Parafia pw. św. Tomasza Apostoła w Dzierżeninie

Parafia pw. św. Tomasza Apostoła w  Dzierżeninie Msze Św w Niedziele i Święta 9.00 , 11.30 ,15.00. W 1249 r. wzmiankowany jest kapelan w Dzierżeninie. Na podstawie informacji z 1609 r. W 1715 r. W1910 r. ks.

MSZE ŚWIĘTE
NIEDZIELE i ŚWIĘTA: 9:00, 11:30 i 15.00
DNI POWSZEDNIE: 17:30 i 18:00


Parafia powstała prawdopodobnie w XIII w. wiadomo, że istniejący drewniany kościół był konsekrowany w 1464 r. Świątynia przetrwała do początków XVIII w. bp Luwik Załuski zbudował nową świątynię, powiększoną i odnowioną w 1872 r. Michał Sawicki rozpoczął prace związane z budową nowego, murowanego kościoła. Dokończył

je ks. Jan Dobecki w 1917 r. Nową świątynię konsekrował bp Antoni Julian Nowowiejski w 1925 r. Starą natomiast w 1927 r. sprzedano parafii Porządzie. Podczas II wojny światowej kościół w 1944 r. został znacznie uszkodzony. Po wojnie przeprowadzono niezbędne remonty, a w 1959 r. pokryto kościół blachą. Po zakończeniu prac 21 sierpnia 1964 r. bp Bogdan Sikorski dokonał poświęcenia kościoła. Terytorium parafii: Budy Ciepielewskie, Budy Obrębskie, Budy Pobyłkowskie, Dzbanice, Dzierżenin, Gzowo, Karniewek, Klaski, Klusek, Mory, Murowanka, Obręb, Pobyłkowo Duże, Pobyłkowo Małe, Pogorzelec, Strzyże, Świeszewo, Trzepowo, Trzepowo Parcele, Wierzbica, Zaborze

VII  Niedziela  Wielkanocy – 17.05.20261. Dzisiejsza niedziela-VII Wielkanocna jest Uroczystością Wniebostąpienia Pański...
19/05/2026

VII Niedziela Wielkanocy – 17.05.2026

1. Dzisiejsza niedziela-VII Wielkanocna jest Uroczystością Wniebostąpienia Pańskiego. Najbliższa niedziela będzie Uroczystością Zesłania Ducha Św.- Zielone Świątki. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – codziennie po Mszy Św. o godz. 17.00.

2. Nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszy Św. o godz. 17.00. Dziękuję tym, którzy uczestniczą w nabożeństwach w kościele i przy wioskowych krzyżach i figurach. Uczestników z intencji Mszy Świętej o g. 17.45 zapraszam wcześniej do udziału w nabożeństwie majowym.

3. Boże Ciało-Zwracam się z prośbą do mieszkańców: Dzierżenina i Wierzbicy, Trzepowa i Świeszewa o przygotowanie ołtarza. Dziękuję P. Sołtysom i mieszkańcom za organizowanie się w tym temacie.

4. Spotkanie dzieci przygotowujące do I-szej Komunii Św. wtorek g. 18.30.

5. W niedzielę 31 maja będziemy przeżywać Pierwszą Komunię Świętą dzieci klas III. Msza Święta o godz. 11.00. Zapraszam Parafian i Gości do udziału we Mszach o godz. 9.00 i 15.00.

6. Kandydatów do sakr. Bierzmowania proszę o regularny udział we Mszach Świętych i wpis do indeksu.

7. Spotkanie RRN - w środę po Mszy Św. o g. 17.45.Zapraszam.

8. W sobotę odbędzie się pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Oborach. Wyjazd o godz. 7.00 spod kościoła. Organizuje Apostolat Maryjny Złota Róża. Zapisy u P. Anny Lubelskiej. Są jeszcze wolne miejsca.

9. 14 czerwca-niedziela- odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Wyjazd o godz. 6.00 spod kościoła. Koszt 100 zł. Organizuje męskie KŻR. Zapisy u P. Adam Górczak i Mirosława Lewandowskiego.

