Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Serc Naszych w Dąbrówkach

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Serc Naszych w Dąbrówkach Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Serc Naszych
w Dąbrówkach k/Łańcuta . Ważne wydarzenia z życia parafii informacje i ogłoszenia. biskupa I. nr 4).

Miejscowość Dąbrówki założona została w 1584 roku przez Krzysztofa Pileckiego - ówczesnego właściciela dóbr łańcuckich i jego żonę Annę z Sienna. Dąbrówki wchodziły w skład włości łańcuckiej; tak więc kolejno po Pileckich właścicielami wsi byli Stadniccy, Lubomirscy i Potoccy. Dynastia Potockich ulokowała w tej miejscowości cały szereg budynków związanych z gospodarką leśną. W latach 1845 - 1846 w

ybudowano siedzibę nadleśnictwa. Około 1860 roku wzniesiono suszarnię nasion, a w latach 1900- 905 budynek Dyrekcji Lasów oraz gajówkę. W centrum wsi przy drodze do Leżajska 1909 roku wzniesiona została szkoła powszechna, w której zajęcia odbywały się do 1994 roku. W latach trzydziestych powstało Koło Rolnicze i Dom Ludowy. W Dąbrówkach funkcjonował prom. Poza tym nieprzerwanie od XIX wieku po okres międzywojenny we wsi prowadzono karczmę. W czasie powojennym najważniejszą inwestycją była budowa Ośrodka Remontowo - Budowlanego Lasów Państwowych wokół dawnych budynków Potockich, budowa Kościoła Parafialnego oraz nowej szkoły z salą gimnastyczną. Parafię w Dąbrówkach erygowano w 1966 roku, natomiast Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski wzniesiono w roku 1972 z inicjatywy księdza proboszcza Tadeusza Zycha. Świątynia usytuowana jest w środku wioski, przy drodze do Smolarzyn i Białobrzegów. Terytorialnie Dąbrówki należą do gminy Czarna w powiecie łańcuckim w ramach województwa podkarpackiego. HISTORIA KOŚCIOŁA POD WEZWANIEM MATKI BOŻEJ - KRÓLOWEJ POLSKI

Dąbrówki od samego początku należały do parani Farnej w Łańcucie. W 1923 roku hrabina Potocka zakupiła karczmę żydowską przy drodze głównej wraz z działką i sprowadziła Siostry Służebniczki Najświętszej Marii Panny, które założyły ochronkę dla dzieci i sprawowały nad nimi opiekę. W latach 50 - tych miejsce tzw. ochronki zostało przebudowane na kaplicę. W roku 1966 przy tej kaplicy utworzona została nowa parafia Dąbrówki, wyłączona z parafii Łańcut. Pierwszym proboszczem mianowanym przez ks. Tokarczuka był ksiądz kanonik Tadeusz Zych. Do nowopowstałej parafii należała także sąsiednia Wola Dalsza. Kaplica okazała się za mała, dlatego w 1970 roku zapadła decyzja o budowie nowego kościoła parafialnego. Władze komunistyczne nie udzieliły oczywiście zezwolenia na wykonanie projektu świątyni i jej budowy. Jednak mieszkańcy Dąbrówek wbrew nieprzychylnej decyzji władz państwowych w listopadzie 1970 roku rozpoczęli budowę kościoła. Zaangażowanie społeczności lokalnej było ogromne, gdyż na święta Bożego Narodzenia kościół by już przykryty. Nie obeszło się bez szykanowania ze strony ówczesnych władz. Ludzie byli prześladowani, aresztowani, wzywani na przesłuchania, ale mimo tych faktów nie poddali się tylko odważnie kontynuowali budowę świątyni. W 1971 roku kościół został oddany i poświęcony przez ks. arcybiskupa lgnacego Tokarczuka. Od tej pory cała parafia skupiona była przy nowej świątyni. Dnia 15 czerwca 1983 roku na podstawie dekretu o utworzeniu parafii w Woli Dalszej dotychczasowa parafia Dąbrówki została podzielona, w sąsiedniej miejscowości natomiast powstała odrębna parafia. ARCHITEKTURA ŚWIĄTYNI, POLICHROMIA ORAZ RZEŹBY

