01/06/2024
31 Maja 2024 roku odszedł do Nieba nasz kochany, emerytowany proboszcz, ksiądz kanonik Zenon Pilśniak, kapłan wielki w swej pokorze i mądrość. Na zawsze zapamiętam jego słowa o tym, aby modlić się za księży, bo nie są aniołami i z nieba nie spadają, ale Bóg wybiera ich spośród ludzi, by prowadzili swych parafian. Takich świętych kapłanów jak ksiądz Pilśniak zdecydowanie nam dziś potrzeba ❤️
Z okazji jubileuszu 65-lecia kapłaństwa ksiądz Pilśniak mówił: "65 Lat kapłaństwa to bardzo dużo. Sądzę jednak, że nie jest to bardzo odpowiedni dzień do radości, raczej do wielkiej wdzięczności Panu Bogu za powołanie, za kapłaństwo i za to, że pozwolił nam aż tyle lat przeżyć w kapłaństwie – podkreślił kapłan. Przyznał, że przez te lata pracował dla chwały Bożej i Kościoła, jak umiał i na ile było go stać. – Chciałem jak najlepiej, ale to już Pan Bóg oceni i rozliczy najlepiej – dodał. – Wdzięczny jestem Panu Bogu za to, że spotkałem w tym czasie wielu dobrych ludzi, dobrych parafian, którzy okazali mi wiele życzliwości i pomocy. Za to, że spotkałem wielu zacnych i wspaniałych kapłanów, także w tym domu, kilku zacnych proboszczów, którzy okazali mi wiele życzliwości, o wielkiej kulturze, od których dużo się nauczyłem i których mile wspominam".
Więcej w artykule: https://m.niedziela.pl/artykul/76335/Abp-Depo-Bogu-potrzebny-jest-czlowiek
Otoczmy naszego proboszcza modlitwą, o którą sam często nas prosił ❤️🙏