26/10/2025
ZAWSZE W GÓRĘ! To motto patrona naszego wydarzenia - św. Pier Giorgio Frassatiego. Wyrażało jego miłość do wspinaczki górskiej i głębokiego dążenia do świętości w codziennym życiu.
Dzisiaj Pier Giorgio napewno patrzył z góry na naszą parafię i głęboko się rozradował. Na Mszę Świętą do naszego kościoła licznie przybyły rodziny z dziećmi. W liturgii Słowa posługiwały Siostry Sercanki ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, zwane Siostrami Sercankami. Siostry przywiozły ze sobą relikwie i obrazy swojego założyciela św. Józefa Sebastiana Pelczara i współzałożycielki s. Matki Klary, Ludwiki Szczęsnej.
Po modlitwie eucharystycznej udaliśmy się w korowodzie z relikwiami świętych I błogosławionych do sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej. Rodzinną zabawę poprowadził Wodzirej Arek. Na początku tradycyjnie pamiątkowa fotka 📷, później tańce 💃🕺, zgadywanki, przejście przez Bramę do Nieba i losowanie 3 szczęśliwych numerków. W tym roku 3 rodziny otrzymały niespodzianki🎁🎁🎁, które mamy nadzieję, umilą rodzinne spędzanie czasu.
Był także tort o niebiańskim smaku i bańki wodne spadające z "nieba ". Przez cały czas działała kawiarenka ze słodkościami z kawą i herbatą.
Dzieci wygrywały również cukierki "Boguchwałki" Choco dopasowując atrybuty do wybranych świętych. Ten punkt obsługiwali Członkowie Wspólnoty opowiadając najmłodszym niesamowite historie tych postaci.
Każdy mały uczestnik balu otrzymał upominek - czekoladę, obrazek ze św.Pier Giorgio Frassatim , balon ze świętym, krówki i krzyżówkę do rozwiązania z patronem wydarzenia, a także odblaski, zeszyty, długopisy i inne.
Chętni mogli też zaopatrzeć się bezpłatnie w medaliki z Matką Bożą na rzemyku i czasopismo Mały Gość Niedzielny .
Dużo się dziś u nas działo. Było wesoło i rodzinnie. Dziękujeny, że byliście z nami ! ❤️🙏
"Chwała Panu i Maryi!
Mamy nadzieję, że wspomnienia z korowodu i balu pozostaną w Was na długo.
A teraz ważne ! Z całego serca dziękujemy:
🌹 Księdzu Proboszczowi Sławomirowi Żarskiemu za współfinansowanie wydarzenia.
Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim
🌹 Księdzu Rogerowi za posługę i obecność.
🌹 Kochanym Siostrom, które modlily sie za naszą parafię i przyjechały z daleka, by opowiedzieć nam o Zgromadzeniu.
🌹 Wodzirejowi Arkowi za wspaniałą zabawę
🌹 Wszystkim Przyjaciołom Wspólnoty, rodzicom, babciom, ciociom, którzy przygotowali słodkości do kawiarenki i w niej posługiwali.
🌹 Naszej kochanej Agata Trebnio za upieczenie pysznego tortu.
🌹 Naszym Braciom z Plutonu Różańcowego za to, że zawsze możemy na nich liczyć we wszystkim .
🌹 Anna Salamon ilustracje, Aniu dziękujemy za wspaniały portret św. Pier Giorgia Frassatiego, który dla nas namalowałaś.
🌹Dyrekcji Szkoła Podstawowa im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkim za użyczenie sali gimnastycznej.
🌹 Instytut Gość Media, Księgarnia św. Jacka za ufundowanie upominków dla dzieci.
Św. Pier Giorgio Frassati, módl się za nami. 🙏 Święci nasi patronowie, módlcie się za nami.🙏
Wszyscy Święci i Święte Boże, módlcie się za nami🙏
Do zobaczenia na ścieżkach wiary. 😊👋
Diecezja Warszawsko-Praska