Kościół parafialny pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski znajduje się w centrum wsi przy drodze do Smolarzyn i Białobrzegów. Zbudowany jest z cegły, obecnie otynkowany z pomalowanym na czerwono dachem. Wnętrze świątyni w Dąbrówkach jest jednoprzestrzenne jednak sprawia wrażenie konstrukcji trójnawowej dzięki ośmiu kolumnom, które pełnią głównie funkcję podporową i są rozmieszczone symetrycznie wzdłuż wejścia głównego (fot. Po obydwu stronach ścian bocznych kościoła znajdują się specjalnie zaprojektowane okna - trzy z lewej (ponieważ w miejscu drugiego okna od ściany frontowej dobudowano kaplicę, w której znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej Dąbrowskiej) i cztery z prawej strony, zakończone łukami. W oknach umieszczone są witraże o treści maryjnej z wezwań litanii loretańskiej. Witraże zaprojektowała i wykonała pracownia p. Siudaka z Jarosławia. W 1975 roku kościół otrzymał nową polichromię, którą wykonał Polski Związek Artystów Plastyków z Rzeszowa. Budowa kościoła była szybka i bez konkretnego projektu dlatego przez dłuższy okres czasu jego wizerunek wewnętrzny jak i zewnętrzny byt dosyć skromny. W 2001 roku z inicjatywy obecnego ks. proboszcza Czesława Prucnala, Rady Parafialnej i mieszkańców wsi podjęto decyzję o jego rozbudowie. W pierwszym stadium prac architektonicznych dobudowano wieżę przy głównym wejściu do świątyni. Następnym etapem rozbudowy było prezbiterium. W roku 2004 zburzona została ściana główna prezbiterium i dobudowano absydę. Dzięki temu część kościoła, w której znajdował się ołtarz wydłużyła się, a utworzone w środku dwa sklepione łuki nadały wnętrzu bardziej sakralny wygląd. W roku 2005 z lewej strony świątyni dobudowana została kaplica Matki Bożej, w której umieszczony został wspomniany już łaskami słynący obraz Najświętszej Marii Panny „Królowej Serc Naszych” natomiast w 2006 roku cały kościół otrzymał nową polichromię (wykonaną przez Jerzego Zatorskiego w czasie od czerwca do grudnia 2006r.), a pozostałe części stałych dekoracji ściennych zostały odnowione. Jak już zostało wyżej wspomniane Kościół pod wezwaniem Matki Bożej w Dąbrówkach ma obecnie bogatą i niezwykle barwną polichromię. W nawie bocznej z lewej strony na ścianie głównej frontowej znajdują się obrazy przedstawiające świętych i sceny z Nowego Testamentu.

Bóg pełen miłości niech błogosławi wszystkim Mamom nie tylko w Dniu Święta, ale zawsze obdarzając zdrowiem i siłami, mił...
26/05/2026

Bóg pełen miłości niech błogosławi wszystkim Mamom nie tylko w Dniu Święta, ale zawsze obdarzając zdrowiem i siłami, miłością i wdzięcznością ze strony dzieci. MATKA BOŻA KRÓLOWA SERC NASZYCH swoją miłością i opieką niech zawsze otacza każdą Mamę. Wszystkiego najlepszego w Dniu Święta dla wszystkich Mam:)!!! 💐💐💐

MARYJO,  MATKO KOŚCIOŁA, módl się za nami. Drugi dzień Zielonych Świąt, po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
25/05/2026

MARYJO, MATKO KOŚCIOŁA, módl się za nami.
Drugi dzień Zielonych Świąt, po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

