26/05/2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.05.2026 r.
1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny Okres Wielkanocny.
2. Nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele codziennie o godzinie 17:30, a przy kapliczce na Podlesiu o godzinie 19:00. Przed nami już ostatni tydzień maja, dlatego zachęcamy wszystkich, którzy nie uczestniczyli jeszcze w tym roku w żadnym nabożeństwie majowym, aby znaleźli czas na wspólną modlitwę ku czci Matki Bożej.
3. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, czyli drugi dzień tzw. Zielonych Świąt.
4. We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
6. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o modlitwie za wszystkich kapłanów oraz o nowe i święte powołania do służby Bożej.
7. W przyszłą niedzielę, 31 maja, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W tym dniu po Mszy Świętej o godzinie 9:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i z kandydatami do przyjęcie tego Sakramentu.
8. W przyszłym tygodniu - w czwartek 4 czerwca - będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Tego dnia Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godzinie 7:30, 9:00 (po niej procesja jak co roku tą samą trasą do czterech ołtarzy), Msza święta po procesji oraz wieczorem o godzinie 18:00.
Bardzo prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy jak to miało miejsce w latach ubiegłych:
- I ołtarz – przy ul. Tysiąclecia; mieszkańcy ul. Tysiąclecia od 15 do 37, Krąg Biblijny, oraz Róża św. Elżbiety i św. Katarzyny - odpowiedzialny ks. Grzegorz Półtorak
- II ołtarz – przy kapliczce; mieszkańcy ul. Podlesie oraz bloków przy ul. Kasprzaka 38A, 40A, 48 – 64 oraz Róża św. Agnieszki i św. Jadwigi – odpowiedzialny ks. Proboszcz
- III ołtarz – na placu zabaw; mieszkańcy ulicy Kasprzaka od 28 do 44 oraz Akcja Katolicka, Grupa Rodzin Św. Rafała oraz Róża św. Rafała Kalinowskiego i Św. Hiacynty i Franciszka – odpowiedzialny ks. Piotr Kos
- IV ołtarz – przy ul. Kosmonautów; mieszkańcy ul. Kosmonautów od 1 do 7, ul. Kasprzaka od 18 do 24, Straż Honorowa NSPJ, Gwardia Świętego Rafała oraz Róża św. Anny i św. Dominika – odpowiedzialny ks. Proboszcz
Serdecznie prosimy wszystkich parafian o włączenie się w przygotowanie ołtarzy oraz rasy procesji. Pięknym zwyczajem naszej parafii jest także zamawianie Mszy Świętych w intencji mieszkańców poszczególnych bloków i ulic.
Na procesję Bożego Ciała zapraszamy Gwardię św. Rafała, lektorów i ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych, dzieci z parafialnej scholki, panie w strojach regionalnych oraz wszystkich wiernych. Prosimy również o zabranie sztandarów, feretronów i różańców. Zachęcamy, aby udekorować nasze domy, okna i balkony obrazami oraz symbolami religijnymi jako publiczne wyznanie wiary. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza Święta dla tych, którzy dołączą do wspólnej modlitwy podczas procesji. Dziewczynki prosimy o przygotowanie kwiatów do sypania, a chłopców zapraszamy do dzwonienia podczas procesji. Próby dla dzieci odbędą się w poniedziałek 1 czerwca i we wtorek 2 czerwca po Mszy Świętej wieczornej.
9. W sobotę, 6 czerwca odbędzie się XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę z okazji uczczenia 200-lecia założenia Żywego Różańca przez błogosławioną Paulinę Jaricot. Wyjazd o godzinie 6:35 z parkingu przy naszym kościele. Koszt wyjazdu wynosi 60 złotych. Zapisywać można się w zakrystii. Szczegóły wyjazdu znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.
11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii – na tacę, konto parafialne oraz do skarbon. Dziękujemy dwóm osobom za ofiarę 400 oraz 300 złotych przeznaczoną na wymianę okna w kościele. Za wszelką modlitwę, pomoc, życzliwość i wykonywane prace składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W sobotę prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła od godziny 8:00.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie tygodniki: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”.
13. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Halina Zabój – lat 74, śp. Anna Zdziebko – lat 66. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
14. Wszystkim życzymy dobrej i spokojnej niedzieli spędzonej w gronie rodziny i bliskich. Szczególne życzenia kierujemy dziś do wszystkich mam z okazji zbliżającego się ich święta. Niech dobry Bóg obdarza Was zdrowiem, pokojem serca, siłą, radością oraz swoją nieustanną opieką. Polecając wszystkie mamy Matce Chrystusa, odmówmy wspólnie modlitwę: „Pod Twoją obronę…”. Za nasze zmarłe mamy módlmy się słowami: „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…”.