04/05/2026
Z okazji uroczystości ku czci świętego Floriana, patrona strażaków,
pragnę złożyć Wam, Drodzy Strażacy, najserdeczniejsze życzenia
oraz wyrazy głębokiej wdzięczności za Waszą służbę.
Niech święty Florian wyprasza Wam u Boga potrzebne łaski,
otacza swoją opieką w każdej chwili zagrożenia,
a Wasze serca napełnia pokojem, siłą i odwagą.
Dziękuję za Wasze poświęcenie, gotowość do niesienia pomocy
oraz świadectwo miłości bliźniego, które okazujecie każdego dnia.
Niech Pan Bóg błogosławi Waszej służbie,
a Najświętsza Maryja Panna ma Was w swojej opiece.
Życzę Wam bezpiecznych powrotów z każdej akcji,
zdrowia, jedności oraz satysfakcji z pełnionej misji.
Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem
Wasz Proboszcz Piotr Spychała