31/12/2025
🔔30 lat Wspólnoty WIECZERNIK
⭐️Wigilijne spotkanie Wieczernika, które odbyło się 18 grudnia, było jednocześnie świętowaniem
30. rocznicy istnienia wspólnoty.
⭐️Świętowanie rozpoczęło się Eucharystią dziękczynną za wszelkie łaski, którymi Bóg przez lata obdarowywał wspólnotę.💒 👫👫👫👫👫👫
⭐️Po największej z uczt, wszyscy spotkali się w salce parafialnej, by uwielbić Boga razem z przybyłymi kapłanami, opiekunami wspólnoty oraz księdzem prałatem Henrykiem Kotlengą, za którego obecność jesteśmy bardzo wdzięczni.❤️
⭐️Ważnym momentem było złożenie wszystkim życzeń przez obecnych kapłanów oraz wspomnienia z czasów bycia we wspólnocie, którymi dzielił się ks. Irek Kalf, ks. Arek Guz, ks. Mariusz Werner oraz obecny opiekun wspólnoty, ks. Piotr Wietrzykowski.
Wspomnienia uzupełniał Kazik Miszke, który był inicjatorem powstania wspólnoty w 1995 roku.
⭐️Tegoroczne przełamanie się opłatkiem oraz świętowanie przy wspólnym wigilijnym stole miało szczególny charakter.
Szczególny przez wdzięczność wyrażoną Bogu za powołanie wspólnoty "Wieczernik" do istnienia.
❤️Wdzięczność za każdą Eucharystię, adorację i wspólnotową modlitwę, za każdego kto był i jest we wspólnocie, za wspólny udział w budowaniu Kościoła Chrystusowego w swojej parafii i poza nią.
Za wiele dzieł, rekolekcji, służby dla głoszenia imienia Jezus.
❤️Wdzięczni, że Duch Święty prowadzi przez cotygodniowe spotkania, formację i służbę.
Wdzięczni za wszystkie diakonie powołane do życia:
🔥Diakonię Pastoralną, rozeznującą w służbie dla wspólnoty.🙏
🔥Diakonię Muzyczną, służącą we wspólnocie, parafii i diecezji, która unosi wyżej każdą modlitwę.🙏
🔥Diakonię Wstawienniczą - nieoceniona jest siła modlitwy, która ochrania wspólnotę, wspiera wszystkie jej dzieła, wstawia się za nas, nasze rodziny i odpowiedzialnych za wszystkie wspólnoty w diecezji.🙏
🔥Diakonię gospodarczą, dbająca o wszystko szczególnie podczas agape, rekolekcji czy uroczystości.🙏
🔥Diakonię Medialną, która dba, by uwiecznić życie wspólnoty, byśmy podczas kolejnych rocznic mogli sięgać do historii minionych lat.🙏
🔥Dziękujemy dobremu Bogu, że trwamy, pragniemy być gorliwi i wierni...
Dziękujemy za każdą relację, wzajemną pomoc i modlitwę.
Za wzajemne wspieranie się w drodze za Chrystusem.🙏
🔥Dziękujemy Bogu za wszystkich Kapłanów. Wierzymy, że wszyscy byli posłani do nas przez Ducha Świętego w odpowiednim czasie.
🔥🔥🔥
Bożym darem dla Wspólnoty od 1995 roku, byli:
Ksiądz Piotr Krupiński,🕊
Ksiądz Ireneusz Kalf 🕊
Ksiądz Wocjech Korzeniak,🕊
Ksiądz Jacek Cirocki,🕊
Ksiądz Mariusz Werner,🕊
Ksiądz Arkadiusz Guz,🕊
Ksiądz Karol Pobłocki,🕊
Ksiądz Damian Klajst,🕊
Ksiądz Piotr Wietrzykowski 🕊💒💒- obecny opiekun Wspólnoty.
Niech radość świętowania naszej rocznicy odda chwałę Bogu❤️💒❤️
Zdjęcia własne wspólnoty, w większości wykonane przez W obiektywie Aleksandry
Dziękujemy.🙏
Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czersku
Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Pelplińskiej
Katolicka Odnowa w Duchu Świętym