Wspólnota Św. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim

Wspólnota Św. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim Dla wszystkich, którzy zechcą wesprzeć naszą Wspólnotę:
nr konta: 41 1320 1537 3266 7248 3000 0001

"Jeszcze tylko Wam przypomnę:Jezus czeka na Was szczerze,Sam chce dać się Wam w ofierze.Jezus wkracza w ludzkie dziejePr...
06/01/2026

"Jeszcze tylko Wam przypomnę:
Jezus czeka na Was szczerze,
Sam chce dać się Wam w ofierze.

Jezus wkracza w ludzkie dzieje
Pragnie wzbudzić w Was nadzieję! " (Anioł)

Spoglądajmy zawsze ufnie w Niebo i miejmy wiarę tak silną jak Mędrcy ze Wschodu.

Dziękujemy za wspólne wędrowanie w Dębskim Orszaku Trzech Króli i modlitwę.

A na koniec jeszcze kilka ujęć z dzisiejszego wydarzenia nadesłanych przez orszakowych Dwórki i Rycerzy.

Orszak Trzech Króli - Fundacja
Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim
Diecezja Warszawsko-Praska

06/01/2026
06/01/2026

Na drodze do parafialnego Betlejem spotkaliśmy diabły, które zapraszały nas do rozpaczy. Na szczęście nasze dzielne orszaki Rycerzy i Dwórek poradziły sobie z atakiem. Wiemy, że diabły żyją rozpaczą - My żyjemy NADZIEJĄ!

W dniu 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli,serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na...
04/01/2026

W dniu 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli,
serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą o godz. 18.00.

Eucharystię ubogaci kolędowanie zespołu Rodziny Prusik, w którym zabrzmią wyjątkowe dźwięki:
🎶 saksofonu, puzonu, tuby, trąbki, skrzypiec oraz instrumentów klawiszowych.🎺🎻🎷🪗🎸🎹

Niech wspólny śpiew i muzyka pomogą nam jeszcze głębiej przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia.

Po Mszy Świętej będzie można nabyć szopki bożonarodzeniowe oraz kalendarze.

Niech to spotkanie stanie się czasem modlitwy, radości i wspólnego kolędowania
przy żłóbku Nowonarodzonego Pana.

Z wielką radością i otwartym sercem zapraszamy do wspólnego przeżycia Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 styczni...
04/01/2026

Z wielką radością i otwartym sercem zapraszamy do wspólnego przeżycia Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2026 roku (we wtorek) w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębem Wielkim.

W tym roku poprowadzi nas hasło „Nadzieją się cieszą” — bo tam, gdzie rodzi się Chrystus, rodzi się także nadzieja, która jednoczy, umacnia i prowadzi.

Nasze spotkanie rozpocznie się o godz. 11.15 pod Urzędem Gminy, gdzie każdy uczestnik otrzyma królewską koronę w jednym z trzech kolorów: 👑niebieskim,👑 czerwonym lub👑 zielonym — znak wspólnej drogi, różnorodności i jedności.

O godz. 11.30 powitamy Mędrców ze Wschodu i razem, 📣🎶🎤śpiewem kolęd oraz radosnym krokiem, wyruszymy ku naszemu kościołowi, który na ten dzień stanie się 🌠parafialnym Betlejem.

O godz. 12.00 uroczysta Msza Święta.

Niech ten orszak będzie czymś więcej niż przemarszem — niech stanie się świadectwem wiary, chwilą zatrzymania i radosnym wyznaniem, że chcemy iść za Światłem. Zabierzmy ze sobą domowników, sąsiadów, przyjaciół, otwórzmy serca i głosy, by wspólnie ogłosić Dobrą Nowinę.