10. W najbliższą niedzielę po Mszy Św. o godz. 15.00 - modlitwa różańcowa Męskiego Koła Różańcowego. Zapraszam.

11. V Piesza Pielgrzymka z Winnicy do Pułtuska w intencji trzeźwości. Start w sobotę o godz. 9.00 spod kościoła w Winnicy. Pielgrzymka zakończy się Mszą Świętą w kościele szkolnym w Pułtusku o godz. 14.00. Będzie podstawiony autobus, który przewiezie pielgrzymów z powrotem do Winnicy. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych i pragnących pielgrzymować w intencji trzeźwości.

12. Ks. Mirosław Danielski zaprasza na Pielgrzymkę Gidle - Częstochowa. Wyjazd 11 czerwca g. 12.00 z Rynku przy dzwonnicy. Msza Św. w Sanktuarium w Gidlach. Przejazd na Jasną Górę, udział w apelu i nocleg u sióstr. 12 czerwca-udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Diabetyków.
Godz. 11.00 - Msza Święta w kaplicy Matki Bożej. Po Mszy Św.-Droga Krzyżowa. Czas wolny. Godz. 16.00-wyjazd z Jasnej Góry. Koszt z noclegiem-170 zł. Zapisy do 31 maja. Więcej informacji u Ks. Proboszcza. Dzwonimy na numer tel. 603 671 624

14. Solenizantom i jubilatom, Parafianom i Gościom życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Ks. Proboszcz

VI  Niedziela  Wielkanocy - 10.05.20261. Nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszy Św. o godz. 17.00. Dziękuję tym, którzy u...
16/05/2026

VI Niedziela Wielkanocy - 10.05.2026

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszy Św. o godz. 17.00. Dziękuję tym, którzy uczestniczą w nabożeństwach w kościele i przy wioskowych krzyżach i figurach. Uczestników intencji Mszy Świętej o g. 17.45 zapraszam o przyjście wcześniej i udziału w nabożeństwie majowym.

2. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada w najbliższy czwartek. Kościół przenosi ją na niedzielę. Od piątku rozpoczyna się w Kościele Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Spotkania dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Św.: wtorek - piątek g. 18.30. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.

4. Kandydatów do sakr. Bierzmowania proszę o regularny udział we Mszach Świętych i wpis do indeksu.

5. Spotkanie RRN - w środę po Mszy Św. o g. 17.45. Zapraszam.

6. 23 maja odbędzie się pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Oborach. Wyjazd o godz. 5.30 spod kościoła. Organizuje Apostolat Maryjny Złota Róża. Koszt to 100 zł.
Zapisy u P. Anny Lubelskiej.

7. 4 czerwca - Uroczystość Bożego Ciała. Zwracam się z prośbą do mieszkańców: Dzierżenina i Wierzbicy, Trzepowa i Świeszewa o przygotowanie ołtarza eucharystycznego.

8. W niedzielę 24 maja po Mszy Św. o godz. 15.00 - modlitwa różańcowa Męskiego Koła Różańcowego. Zapraszam.

9. W dniach 15-17-19-20 maja o godz. 19.00 w kinie „Narew” w Pułtusku odbędzie się projekcja filmu: Maryja, Matka Papieża - poruszającej opowieści ukazującej duchowe fundamenty życia św. Pawła II oraz szczególną rolę Matki Bożej w Jego drodze wiary.

10. Solenizantom i jubilatom, Parafianom i Gościom oraz uczniom klas ósmych życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Ks. Proboszcz

V Niedziela  Wielkanocy – 03.05.20261. W dzisiejszą niedzielę - 3 maja myśli nasze i modlitwy biegną na Jasną Górę do Ma...
05/05/2026

V Niedziela Wielkanocy – 03.05.2026

1. W dzisiejszą niedzielę - 3 maja myśli nasze i modlitwy biegną na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski. Dziękujemy za opiekę nad naszym narodem. Prośmy Matkę Bożą Jasnogórską za Ojczyznę, o Jej pomyślny rozwój i by nadal była wierna ślubom jasnogórskim.

