22/05/2026
Już w najbliższą niedzielę 24 maja w katedrze pw. św. Mikołaja w Elblągu drugi koncert festiwalowy :) W matce kościołów elbląskich wystąpi Ireneusz Wyrwa z Warszawy 🎹🎵🤩🎹💥
Studia w zakresie gry na organach ukończył pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie istotny wpływ na rozwój jego osobowości artystycznej miał również Marek Toporowski (klawesyn, basso continuo).
Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, w tym II Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu. Jako solista i kameralista aktywnie koncertuje w kraju i za granicą. Występuje również z towarzyszeniem renomowanych orkiestr symfonicznych, prezentując wirtuozowskie dzieła z przełomu XIX i XX stulecia. Ma w dorobku produkcje płytowe oraz nagrania archiwalne. W 2011 roku opublikował obszerną monografię poświęconą twórczości organowej Feliksa Nowowiejskiego.
Jest autorem koncepcji nowych instrumentów konstruowanych przez krajowe i zagraniczne warsztaty. Jego projekty charakteryzuje stylistyczna różnorodność oraz łączenie tradycji w zakresie estetyki brzmieniowej z nowoczesnością w warstwie technicznej.
Od 2013 roku wykłada grę na organach w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie pełni również funkcję kierownika Katedry Muzyki Kościelnej. W latach 1999-2013 pracował w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, a w roku 2022 był gościnnym profesorem w Johannes Gutenberg-Universität w Moguncji (Niemcy).
W 2020 roku został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. 💪🎵🎹💥
Zapraszamy!