19/05/2026
VII Niedziela Wielkanocy – 17.05.2026
1. Dzisiejsza niedziela-VII Wielkanocna jest Uroczystością Wniebostąpienia Pańskiego. Najbliższa niedziela będzie Uroczystością Zesłania Ducha Św.- Zielone Świątki. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – codziennie po Mszy Św. o godz. 17.00.
2. Nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszy Św. o godz. 17.00. Dziękuję tym, którzy uczestniczą w nabożeństwach w kościele i przy wioskowych krzyżach i figurach. Uczestników z intencji Mszy Świętej o g. 17.45 zapraszam wcześniej do udziału w nabożeństwie majowym.
3. Boże Ciało-Zwracam się z prośbą do mieszkańców: Dzierżenina i Wierzbicy, Trzepowa i Świeszewa o przygotowanie ołtarza. Dziękuję P. Sołtysom i mieszkańcom za organizowanie się w tym temacie.
4. Spotkanie dzieci przygotowujące do I-szej Komunii Św. wtorek g. 18.30.
5. W niedzielę 31 maja będziemy przeżywać Pierwszą Komunię Świętą dzieci klas III. Msza Święta o godz. 11.00. Zapraszam Parafian i Gości do udziału we Mszach o godz. 9.00 i 15.00.
6. Kandydatów do sakr. Bierzmowania proszę o regularny udział we Mszach Świętych i wpis do indeksu.
7. Spotkanie RRN - w środę po Mszy Św. o g. 17.45.Zapraszam.
8. W sobotę odbędzie się pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Oborach. Wyjazd o godz. 7.00 spod kościoła. Organizuje Apostolat Maryjny Złota Róża. Zapisy u P. Anny Lubelskiej. Są jeszcze wolne miejsca.
9. 14 czerwca-niedziela- odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Wyjazd o godz. 6.00 spod kościoła. Koszt 100 zł. Organizuje męskie KŻR. Zapisy u P. Adam Górczak i Mirosława Lewandowskiego.
10. W najbliższą niedzielę po Mszy Św. o godz. 15.00 - modlitwa różańcowa Męskiego Koła Różańcowego. Zapraszam.
11. V Piesza Pielgrzymka z Winnicy do Pułtuska w intencji trzeźwości. Start w sobotę o godz. 9.00 spod kościoła w Winnicy. Pielgrzymka zakończy się Mszą Świętą w kościele szkolnym w Pułtusku o godz. 14.00. Będzie podstawiony autobus, który przewiezie pielgrzymów z powrotem do Winnicy. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych i pragnących pielgrzymować w intencji trzeźwości.
12. Ks. Mirosław Danielski zaprasza na Pielgrzymkę Gidle - Częstochowa. Wyjazd 11 czerwca g. 12.00 z Rynku przy dzwonnicy. Msza Św. w Sanktuarium w Gidlach. Przejazd na Jasną Górę, udział w apelu i nocleg u sióstr. 12 czerwca-udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Diabetyków.
Godz. 11.00 - Msza Święta w kaplicy Matki Bożej. Po Mszy Św.-Droga Krzyżowa. Czas wolny. Godz. 16.00-wyjazd z Jasnej Góry. Koszt z noclegiem-170 zł. Zapisy do 31 maja. Więcej informacji u Ks. Proboszcza. Dzwonimy na numer tel. 603 671 624
14. Solenizantom i jubilatom, Parafianom i Gościom życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Ks. Proboszcz