13/09/2022
Tegoroczna pielgrzymka maturzystów, wychowawców i katechetów Archidiecezji Przemyskiej na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 1 października 2022 r.
Bardzo prosimy katechetów szkół średnich, aby do środy (14 września br.), do godz. 15.00, podali księżom koordynatorom pielgrzymki orientacyjną liczbę uczniów, którzy w tym roku będą pielgrzymować.
Rejonowi koordynatorzy pielgrzymki:
ks. Piotr SOBOLAK (OKRĘG BRZOZOWSKI)
ks. Paweł SERWAŃSKI (OKRĘG JAROSŁAWSKI)
ks. Wojciech SABIK (REJON KROŚNIEŃSKI)
ks. Waldemar PASTUSZAK (OKRĘG LEŻAJSKI)
ks. Tomasz DZIOB (OKRĘG ŁAŃCUCKI)
ks. Piotr PORADA (REJON PRZEMYSKI)
ks. Mariusz ŚLIWA (OKRĘG PRZEWORSKI)
ks. Michał KOZAK (REJON SANOCKI)
PROGRAM PIELGRZYMKI:
15.30 – Zawiązanie wspólnoty;
KONFERENCJA: Maryjo, Tyś naszą nadzieją – ks. Marcin Wilk (Bazylika)
16.30 – Droga Krzyżowa (Wały Jasnogórskie) – I LO i ZSM w Krośnie
18.30 – MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Chudzio
21.00 – Apel Jasnogórski
21.15 – Różaniec to skarb, który trzeba na nowo odkryć (Jan Paweł II) – Nabożeństwo różańcowe – I LO i ZSM w Przemyślu
Motywując naszych maturzystów i wychowawców do wyjazdu, do Częstochowy, warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II, który powiedział, że Jasna Góra jest „Ołtarzem Ojczyzny” i „Konfesjonałem Narodu”. Dlatego przed maturą, w bardzo ważnym momencie życia, gromadzimy się przy tym „ojczyźnianym ołtarzu”, aby – we wspólnocie koleżanek i kolegów, nauczycieli i katechetów, wychowawców i duszpasterzy – trwać na modlitwie, razem z Maryją Matką Jezusa, która bezgranicznie uwierzyła i zawierzyła Panu Bogu. To od Matki Najświętszej mamy uczyć się wiary, miłości, ufności i słuchania Pana Boga, by dokonywać właściwych wyborów życiowych w perspektywie życia wiecznego w niebie.