2. Dzisiejsza niedziela to I-sza niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu. Na Mszy Św. Sumie- procesja eucharystyczna. Dziękuję Asyście Procesyjnej. Po Mszy Św. o godz. 15.00 - nabożeństwo majowe.

3. Dziękuję mieszkańcom wiosek za dekorację krzyża, kapliczki czy figury Matki Bożej. Zapraszam także do odprawiania nabożeństw majowych w wioskach. Jeśli nie uda się codziennie, to może 2/3 razy w tygodniu. Dobrze wyznaczyć dni w których mieszkańcy będą gromadzić się na wspólną modlitwę.

3. Z racji liturgicznego wspomnienia św. Floriana - patrona Strażaków przypadającego w poniedziałek życzę Druhnom i Druhom z jednostek OSP naszej Parafii: Bożego błogosławieństwa, satysfakcji z niesionej pomocy i opieki Św. Floriana.
Msza Św. w intencji OSP zostanie odprawiona 9 maja (sobota) o godz. 15.00 na którą serdecznie zapraszam.

4. W ostatnią sobotę - 31 dzieci klas IV odnowiło Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Dziękuję rodzicom za ofiarę na dar dla kościoła. Dzieci i rodziców zapraszam w najbliższą niedzielę na Msze Św. o godz. 9.00 i po odbiór zdjęć osobiście.

5. W kościele trwają nabożeństwa majowe. Najczęściej odprawiane są po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszam Parafian do udziału.

6. Spotkanie RRN - w środę po Mszy Św. o g. 18.00. Zapraszam.

7. 23 maja odbędzie się pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Oborach. Wyjazd o godz. 5.30 spod kościoła. Organizuje Apostolat Maryjny Złota Róża. Koszt to 100 zł. Zapis u P Anny Lubelskiej.

8. We wtorek i w piątek o godz. 18.45 w kościele - spotkania dzieci klas III przygotowujących się do I-szej Komunii Św.
Kandydatów do sakr. Bierzmowania, którzy nie przyszli na ostatnie spotkanie, zapraszam w sobotę od godz. 10.00 do 11.30 z indeksem.

9. W tygodniu przypada I-szy czwartek miesiąca. Zapraszam apostolat Złotą Różę na godz. 17.30 - Msza Św. i modlitwa różańcowa.

10. Pozdrawiam Parafian i Gości z życzeniem błogosławionego świętowania niedzieli i Bożej Opieki na cały tydzień. Ks. Proboszcz.

Fotorelacja z uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego ( część II )
05/05/2026

Fotorelacja z uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego ( część II )

Fotorelacja z uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. ( część I)31 dzieci klas IV z 5 szkół podstawowych: D...
05/05/2026

Fotorelacja z uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. ( część I)
31 dzieci klas IV z 5 szkół podstawowych: Dzierżenin, Gzowo, Pobyłkowo Duże, Niestępowo, Serock, naszych parafian, złożyło wyznanie wiary odnawiając przyrzeczenia chrzcielne.
Rodzice, którzy zechcieliby mieć wszystkie zdjęcia, mogą przekazać ks. proboszczowi nośnik do zgrania zdjęć. ( włożyć w kopertę podpisaną )

2 maja - sobota - to liturgiczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Myśli nasze i modlitwy kierujemy...
02/05/2026

2 maja - sobota - to liturgiczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Myśli nasze i modlitwy kierujemy ku Jasnej Górze.
Zapraszam na Msze Świętą o godz. 17.00. Jest to pierwsza sobota miesiąca. W naszym kościele różaniec fatimski z procesją do Figury Matki Bożej i nabożeństwo majowe.
Msza Święta o godz. 17.00 zostanie odprawiona za śp. Ks. Mieczysława Skowrona w 21 r. śmieci.
Ks. Mieczysław zmarł 6 maja 2005 r. przeżywszy 52 lata, w kapłaństwie 26.
Proboszczem w Parafii Dzierżenin był w latach 1998 - 2005.
Dzisiaj w naszym kościele o godz. 15.00 - uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez dzieci klas IV.
Zapraszam Parafian i wszystkich wypoczywających na ziemi dzierżenińskiej do udziału w nabożeństwie, także w pierwszą niedzielę maja - niedzielę adoracji Najświętszego Sakramentu.