23/05/2026

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Ogłoszenia duszpasterskie - 24.05.2026r.
1.W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego za publiczne odmówienie hymnu ,,O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj popołudniu o godz. 14.15 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy, o godz. 14.45 – Nabożeństwo Majowe i o godz.15.00 Msza św.
2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na codzienne Nabożeństwa Majowe.
3. Jutro drugi dzień Zielony Świąt - Święto NMP Matki Kościoła, zapraszamy na Eucharystię i Majówkę.
4. We wtorek - Dzień Mamy (26 maja), zechciejmy z wdzięcznością zwrócić się do Królowej Serc Naszych najtroskliwszej Matki Niebieskiej i wypraszajmy Boże błogosławieństwo dla naszych ziemskim mam.
5. Zapraszamy chętnych chłopców z klas trzecich po I Komunii św. do ministrantury. W środę po Mszy św. na zbiórka kandydatów do ministrantów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy.
6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Zapraszamy na czwartkową Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, w czasie adoracji możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 18.30 Nabożeństwo Majowe i Msza św.
7. Spotkanie oazowe dzieci i młodzieży w piątek po Mszy św. wieczornej.
8. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy o podjęcie troski o czystość naszego kościoła rodziny Państwa: Dudek Witold (28), Michno Bartłomiej (28a), Stopyra, Krupa (29), Korzeniowski Adrian (29a), Michno Bernarda (30), Michno Bogdan (32). Bóg zapłać parafianom, którzy się przyczynili do przygotowania dekoracji na dzisiejszą Uroczystość.
9. W przyszłą niedzielę Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
10. W sobotę - 30 maja o godz. 7.45 wyjazd z parkingu przy kościele na Pielgrzymkę do Sanktuarium w Dębowcu i do Miejsca Piastowego.
11. W tym roku Procesja Bożego Ciała pójdzie w kierunku Smolarzyn, bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy. Ołtarze: I – przy domu: Państwa Babiarz Czesław; II ołtarz – Państwo Wawrykowicz, III ołtarz – Państwo Gołojuch; IV ołtarz – Państwo Dziedzic. Bardzo proszę, aby sąsiedzi i parafianie z okolicy pomogli przy przygotowaniach ołtarzy.
12. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas VI a i b i VII a i b odbędzie się piątek 29 maja o godz. 18.30 (rozpoczęcie Majówką, a następnie Msza św.).
13. Ogłoszenie grzecznościowe: Sołtys i Rada Sołecka Dąbrówek zaprasza na Zebranie Wiejskie w dniu 26 maja (wtorek) o godz. 19.00 w Ośrodku Kultury. Zaś w niedzielę 31 maja serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i mieszkańców na ,,Święto Dęba i Borówki” organizowane w naszej miejscowości.
14. W ostatnim czasie zmarł ś.p. Stanisław Wilczek, módlmy się o pokój wieczny i miłosierdzie Boże dla zmarłego parafianina.

__________

INTENCJE MSZALNE - 25.05. – 31.05.2026r.
Poniedziałek – 25 maja
7.00 +Joanna Mach – od Aleksandry Mastyj z rodziną
18.30 +Leszek Sobkowicz w 3 rocz. śmierci
Wtorek – 26 maja
7.00 +Anastazja Wojnar – od kuzyna Kazimierza z Bielska Białej
18.30 Mama +Genowefa w 22 rocz. śmierci
Środa – 27 maja
7.00 +Zofia Kochanowicz – od Piotra i Katarzyny Janczura z rodziną
18.30 +Joanna Mach – od rodziny Walawender z Rakszawy i Piaseczna
Czwartek – 28 maja
7.00 +Joanna Mach – od Marii i Anety Dec
18.30 +Anastazja Wojnar – od wnuka Artura
Piątek – 29 maja
7.00 +Jacek Janczura – od cioci Marii i wujka Andrzeja z Łańcuta
18.30 +Joanna Mach – od siostry Natalii z rodziną
Sobota – 30 maja
7.00 +Joanna Mach – od Gabrieli Bogaczewicz z rodziną
18.30 +Anastazja Wojnar – od wnuczka Pawła z rodziną
NIEDZIELA – 31 maja – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
8.00 ++Za zmarłych rodziców: +Józef i +Maria Gwizdak
10.30 +Joanna Mach – od siostry Beaty z rodziną
15.00 +Maria i +Władysław Kowal w rocz. śmierci

ZAPRASZAMY NA CZUWANIE MODLITEWNE PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. POCZĄTEK - MSZA ŚW. W SOBOTĘ (23 maja) o ...
22/05/2026

ZAPRASZAMY NA CZUWANIE MODLITEWNE PRZED UROCZYSTOŚCIĄ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. POCZĄTEK - MSZA ŚW. W SOBOTĘ (23 maja) o 18.30 ZAKOŃCZENIE o 21.00 APELEM JASNOGÓRSKIM.

