30/10/2022
Ogłoszenia duszpasterskie.
31 Niedziela Zwykła /30 października 2022 r./
• Serdecznie witam i pozdrawiam parafian, gości sympatyków naszej parafii. Życzę Wam w nadchodzącym tygodniu obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
• Od 31 października /poniedziałek/ Msze Św. w tygodniu o godzinie 16.00.
• We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Eucharystie tylko w kościele parafialnym o godz. 9.00 i 11.00. Po mszy św o godz. 11.00 z kościoła wyruszy procesja żałobna. W tym dniu katolik ma obowiązek uczestnictwa we Mszy Św.
• W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W poniedziałek o 15.30 ostatni różaniec. Wszystkim uczestnikom dziękuje za dar modlitwy.
• W środę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. O 15.30 Różaniec z wypominkami jednorazowymi. Msza Św w tym dniu o godz. 16.00.
• Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej przez cały listopad każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych możemy uzyskać dla nich odpust zupełny czyli darowanie kary doczesnej za grzechy uprzednio odpuszczone. Dla uzyskania odpustu należy: pobożnie nawiedzić cmentarz, kościół bądź kaplicę, odmówić modlitwę Ojcze nasz... i Wierzę w Boga..., być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.
• W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne:
W I czwartek modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele.
W I piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz. 9.00
• Dziękuje parafianom, którzy w tym tygodniu sprzątali i dekorowali nasze świątynie.
• Składać można wypominki jednorazowe i roczne.
• Zakupiliśmy do kościoła w parku świece ołtarzowe, a także do kościoła parafialnego alby dla służby liturgicznej, alby kapłańskie, a także nakrycia ołtarzowe w kolorach odpowiadających czasowi liturgicznemu. W realizacji mamy parafialną inwentaryzacje cmentarza. Opłaty cmentarne proszę regulować po skończonej inwentaryzacji. Powstała już strona internetowa parafii /www.parafiadebowalaka.pl/. Zachęcam do oglądania i przekazywania sugestii dotyczących jej wyglądu i funkcjonowania.
• Bardzo serdecznie proszę, aby na czas jesienny i zimowy w trakcie Mszy św. o godz. 11.00 w kościele filialnym nie parkować samochodów na terenie kościoła. Za zrozumienie serdecznie dziękuje.
• Zwracam się z serdeczną prośbą, aby nie wyrzucać liści do śmietników, ale na łączkę za cmentarzem. Jest to produkt biodegradalny więc sam się zutylizuje. Ustawiono na czas listopadowy duży śmietnik przy wejściu na cmentarz.
• Jeśli ktoś posiada nadmiar ziemi, a nie ma gdzie jej złożyć to zwracam się z serdeczną prośbą o składowanie jej na łące za cmentarzem.
• Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na kolektę składane w kopertach czy wpłacane na konto parafialne. Wszystkim za dobro niech Pan Bóg błogosławi.
• W zakrystii nabyć można tygodnik „Niedziela”.
• Intencje Mszy Św........