Wyruszmy razem — bo nadzieja ma swoją drogę, a my ją znamy. ✨🙏

Diecezja Warszawsko-Praska
Orszak Trzech Króli - Fundacja
Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim

ZAWSZE W GÓRĘ! To motto patrona naszego wydarzenia - św. Pier Giorgio Frassatiego. Wyrażało jego miłość do wspinaczki gó...
26/10/2025

ZAWSZE W GÓRĘ! To motto patrona naszego wydarzenia - św. Pier Giorgio Frassatiego. Wyrażało jego miłość do wspinaczki górskiej i głębokiego dążenia do świętości w codziennym życiu.

Dzisiaj Pier Giorgio napewno patrzył z góry na naszą parafię i głęboko się rozradował. Na Mszę Świętą do naszego kościoła licznie przybyły rodziny z dziećmi. W liturgii Słowa posługiwały Siostry Sercanki ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, zwane Siostrami Sercankami. Siostry przywiozły ze sobą relikwie i obrazy swojego założyciela św. Józefa Sebastiana Pelczara i współzałożycielki s. Matki Klary, Ludwiki Szczęsnej.

Po modlitwie eucharystycznej udaliśmy się w korowodzie z relikwiami świętych I błogosławionych do sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej. Rodzinną zabawę poprowadził Wodzirej Arek. Na początku tradycyjnie pamiątkowa fotka 📷, później tańce 💃🕺, zgadywanki, przejście przez Bramę do Nieba i losowanie 3 szczęśliwych numerków. W tym roku 3 rodziny otrzymały niespodzianki🎁🎁🎁, które mamy nadzieję, umilą rodzinne spędzanie czasu.

Był także tort o niebiańskim smaku i bańki wodne spadające z "nieba ". Przez cały czas działała kawiarenka ze słodkościami z kawą i herbatą.

Dzieci wygrywały również cukierki "Boguchwałki" Choco dopasowując atrybuty do wybranych świętych. Ten punkt obsługiwali Członkowie Wspólnoty opowiadając najmłodszym niesamowite historie tych postaci.

Każdy mały uczestnik balu otrzymał upominek - czekoladę, obrazek ze św.Pier Giorgio Frassatim , balon ze świętym, krówki i krzyżówkę do rozwiązania z patronem wydarzenia, a także odblaski, zeszyty, długopisy i inne.
Chętni mogli też zaopatrzeć się bezpłatnie w medaliki z Matką Bożą na rzemyku i czasopismo Mały Gość Niedzielny .

Dużo się dziś u nas działo. Było wesoło i rodzinnie. Dziękujeny, że byliście z nami ! ❤️🙏
"Chwała Panu i Maryi!
Mamy nadzieję, że wspomnienia z korowodu i balu pozostaną w Was na długo.

A teraz ważne ! Z całego serca dziękujemy:

🌹 Księdzu Proboszczowi Sławomirowi Żarskiemu za współfinansowanie wydarzenia.
Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim
🌹 Księdzu Rogerowi za posługę i obecność.
🌹 Kochanym Siostrom, które modlily sie za naszą parafię i przyjechały z daleka, by opowiedzieć nam o Zgromadzeniu.
🌹 Wodzirejowi Arkowi za wspaniałą zabawę
🌹 Wszystkim Przyjaciołom Wspólnoty, rodzicom, babciom, ciociom, którzy przygotowali słodkości do kawiarenki i w niej posługiwali.
🌹 Naszej kochanej Agata Trebnio za upieczenie pysznego tortu.
🌹 Naszym Braciom z Plutonu Różańcowego za to, że zawsze możemy na nich liczyć we wszystkim .
🌹 Anna Salamon ilustracje, Aniu dziękujemy za wspaniały portret św. Pier Giorgia Frassatiego, który dla nas namalowałaś.
🌹Dyrekcji Szkoła Podstawowa im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkim za użyczenie sali gimnastycznej.
🌹 Instytut Gość Media, Księgarnia św. Jacka za ufundowanie upominków dla dzieci.