Bożemu Miłosierdziu polecamy ś.p. Stanisława Wilczek, którego Pogrzeb odbędzie się 25 maja 2026r. o godz.13.00 w Kaplicy...
22/05/2026

Bożemu Miłosierdziu polecamy ś.p. Stanisława Wilczek, którego Pogrzeb odbędzie się 25 maja 2026r. o godz.13.00 w Kaplicy Cmentarnej Św. Józefa w Dąbrówkach.

19/05/2026

To już w najbliższą niedzielę !!!

Po raz 3. zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do pobliskich Dąbrówek, to tylko 10,5km, trasa nie jest wymagająca, zapraszam wszystkich chętnych do udziału, w razie pytań zapraszam do kontaktu.
Zapisy w zakrystii naszej Parafii lub u przewodnika do środy 21 maja. Ewentualne pytania:
Messenger - Łukasz Rzepka lub telefonicznie 534 802 083

Szczęść Boże.Siostry Służebniczki z Markowej organizują Pielgrzymkę szlakiem Założyciela Zgromadzenia - bł. Edmunda Boja...
18/05/2026

Szczęść Boże.

Siostry Służebniczki z Markowej organizują Pielgrzymkę szlakiem Założyciela Zgromadzenia - bł. Edmunda Bojanowskiego, którego relikwie i fresk mamy w naszym kościele.
Trasa to Gostyń koło Poznania, z którym związane jest życie naszego Ojca Edmunda, Grabonóg - miejsce jego urodzenia, Górka Duchowna - gdzie spędził ostatnie dni życia i umarł oraz Luboń - w którym jest sarkofag z Jego relikwiami i Sanktuarium na Jego cześć.

Siostry serdecznie zapraszają do wspólnego pielgrzymowania.

Szczegóły pielgrzymki są na załączonym plakacie, a także w gablocie, u s. Beaty czy w zakrystii.

Pytania można także kierować bezpośrednio do mnie.
s. Małgorzata

W 106 Rocznicę Urodzin Św. JANA PAWŁA II dziękujmy Bogu za Jego życie i świadectwo miłości wobec Chrystusa i drugiego cz...
18/05/2026

W 106 Rocznicę Urodzin Św. JANA PAWŁA II dziękujmy Bogu za Jego życie i świadectwo miłości wobec Chrystusa i drugiego człowieka.
Św. Janie Pawle II, módl się za nami.

17/05/2026

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - Ogłoszenia duszpasterskie - 17.05.2026r.
1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o godz. 14.15 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, o godz. 14.40 – Nabożeństwo Majowe i Nowenna przed Uroczystością Ducha Świętego, o godz.15.00 Msza Św.
2. W naszej Archidiecezji dzisiaj święcenia diakonatu – otaczajmy modlitwą nowo wyświęconych diakonów.
3. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego oraz przygotowanie do bierzmowania klasy ósmej. Proszę Róże Różańcowe o otoczenie modlitwą młodzieży, która pragnie w sierpniu przyjąć Sakrament Bierzmowania.
4. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na codzienne Nabożeństwa Majowe.
5. Spotkanie oazowe dzieci i młodzieży wyjątkowo w poniedziałek po Mszy Św.
6. Zapraszamy chętnych chłopców z klas trzecich po I Komunii św. do ministrantury. W środę po Mszy Św. na zbiórka kandydatów do ministrantów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy.
7. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30, w czasie której możliwość skorzystania ze Spowiedzi Św. O godz. 18.30 Nabożeństwo Majowe, Nowenna i Msza Św.
8. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy o podjęcie troski o czystość kościoła rodziny Państwa: Szal, Blat, Sosin, Sęk, Czado, Panek.
9. W sobotę w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu odbędą się święcenia kapłańskie. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń.
10. W przyszłą niedzielę Uroczystości Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.
11. W sobotę bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 18.30 zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które zakończymy Apelem przed Obrazem Matki Bożej Królowej Serc Naszych o godz. 21.00.
12. W tym roku Piesza Pielgrzymka z Dąbrówek do Bazyliki w Leżajsku odbędzie się w sobotę 20 czerwca. Zbiórka o godzinie 5.45 w Sanktuarium NMP Królowej Serc Naszych w Dąbrówkach. Wyjście o godzinie 6.00. Zakończenie pielgrzymki w Leżajsku Mszą Św. w intencji pielgrzymów i całej Parafii o godzinie 16.30. Powrót po pielgrzymce we własnym zakresie. Na Mszę Świętą w Leżajsku zapraszamy także parafian, którzy nie będą iść w pielgrzymce.
Trasa pielgrzymki wynosi około 32 km. Większa część trasy omija drogi publiczne i prowadzi po drogach leśnych i szlakach turystycznych. Do przejścia pielgrzymki wymagane jest podstawowe przygotowanie kondycyjne. Pielgrzymi zabierają ze sobą: prowiant na drogę, wodę, nakrycie głowy, ochronę przed deszczem, dobre, rozchodzone buty. W porównaniu z poprzednim rokiem będzie o jeden odpoczynek więcej.
Zapisy przyjmowane są mailowo: [email protected], smsem na numer tel. 509 394 672, lub telefonicznie na ten sam numer w godzinach od 20.00 do 22.00. Trzeba podać imię i nazwisko.
Osoby niepełnoletnie mogą iść na pielgrzymkę tylko z dorosłym opiekunem. Zapisu dokonują także tylko osoby dorosłe.
Koszt pielgrzymki wynosi 10 zł na ubezpieczenie pielgrzymki i pielgrzymów. Płatne w dniu pielgrzymki.
Można nabyć przed pielgrzymką koszulki z okolicznościowym nadrukiem, które będą znakiem jednoczącym pielgrzymów podczas przejścia i pamiątką. Wzór i kolor koszulek jak w ubiegłym roku.
Zamówienie koszulek składa się podczas dokonywania zapisu na pielgrzymkę. Należy podać: wzór koszulki (damska, męska, dziecięca) i rozmiar. Koszt koszulki z nadrukiem 47 zł. Osoby chcące zamówić koszulkę powinny dokonać zapisu do 6 czerwca.

