I
Początek naszej służby w Diakonii Ewangelizacji to rok 2006 i Oaza II stopnia w Spocie. Chęć stworzenia diakonii w Domowym Kościele Archidiecezji Częstochowskiej pojawiła się już dwa lata wcześniej, ale dopiero w roku 2006 udało się ją zrealizować. Między innymi dlatego, że nasi znajomi z DK Agnieszka i Krzysztof myśleli podobnie i zgodzili się służyć ewangelizacji razem z nami. Od tego czasu
regularnie w trakcie ferii zimowych organizujemy rekolekcje ewangelizacyjne, czasami mamy możliwość prowadzić dodatkowe rekolekcje we wszystkich regionach Archidiecezji Częstochowskiej. Służba w diakonii to również świadectwa głoszone w parafiach, do których zostaniemy zaproszeni, a także wakacyjne rekolekcje ewangelizacyjne. Pierwszy raz organizowaliśmy je w Spale w 2009 roku. Diakonia Ewangelizacji to również księża, którzy się nami opiekują: ks. Arek Pietrzak - aktualnie służy we Włoszech, a później ks. Marcin Rumik, aktualnie przygotowuje się do misji na Alasce - okazuje się, że historia naszej diakoni staje się międzynarodowa. To również inne małżeństwa Domowego Kościoła, którzy razem z nami podejmują trud organizacji rekolekcji: Asia i Marcin, Renia i Krzysiu, Gosia i Kaziu, Agnieszka i Krzysztof, Marysia i Wojtek i wiele innych, którzy pomagają nam, gdy tego potrzebujemy. Ania i Michał - Diakonia Ewangelizacji Domowego Kościoła
Historia Diakonii cz. II
Nasza Wspólnota zrodziła się z modlitwy i pragnienia ewangelizacji, które Pan rozpalał w sercu każdego z nas. We wrześniu 2009 roku rozpoczęliśmy regularne, comiesięczne spotkania, skupiając się w pierwszej kolejności na osobistej formacji, budowaniu relacji z Jezusem i ze sobą nawzajem. Pochylaliśmy się razem nad tematem Namiotu Spotkania, kierownictwa duchowego czy cechami dobrego świadectwa. Podjęliśmy również kilka konkretnych dzieł ewangelizacyjnych, takich jak:
- animowanie „godziny świadectw” podczas czuwania Ruchu Światło-Życie na Jasnej Górze;
- ewangelizacja młodzieży przygotowującej się do bierzmowania;
- ewangelizacja uliczna podczas Marszu dla Życia;
- pomoc w prowadzeniu parafialnych rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży (świadectwa, pantomima, śpiew). Diakonia Ewangelizacji - gałąź młodzieżowa
Historia Diakonii cz. III
Wsłuchując się w głos Pana, ogarnięci troską o jedność, spotkaliśmy się w sierpniu 2010r. na pierwszym wspólnym spotkaniu gałęzi rodzinnej i młodzieżowej Diakonii Ewangelizacji. Nosimy w sercach pragnienie tworzenia JEDNEJ wspólnoty, połączonej WSPÓLNĄ posługą na rzecz głoszenia Dobrej Nowiny.