24/05/2026
Ogłoszenia parafialne
24 V 2026 r.
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
1. DUCH. Dziś obchodzimy dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na modlitwie w Wieczerniku. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Dlatego przypominam, że pozostał tydzień na wypełnienie przykazania o „Komunii wielkanocnej”.
2. MARYJA. Jutro, w poniedziałek, 25 maja, w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Tego dnia świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 17.00. Po Mszy Świętej na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które członków Rady serdecznie zapraszam.
3. MSZE. Msze Święte w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i piątek o godz. 17.00; w środę o godz. 18.00; w czwartek i sobotę o godz. 9.00.
4. MAJOWE. Nabożeństwo majowe w tym tygodniu w naszym kościele: w poniedziałek, wtorek i piątek o godz. 16.30; w środę o godz. 17.30; w czwartek i sobotę po Mszy o godz. 9.00.
5. MATKA. We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Będziemy w tym dniu modlić się za nasze mamy. Żyjącym mamom będziemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
6. SPOWIEDŹ. W środę, 27 maja, od godz. 17.00 spowiedź przed bierzmowaniem. W związku z tym nabożeństwo majowe w środę będzie wyjątkowo o godz. 17.30, a Msza Święta o godz. 18.00 z błogosławieństwem krzyży dla kandydatów do bierzmowania. Na tę Mszę Świętą zapraszam również rodziców kandydatów i świadków. Po Mszy spotkanie dotyczące uroczystości bierzmowania.
7. BIERZMOWANIE. W czwartek, 28 maja, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza Święta w tym dniu o godz. 9.00, a po niej nabożeństwo majowe. Natomiast o godz. 18.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli im Ksiądz Biskup Edward Dajczak.
8. RÓŻANIEC. W sobotę, 30 maja, na Mszę Świętą o godz. 9.00 zapraszam wspólnotę ŻR naszej Parafii. Po Mszy nabożeństwo majowe i zmiana intencji i tajemnic różańcowych. W tym dniu w koszalińskiej katedrze odbędą się święcenia prezbiteratu. Kandydata do święceń polecam modlitwom wiernych.
9. PIERWSZA SPOWIEDŹ. W sobotę, 30 maja, o godz. 10.30 dzieci klas III podczas nabożeństwa odnowią przyrzeczenia chrztu świętego i przystąpią do I Spowiedzi Świętej.
10. PIERWSZA KOMUNIA. W przyszłą niedzielę, 31 maja, w Uroczystość Najświętszej Trójcy w naszym kościele przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przystąpią do I Komunii podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 i 12.00. W związku z tym wiernych, którzy zwyczajowo uczestniczą we Mszy o godz. 11.00 zapraszam w przyszłą niedzielę na Msze o godz. 8.00 lub 9.30.
11. PRASA. Polecam dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”, a za życzliwość, modlitwę oraz złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!
12. ODESZLI. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności śp. Jadwiga Habrat l. 90. i śp. Stefania Rorat l. 97. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Wszystkim moim Drogim Parafianom, Solenizantom i Jubilatom życzę otwartości na działanie Ducha Świętego oraz nieustannego czerpania mocy z Jego darów, którymi nas obdarza.