Św. Pier Giorgio Frassati, módl się za nami. 🙏 Święci nasi patronowie, módlcie się za nami.🙏
Wszyscy Święci i Święte Boże, módlcie się za nami🙏

Do zobaczenia na ścieżkach wiary. 😊👋

Diecezja Warszawsko-Praska







Wspólnota Św. Piotra i Pawła,  Ksiądz Proboszcz Sławomir Żarski i ks. Roger Gładki serdecznie zapraszają wszystkie rodzi...
12/10/2025

Wspólnota Św. Piotra i Pawła, Ksiądz Proboszcz Sławomir Żarski i ks. Roger Gładki serdecznie zapraszają wszystkie rodziny z dziećmi, również te z poza naszej parafii, na Korowód i Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 26 października, w niedzielę o godz. 14.00.

Patronem wydarzenia jest św. Piotr Frassati, patron młodzieży, studentów, ludzi gór oraz członków Akcji Katolickiej. Jego życie nacechowane było pasją do alpinizmu, służbą ubogim i wiarą.

Rozpoczniemy uroczystą Mszą Świętą w intencji dzieci. Po Eucharystii pójdziemy w korowodzie z relikwiami świętych I błogosławionych na bal do sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej.

W tym roku zabawę poprowadzi Wodzirej Arek.
Przygotujcie stroje świętych i blogoslawionych. Załóżcie wygodne buty. Będzie się działo 💃🕺.

W programie konkursy, losowanie niespodzianki dla rodziny i słodki poczęstunek.

Do zobaczenia. 😇.
Diecezja Warszawsko-Praska

Kończy się powoli Rok Jubileuszowy. Korzystając z danego czasu łaski, kiedy możemy uzyskać odpust za siebie lub osobę zm...
12/10/2025

Kończy się powoli Rok Jubileuszowy. Korzystając z danego czasu łaski, kiedy możemy uzyskać odpust za siebie lub osobę zmarłą, nasza Wspólnota wyruszyła na pielgrzymkę pieszą do Kościoła Jubileuszowego Sanktuarium św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim.

🙏W drodze modliliśmy się za wstawienncitwem św. Piotra i Pawła w intencjach własnych, ale także za Ciebie Bracie i Siostro, za całą naszą parafię, za wszystkie rodziny - szczególnie, te które przeżywają kryzysy, za młodzież, za chorych, zmarłych, samotnych, o pokój na świecie, o ochronę przed wszelkim złem dla naszej Ojczyzny. Pamiętaliśmy o każdej Wspólnocie posługującej w naszym kościele i w wiele jeszcze innych intencjach.

Wzięliśmy udział w Eucharystii z modlitwą jubileuszową. W kaplicy adoracji modliliśmy na różańcu.

I jeszcze .... zjedliśmy pyszne ciacho i wypiliśmy kawusię w Kawiarence "Antonówce pod Zakrystią" mieszczącej się na terenie parafii. ☕️🍰🍪🥮🍩. Ależ tam jest miło. Parafianie przyjęli nas z otwartymi ❤️🩷💗. Dziękujemy 🌹

To był dla nas blogoslawiony czas.
Zachęcamy - skorzystajcie z możliwości uzyskania odpustu zupełnego. Kościół Jubileuszowy jest tak bardzo blisko.

HISTORYCZNE WYDARZENIE W NASZEJ PARAFII.Zapraszamy wszystkie rodziny w niedzielę29 czerwca 2025 r o godz. 9.00 na bardzo...
28/06/2025

HISTORYCZNE WYDARZENIE W NASZEJ PARAFII.

Zapraszamy wszystkie rodziny w niedzielę
29 czerwca 2025 r o godz. 9.00 na bardzo ważne wydarzenie - wprowadzenie relikwii św. Piotra i Pawła do Kościoła.