____

INTENCJE MSZALNE - 18.05. – 24.05.2026r.
Poniedziałek – 18 maja
7.00 +Jacek Janczura – od koleżanek i kolegów Marysi z Firmy Koma
18.30 +Emilia i +Tomasz Rejman
Wtorek – 19 maja
7.00 +Anastazja Wojnar – od Marii Gwizdak z rodziną
18.30 +Kamil Cisek w 10 Rocz. śmierci
Środa – 20 maja
7.00 +Jacek Janczura – od koleżanek i kolegów Marysi z Firmy Koma
18.30 +Anastazja Wojnar – od wnuczki Agnieszki z rodziną
Czwartek – 21 maja
7.00 +Jacek Janczura – od pracowników Firmy Transsystem
18.30 +Joanna Mach – od matki chrzestnej z rodziną
Piątek – 22 maja
7.00 +Anastazja Wojnar – od kuzyna Tadeusza z rodziną
18.30 +Jacek Janczura – od brata Bogdana z żoną
Sobota – 23 maja
7.00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Heleny – od córki
18.30 +Joanna Mach – od rodziców
NIEDZIELA – 24 maja – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
8.00 +Joanna Mach – od rodziców
10.30 Z okazji V Urodzin Michała, dziękczynna, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej
15.00 +Kazimierz i +Genowefa Śliż – od wnuka z rodziną

PIESZA PIELGRZYMKA Z DĄBRÓWEK DO BAZYLIKI ZWIASTOWANIA NMP W LEŻAJSKU - 20 czerwca 2026r.
16/05/2026

PIESZA PIELGRZYMKA Z DĄBRÓWEK DO BAZYLIKI ZWIASTOWANIA NMP W LEŻAJSKU - 20 czerwca 2026r.

ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, KAPŁANA, MĘCZENNIKA, PATRONA POLSKI  🇵🇱♥️Święty Andrzej Bobola został nam dany przez Boga, b...
16/05/2026

ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, KAPŁANA, MĘCZENNIKA, PATRONA POLSKI 🇵🇱♥️

Święty Andrzej Bobola został nam dany przez Boga, by orędował w ważnych sprawach dla Ojczyzny. Potwierdził to Św. Jan Paweł II, ogłaszając Go Patronem Polski, 16 maja 2002 roku.

