇𝗲𝗻́𝘀𝘁𝘄𝗼 𝗢𝗸𝗿𝗲̨𝗴𝘂 𝗚𝗱𝗮𝗻́𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 𝟮𝟬𝟮𝟱
W niedzielę 15 czerwca w tarasach sopockiego aquaparku odbyło się Nabożeństwo Okręgu Gdańskiego Kościoła Chrześcijan Baptystów. To wyjątkowe rodzinne spotkanie zgromadziło prawie 900 osób, w tym 150 dzieci z 21 społeczności w Okręgu Gdańskim.
Centralnym punktem spotkania było ewangelizacyjne przesłanie na podstawie przypowieści o uczcie weselnej (Mt 22, 1-14) wygłoszone przez pastora prezb. Henryka Skrzypkowskiego, który wezwał zebranych do odpowiedzi na Boże zaproszenie do zaufania Chrystusowi. Tuż przed kazaniem usłyszeliśmy także świadectwo Krzysztofa, który opowiedział o tym jak Bóg znalazł go na jego drodze życia. Nie zabrakło oczywiście głośnego śpiewu i modlitwy na chwałę naszego Pana! W trakcie nabożeństwa głos zabrał również Przewodniczący Rady Okręgu Gdańskiego, prezb. Krzysztof Osiecki, który podzielił się krótkim słowem i modlił się o wszystkie wspólnoty w naszym regionie. Zajęcia dla dzieci poprowadziła grupa z Irlandii Północnej, a najmłodsi bawili się w dmuchanym zamku. Zebrani mogli skorzystać także ze stoisk kilku organizacji kościelnych i księgarni. Po nabożeństwie był czas na rozmowy i integrację przy zupie i słodkościach, a całe wydarzenie nasz Stwórca pobłogosławił piękną i słoneczną pogodą.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za przygotowanie i organizację, a przede wszystkim Bogu za ten piękny, szczególny czas w roku, gdy możemy jako Boża rodzina spotkać się razem i oddawać Bogu chwałę w miłości, radości i jedności.
📸 Foto: Wojciech Roeding, Maksym Sliazin, Artur Grybek
▶️ Kazanie: https://www.youtube.com/watch?v=iiY2dhy9wxY
💬 Świadectwo: https://youtu.be/FeDABxlcC4A