Uroczystościom duchowym będzie przewodniczył ks. Bp Romuald Kamiński. Po Eucharystii odbędzie się procesja wokół kościoła. 🙏🙏🙏

Na drugą część odpustowo-rekreacyjną zapraszamy na plac parafialny. Wspólnoty parafialne przygotowały dla Was ciasto, zupkę, lemoniadę, kreatywne warsztaty dla dzieci. Będziemy na Was czekać już od godz. 13.00
🥤🍰🧋🍩☕️🍪🥮🥧🫕🧋🥤🥣🍩🥮🍵🍮🧋🥤

Młodzież z ks. Rogerem na czele zaprasza na stoisko Duchowego Pogotowia Ratunkowego - będziecie mogli złożyć intencje do modlitwy za młodych z naszych domów, za młodzież pogubioną, nie praktykującą, uzależnioną....
Wszystko możemy w tym, który nas umacnia. Śmiało zatem, z nadzieją i ufnością w Boże prowadzenie przyjdźcie złożyć intencje do omadlania 📝 🙏 😊

O godz. 15.00 odbędzie sie koncert Arki Noego.
🎤💽 🎶🎺🎵🎻🎶🎸🎼🪗🎤🎷🎧🥁🎙🎵📸

Życzymy owocnej modlitwy, a później dobrej zabawy. Ubogaćmi się wszystkimi darami tego dnia. Pozdrawiamy Was serdecznie.
Z Panem Bogiem i Maryją.

Diecezja Warszawsko-Praska
Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim
ARKA NOEGO OFFICIAL


Już w najbliższy czwartek 29 maja zapraszamy do naszej Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim na Mszę Świętą o g...
27/05/2025

Już w najbliższy czwartek 29 maja zapraszamy do naszej Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim na Mszę Świętą o godz. 18.00 i spotkanie z Piotr Wołochowicz. Temat spotkania - bardzo ważny dla naszych rodzin.

Diecezja Warszawsko-Praska

Zbliża się wspomnienie liturgiczne patrona naszej szkoły. Z tej okazji będziemy się modlić w intencji naszej szkolnej społeczności, a także mamy przygotowaną niespodziankę.
Bł. Kard. Stefan Wyszyński mawiał, że nie ma spraw ważniejszych niż wychowanie dzieci oraz że szkoła powinna wspierać rodzinę w wychowaniu. Chcemy być wierni Jego nauczaniu, dlatego zapraszamy na Mszę Św. w intencji naszej szkoły oraz wykład p. Piotra Wołochowicza dla rodziców pt. "Wychowanie do wartości we współczesnym świecie".

KRÓL MIŁOŚCI jest w naszej kaplicy adoracji. Czeka, przejęty oczekiwaniem, pragnie naszej obecności i modlitwy gorącej, ...
28/01/2025

KRÓL MIŁOŚCI jest w naszej kaplicy adoracji. Czeka, przejęty oczekiwaniem, pragnie naszej obecności i modlitwy gorącej, płynącej z serca.

WEJDŹ TAM RAZ. USŁYSZ CISZĘ,
A W CISZY MÓWI BÓG i uciszy cię do głębi,
i spocznie rosą na twoich wargach.
Zawołaj wtedy: Panie, dobry jak chleb....
bądź pochwalony, bądź adorowany,
teraz i na wieki. Amen.
TO WŁAŚNIE BĘDZIE ADORACJA.
MODLITWA DO TEGO, KTÓRY JEST.

Zapraszamy na nocne czuwanie przy Panu Jezusie w Najświętszym Sakramencie w każdy pierwszy piątek miesiąca od godz. 19.30 do 7.00 rano i nabierania z ufnością z tego niewyczerpanego naczynia miłosierdzia.

Lista zapisów na adorację jest cały czas dostępna w kruchcie kościoła. Zapisujmy się, aby wiedzieć o sobie i czuwać przy Panu Jezusie z radością i pokojem.




Adres

05/311
Debe Wielkie
05-311

Telefon

+48602877968

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Wspólnota Św. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Wspólnota Św. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim:

Udostępnij