1. Niedziela dobrego pasterza zaprasza nas do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Będziemy to czynić w tygodniu p...
28/04/2026

1. Niedziela dobrego pasterza zaprasza nas do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Będziemy to czynić w tygodniu podczas Mszy Św. Zapraszam do modlitwy osobistej w tej intencji.

2. W sobotę - 2 maja o godz. 15.00 - Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez dzieci klas IV. Spowiedź dzieci i ich rodzin – w piątek od g. 9.00 do 10.30.

3. I piątek miesiąca - Msza Św. o godz. 17.00 z nabożeństwem do Najśw. Serca Pana Jezusa i pierwsze nabożeństwo majowe.
I sobota miesiąca - Msza Św. o godz. 17.00 z nabożeństwem Fatimskim.
I niedziela miesiąca - niedziela adoracji Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna na Mszy Św. Sumie. Zapraszam asystę procesyjną.

4. Od piątku rozpoczynają się w kościele nabożeństwa majowe. Najczęściej będą odprawiane po Mszy Św. o godz. 17.00. Dziękuję mieszkańcom wiosek za dekorację krzyża, kapliczki i figury Matki Bożej. Zapraszam do odprawiania nabożeństw majowych w wioskach.

5. W piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Biskup Płocki udzielił wiernym dyspensy od zachowania postu piatkowe.

6. Pozdrawiam Parafian i Gości z życzeniem błogosławionego świętowania niedzieli i Bożej Opieki na cały tydzień. Ks. Proboszcz.

III  Niedziela  Wielkanocy – 19.04.20261. Niedziela Biblijna rozpoczynającą XVIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasł...
21/04/2026

III Niedziela Wielkanocy – 19.04.2026

1. Niedziela Biblijna rozpoczynającą XVIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: Odważnie głosić Ewangelię Boga i Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Siegnijmy w tygodniu po księgę Pisma Świętego, by Słowo Boże rozważyć i Nim żyć.

2. Trwają spotkania w kościele przygotowujące dzieci do Komunii Św. Generalnej, która będzie miała miejsce 2 maja o g. 15.00. Spotkania w tym tygodniu: wtorek i piątek o godz. 18.45. Obecność obowiązkowa wszystkich dzieci.

3. W środę - spotkanie RRN po Mszy Św. o godz. 18.00.

4. W najbliższą niedzielę po Mszy Św. o godz. 15.00 - różaniec Męskiego Koła Różańcowego. Zapraszam wszystkich chętnych na wspólną modlitwę.

5. W sobotę zapraszam kandydatów do sakr. Bierzmowania na rozmowę. Zabieramy indeks. Od godz. 9.00 do 12.00 - spotkanie indywidualne w kancelarii parafii. Zamykamy listę. Obecność obowiązkowa.

6. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 - spotkanie dzieci Pierwszej Komunii Świętej i rodziców. Obecność obowiązkowa.

7. Pozdrawiam Parafian i Gości z życzeniem błogosławionego świętowania niedzieli i Bożej Opieki na cały tydzień. Ks. Proboszcz.

II  Niedziela  Wielkanocy – 12.04.20261. W dzisiejszą II Niedzielę Wielkanocną odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia ...
13/04/2026

II Niedziela Wielkanocy – 12.04.2026

1. W dzisiejszą II Niedzielę Wielkanocną odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia po każdej Mszy Św. Po nabożeństwie możemy oddać cześć relikwiom błogosławionego Ks. Michała Sopoćki – spowiednika i kierownika duchowego S. Faustyny.
Zaufajmy Miłosierdziu Bożemu w tym trudnym czasie. Odmawiajmy w rodzinach Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam, by dzisiaj o godz. 15.00 pomodlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia i wyeksponować w domu obraz Jezusa Miłosiernego.

2. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez dzieci klas IV odbędzie się 2 maja (sobota) o godz. 16.00.
Parafialny dzień strażaka i uczczenie Św. Floriana odbędzie się
9 maja (sobota). Msza Święta o godz. 15.00. Już zapraszam Druhów i Druhny z jednostek OSP na uroczystość.
Sakrament Bierzmowania udzieli Ks. Biskup Szymon Stułkowski
28 września br. (poniedziałek) o godz. 18.00.

3. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Generalnej Komunii Św.
Spotkania w tym tygodniu: wtorek i piątek godz. 18.45.

4. Dziękuję za ofiary złożone na tace na rzecz Caritas Diecezji Płockiej zgodnie z życzeniem Ks. Biskupa.

5. W najbliższą niedzielę, rozpocznie się w Kościele XVIII Tydzień Biblijny i narodowe czytanie Pisma Św.

6. W środę - spotkanie RRN po Mszy Św. o godz. 18.00.

7. Dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego.
Pozostało 6 500 zł. Podam w najbliższym czasie cel zagospodarowania ofiary z kwiatów.

8. Pozdrawiam Parafian i Gości z życzeniem błogosławionego świętowania Niedzieli Miłosierdzia i Bożej Opieki na cały tydzień. Ks. Proboszcz.

1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św.: - Rezurekcja g. 6.00, następne o godz. 9.00, 11.30. 2. Składam podz...
11/04/2026

1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
Msze Św.: - Rezurekcja g. 6.00, następne o godz. 9.00, 11.30.

2. Składam podziękowanie za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego i dekoracji świątecznej. Dziękuję:
• Lektorom za przygotowanie liturgii nabożeństw, Ruchowi Rodzin Nazaretańskich, Apostolatowi Złota Róża, Asyście Procesyjnej za uświetnienie procesji rezurekcyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, ministrantom, szafarzowi Adamowi.
• P. Markowi naszemu kościelnemu za większą pracę w przed świątecznych dniach, dekorację kościoła, a także P. Organiście i Parafianom i Przyjaciołom.
• Dziękuję Wam Siostry i Bracia, że gromadziliście się na adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, a szczególnie uczestnikom nabożeństw Triduum Paschalnego.
• Dziękuję Druhom z OSP z Jednostek naszej parafii: Dzierżenin, Trzepowo, Gzowo, Pobyłkowo Duże, Dzbanice za wartę przy grobie Pańskim i uświetnienie Rezurekcji.
Zapraszam na parafialną uroczystość Św. Floriana - 9 maja na godz. 15.00
• Dziękuję za życzenia świąteczne. Odwzajemniam się także słowami życzeń dla Parafian i Gości. Życzenia świąteczne dla diecezjan nadesłał Biskup Płocki.

3. Poniedziałek Wielkanocny - Msze Święte o godz. 9.00, 11.30, 15.00. Zostanie odczytany list Rektora WSD w Płocku. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na rzecz tej katolickiej uczelni.

4. Pielgrzymka do Częstochowy - 11 kwietnia (sobota).
Wyjazd o g. 5.30zł. Udział w pielgrzymce RRN. W środę spotkanie RRN po Mszy Św. o g. 18.00.

5. Od poniedziałku w Kościele trwa Oktawa Wielkanocy i Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Odmawiamy Koronkę w kościele i w rodzinach. W tygodniu czynić będziemy po Mszy Św. o g. 18.00.
Najbliższa niedziela będzie Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszam do modlitwy o miłosierdzie Boże. Ofiary z tacy przeznaczone będą na Caritas Diecezji Płockiej.

6. Pozdrawiam Parafian i Gości z życzeniem błogosławionego świętowania Wielkanocy. Ks. Proboszcz

Adres

Dzierżenin 57
Dzierzenin
06-121POKRZYWNICA

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia pw. św. Tomasza Apostoła w Dzierżeninie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Parafia pw. św. Tomasza Apostoła w Dzierżeninie:

Udostępnij