23/05/2026
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24.05.2026
1. W liturgii tego tygodnia:
• Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.00, w niedzielę o godz. 15.00.
• Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Jutro, drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.30 i 17.30.
• Wtorek – św. Filipa Neri. Dzień Mamy, zapraszamy wszystkie mamy z naszej parafii z dziećmi. Msza św. o godz. 17.00, Po Mszy- Próba asysty prze Odpustem.
• Środa – Nowenna do MBNP. Zapraszamy klasę III z rodzicami.
• czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się o nowe, święte powołania kapłańskie. Pielgrzymka księży z całej diecezji do Tuchowa.
• piątek wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej. Zapraszamy klasę VII z rodzicami
2. W następną niedzielę, przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Trójcy Przenajświętszej. Przewodniczył jej będzie ks. Rafał Ciecieręga, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu W. Suma odpustowa o godz. 11.00. Od godz. 16.00 Festyn parafialny przy plebanii.
• Bardzo prosimy aby nasi parafianie przystąpili do spowiedzi świętej, by zyskać odpust. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.
• wszystkie feretrony i sztandary do procesji oraz baldachim starajmy się przygotować już w najbliższą sobotę popołudniu i delikatnie przystroić.
• o niesienie baldachimu prosimy panów z Chóru. Na sumę, zapraszamy również poczty sztandarowe: z Zespołu Szkolno-przedszkolnego; OSP.
• prosimy też rodziców, aby w procesji wzięły udział wszystkie dzieci z naszej parafii, zwłaszcza pierwszokomunijne w ich pięknych strojach, a także dziewczynki sypiące kwiaty i chłopcy dzwoniący dzwoneczkami oraz LSO i DSM, a to wszystko na większą chwałę Bożą.
3. Bóg zapłać wszystkim troszczącym się o wystrój naszego kościoła i jego otoczenia, a na sobotę zapraszamy: Czesławę Czapiga, Iwonę Bielat, Czesławę Siembab, Bogusławę Siembab, Katarzynę Wolak, Zofię Batko, Stanisławę Bielat, Wiesława Siembab, Andrzeja Kilian, Stanisława Grzech. Prosimy zabrać motyczki, grabki. Dziękujemy Pawłowi Śmiatacz i Grzegorzowi Wolak za prace przy przycięciu krzewów przy kościele i plebanii.
4. Zbliża się także Uroczystość Bożego Ciała prosimy, o słodycze dla naszych pociech, prosimy aby wszystkie ołtarze przygotować według ustalonego porządku. I-obok . p. Kiliana, II- obok p. Bukały, III-obok. P. Sołtysa, IV-przy Kościele. O przygotowanie ołtarzy na zbliżającą się Uroczystość Bożego Ciała prosimy:
I -parafian z ul. św. Jana - od r.p. Tadeusza i Małgorzaty Wąchały – r. p. Ferdynanda i Stanisławy Ryby .
II. parafian –odcinek od r.p. Tadeusza Drąga – r. p. Andrzeja Barłoga.
III. parafian z odcinka od r.p. Antoniego Wariasa – r. p. Zofii Warias.
IV. parafian – odcinek- od r. p. Dariusza Surgot – r. p. Tadeusza Wawrzonka. Plansze do dekoracji są w kancelarii. Bliższe informacje u p. Justyny.