Święty Andrzeju Bobolo, módl się za nami, wypraszaj łaskę wiary, jedności i pokoju dla nas, Ojczyzny naszej 🇵🇱 i całego świata 🙏

ŚW. ANDRZEJ BOBOLA - PATRON POLSKI.
DZISIAJ PRZYPADA ROCZNICA JEGO MĘCZEŃSKIEJ ŚMIERCI.

MODLITWA DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI.

Św. Andrzeju Bobolo, nasz narodowy orędowniku u Boga, wstawiaj się za Polską, Ojczyzną naszą i nad narodem naszym, byśmy byli wierni Bogu i Kościołowi Świętemu. Amen.

LITANIA DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

Kyrie eleison, Christe eleison, Kyrie eleison
Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami
Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami
Duchu Święty, Boże,
Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.

Święta Maryjo, módl się za nami
Św. Andrzeju Bobolo, módl się za nami.
Św. Andrzeju, wierny naśladowco Dobrego Pasterza, módl się za nami
Św. Andrzeju, napełniony duchem Bożym, módl się za nami
Św. Andrzeju, czcicielu Niepokalanie Poczętej Maryi Panny, módl się za nami
Św. Andrzeju, duchowy synu świętego Ignacego Loyoli, módl się za nami
Św. Andrzeju, miłujący Boga i bliźnich aż do oddania swego życia, módl się za nami
Św. Andrzeju, w życiu codziennym oddany Bogu i bliźnim, módl się za nami
Św. Andrzeju, zjednoczony z Bogiem przez nieustanną modlitwę, módl się za nami
Św. Andrzeju, wzorze doskonałości chrześcijańskiej, módl się za nami
Św. Andrzeju, Apostole Polesia, módl się za nami
Św. Andrzeju, powołany przez Boga do jednoczenia rozdzielonych sióstr i braci, módl się za nami
Św. Andrzeju, gorliwy nauczycielu dzieci i ludzi religijnie zaniedbanych, módl się za nami
Św. Andrzeju, niezachwiany w wierze mimo gróźb i tortur, módl się za nami
Św. Andrzeju, wytrwały w największych cierpieniach, módl się za nami
Św. Andrzeju, męczenniku za jedność chrześcijan, módl się za nami
Św. Andrzeju, męczenniku i apostole, módl się za nami
Św. Andrzeju, apostołujący po śmierci wędrówką relikwii umęczonego ciała, módl się za nami
Św: Andrzeju, wsławiony przez Boga wielkimi cudami, módl się za nami
Św. Andrzeju, chlubo naszej Ojczyzny, módl się za nami
Św. Andrzeju, wielki Orędowniku Polski, módl się za nami
Św: Andrzeju, proroku zmartwychwstania Polski po trzecim rozbiorze, módl się za nami
Św. Andrzeju, nasz wielki Patronie, módl się za nami.

Abyśmy wszyscy chrześcijanie stanowili jedno, uproś nam u Boga
Abyśmy nigdy od naszej wiary nie odstąpili, uproś nam u Boga
Abyśmy żadnego grzechu ciężkiego nie popełnili, uproś nam u Boga
Abyśmy za popełnione winy szczerą pokutę czynili, uproś nam u Boga
Abyśmy dla naszego zbawienia gorliwie z łaską Bożą współpracowali, uproś nam u Boga
Abyśmy Bogu wiernie służyli, uproś nam u Boga
Abyśmy Najświętszą Maryję Pannę jako Matkę miłowali, uproś nam u Boga
Abyśmy w znoszeniu wszelkich przeciwności wytrwali, uproś nam u Boga
Abyśmy Tobą nieustannie Bogu chwałę oddawali, uproś nam u Boga.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.
Kapłan: Módl się za nami święty Andrzeju Bobolo
Wierni: Abyśmy się stali godni obietnic Chrystusowych.
Módlmy się.
Boże, nasz Ojcze, Ty przez śmierć umiłowanego Syna chciałeś zgromadzić rozproszone dzieci.
Spraw, abyśmy gorliwie współpracowali z Twoim dziełem, za które oddał życie święty Andrzej Bobola, Męczennik.
Prosimy o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Adres

Dąbrówki
Dabrowki
37-100

Telefon

+48172251340

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Serc Naszych w Dąbrówkach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Serc Naszych w Dąbrówkach:

Udostępnij